Papírový atentát (TV film)

Dokumentární

Česko, 2007, 52 min

Michal Hájek

Radim Procházka

Zvuk:

Ivo Broum

Komentáře uživatelů k TV filmu (4)

Docela dost mě vytáčela ta papírová karikatura "sarajevskýho atentátu", nepovažuji totiž za zábavný, co se v naší politice děje a pakliže to má být vážně míněný dokument bilancující zase jednu politickou epizodu, tak tam prostě zesměšňování nepatří. Jinak nám dokument zprostředkuje názory všech významných politických "veličin" figurující v této story. Nebudu tady nějak ze široka říkat svůj názor na tuto událost, protože hodně tomu let a dneska mě trápí už jiné "kauzy". Jenom bych řekl, že Václav Klaus geniálně odvedl pozornost od tajných účtu ODS a podezřelých sponzorských darů neexistujících dárců, k hašteření kdo zradil a kdo ne. Už vůbec se nebudu rozčilovat nad tradičně špatnou prací novinářů a to že lidem v naší zemi stačí, že Václav Klaus se dobře obléká, umí anglicky a vystudoval vysokou školu, aby ho považovali za nejlepšího politika České republiky. Tentokrát chci říci svůj názor na něco jinýho. Všimli jste si příznivců ODS a Václava Klause ? Pozorně se dívejte, vycházejí Ruml s Philipem a v atmosféře je cítit obrovská nenávist davu, zcela zbavená ochoty naslouchat argumentům druhých, na Václavském náměstí se koná demonstrace na podporu Václava Klause, aniž by byla náhlašena a povolena, o které pár hodin předtím mluví v mediích, aby měla náležitou mediální podporu, zkuste Vy zorganizovat něco podobnýho a takovýmhle způsobem, ale to pořád nic není. Najednou vidím jak mezi lidmi, kteří podporují transparenty Václava Klause je člověk z transparentem,který sdílí opačný názor, záhy je fyzicky napaden /pravda ne nějak brutálně, ale JE / příznivci Václava Klause. A teď si pustě dobový dokumenty z roku 1948 a dalších let. Ne, nechci srovnávat tyto dvě doby, chci jen upozornit, že je strašně lehké manipulovat davem a odsunout svobodu vyjadřováni a rovnost pro všechny na vedlejší kolej a na rovinu říkám, že z vlády ODS dneska mě není dobře, jako argument uvedu neopodstatněné personální čistky v resortu zdravotnictví a bezpečnosti. No a tohle je z mé vlastní zkušenosti. S každým se dneska dá bavit o politice a vzájmě poslouchat své argumenty, až na voliče komunistů a příznivce Václava Klause a mě se tahle podobnost prostě nelíbí ! Nemyslím si, že naše demokracie je mladá, myslím si, že je nemocná . Apeluji na naše novináře Dělejte už svou práci pořádně a dobře, jste sedmá velmoc tak se podle toho chovejte a když to neumíte , sledujte novináře v Británii, Francii a USA /díky kabelové televizi máme možnost porovnávat /, já nechci aby se politici chodily na kameru usmívat a získavat politické body a mohly si z ústavy této země dělat hajzl papír, já si přeji aby se chodily před vaše kamery, mikrofony a diktafony zpovídat a ne se tam všem vysmívat !(30.11.2007)

V souvislosti s Hradním "Čau, tati!" havranem V.K. mě napadá pouze povzdechnutí Ferdinanda d´Este (P.Čepek) na adresu Franze Josefa ve filmu Jára Cimrman ležící, spící: "Co dělaj anarchisti? Proč po něm něco nehoděj?!" "Dějinný výklad" tohoto "atentátu" bohužel píše vítěz...(30.11.2007)

Dokument o době, kdy po listopadové revoluci došlo k prvnímu pádu vlády. Byla to doba jistého vystřízlivění. Avšak, ani po deseti letech si někteří lidé nepřipustí a nepřiznají si, jaká byla skutečně realita.(6.3.2008)

• Přemek

Autoři bohužel nevěděli, co vlastně natočit: zda skutečný dokument o bitvách a bitvičkách v ODS roku 1997, zábavný pořad o vyrábění papírových příšerností nebo .. co vlastně? Nestojí za druhé vidění.(6.2.2008)