poster

John Ford - americká vize (TV film)

 • USA

  Biography: John Ford - An American Vision

Dokumentární / Životopisný

USA, 1999, 44 min

 • cab
  ****

  Jeden z nejvetsich reziseru minule poloviny stoleti ve vse rikajicim dokumentu. 80%(19.11.2008)

 • sud
  ****

  John Ford - jeden z největších (nejen) Amerických režisérů byl velmi zajímavou osobností. Natolik zajímavou, jakými byli jeho filmy. Silné, procítěné, drsné a poctivé. "Ocelový oř" je prvním westernovým velkofilmem, "Přepadení" prvním opravdickým westernem s Johnem Waynem, "Bylo jedno zelené údolí" dílo, které dokázalo Oscara vyfouknout i majestátnému "Občanu Kaneovi", z "Mého miláčka Klementýny" se učilo spousty westernových režisérů a "Pátrači" byli zvoleni nejlepším Americkým westernem všech dob. Bohužel Českému divákovi je umění Johna Forda povětšinou zatajeno.(2.12.2007)

 • rybitvi
  ****

  Pocta Johnu Fordovi, která nenabízí pouze výčet jeho slavných filmů,ale nebojí se odhalit Forda jako workoholika a ne moc příjemného kumpána.(10.12.2007)

 • genetique
  ***

  John Ford nemá na ČSFD až tak obsiahlu biografiu, ako by si právom zaslúžil. Keď si však túto biografiu spolu s obsahom filme prečítate tesne pred zhliadnutím tohto dokumentu (ako ja), nebudete s ním nijak zvlášť ohúrení. Úplne normálny dokument, ktorý síce zobrazuje päťhviezdičkovú osobnosť, sám má však od dokonalosti ďaleko. 70%.(18.11.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace