poster

O Ano em Que Meus Pais Saíram de Férias

 • anglický

  The Year My Parents Went on Vacation

Drama

Brazílie, 2006, 110 min

Režie:

Cao Hamburger

Kamera:

Adriano Goldman

Hudba:

Beto Villares

Střih:

Daniel Rezende
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Houdini

  Zlatý Medvěd - výběr(7.6.2009)

 • T2

  Rozpočet BRL 3miliónyTržby USA $807,117Tržby Celosvetovo $3,216,792(23.5.2010)

 • Blizzard
  ****

  Malý chlapec Mauro je ve spěchu svými rodiči zanechán u svého dědy, ten se však mezi jejich příjezdem stačil již odebrat na věčnost a tak je Mauro ponechán na pospas osudu. Brazilské drama s politickým podtextem, které vypráví příběh jednoho desetiletého chlapce a událostí kolem roku 1970. Naštěstí se zde ne vše motá kolem fotbalu, jak by se dalo očekávat. Jde spíše o sondu do tehdejší vládní situace, kde vládne diktatura. Film ale také pojednává o rozdílném náboženství a kultuře, kterou tu představují především židé. Nakonec se z toho vyklubalo multikulturní pojednání o smutné a násilnické historii Brazílie s občas lehce humornými scénami, které se to snaží alespoň trochu odlehčit, jako např. čumenda v dámských kabinkách. (7/10)(15.2.2009)

 • Gardenboy
  *****

  Skvelá Brazílska filmová lahôdka ... Príbeh dieťaťa, ktorého rodičia odišli "na prázdniny" pred začínajúcou občianskou vojnou, Časom výrazne poznamenaným okrem toho aj prebiehajúcim futbalovým šampionátom ..na jednej strane radosť z výťazstva krajiny, ktorej obyvatelia sú doslova závislý na futbale, na druhej strane politická nestabilita a napätie konfrontované s krehkou dušou pomaly dospievajúceho chlapca. ... A ako som sa k tomu to filmu dostal ... akýsi fanúšik skupiny Nightwish urobil k ich skladbe Meadows of heaven videoklip práve z tohoto filmu .... na pozretie tu::: http://youtube.com/ watch?v=R7uIK3nZs34(13.12.2007)

 • cab
  ***

  Maly chlapec a zaroven fanda fotbalu je zanechan svymi rodici tesne pred zacatkem mistrostvi sveta v kopane, kteri jsou nuceni se schovat kvuli diktatorskemu rezimu do ustrani, u dedecka, ktery bohuzel stihne tesne pred jeho prichodem zemrit, coz ho nechava v nelehke situaci, protoze musi vyjit s asocialnim zidovskym sousedem. Pribeh se rozmotava velmi pozvolne a nastinuje 70.lete minuleho stoleti v Brazilii s par klasickymi klise spojenymi s brazilskou kinematografii. 65%(29.9.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace