Komentáře uživatelů k filmu (1 754)

• Jeanne

Nekonečné těšení se a teď je tu velké zklamání. Všechny poznámky o tom, jak se Burton, Depp a spol. zpronevěřili ideálům předchozích děl jsou bohužel pravda... Kéž by byl film zajímavý alespoň vizuální stránkou a přinesl okouzlující výjevy plné květin a barev..., namísto toho je tento film jen standardně ponurý, ale přitom ani na chvíli děsivý, násilný nebo bizarní (a nezachrání to ani 3D promítání, když je film bez 3D efektů). Příběh se prakticky nekoná a z logiky, hádanek a slovních hříček, které jsou pro Alenku typické, nezbylo nic. Pokud fanoušci tématu Alenky a říše divů nebo země za zrcadlem milují právě přemýšlení, hádanky a pátrání po (ne)logických vysvětelní, která nás i Alenku provázejí celým příběhem, pak musejí být přímo zoufalí z prázdného filmu, kde se nemusí přemýšlet vůbec o ničem. A když už jsme se ocitli ve zjednodušené, nenásilné pohádce pro malé děti, kde žádná klasická postava nedostala skutečně prostor, proč Alenka na konci příběhu slibuje něco, co vymění za vlastní kariéru a zisk!? ;-) Pořád lepší je zhlédnout nějakou klasickou televizní verzi jako např. má oblíbená Alenka v zemi za zrcadlem (1998) s Kate Beckinsale v hlavní roli. Ani současná inovace s dospělou Alenkou totiž není inovativní. Příště by se tým mohl pustit třeba do adaptace Malého prince... srovnatelné téma, přišla by srovantelná katastrofa. :((7.3.2010)

Vizuálně nádherně zpracovaná pohádka od Burtona bez toho pravého burtonovského kouzla. Hvezdička navíc za neskutečnou H. B. Carter.(21.4.2015)

Aj napriek tomu, že film má klasický rozprávkový dej ktorý nemá moc čím prekvapiť, vôbec mi to nevadilo. Pekný príbeh a úplná fantazmagória. Dobrý vizuál. Super herci. Mia Wasikowska do hlavnej úlohy bol dobrý výber. Skvelý hlavný soundtrack, naozaj sa podaril. Aj kreditová pesnička od Avril sa mi dosť páči. Škoda, že som nečítal knihu. Raz sa k nej možno dostanem. Hodnotím slabými štyrmi hviezdami. edit (20.3.2017): Pozreté znovu po prečítaní knihy. Všetko po starom ale chcel by som viac vyzdvihnúť Miu. Postavu Alice vystihla neskutočne dobre a nemohol som z jej krásneho britského prízvuku.(20.11.2015)

• vodkasesemte

Moje první Burtonovka! Nic strašidelnějšího jsem nikdy neviděl. Od kdy se v Alence zakuklují housenky? Housenák tam byl, to přiznávám, a vlastně tehdy nebyla telka. Ale že se z ní zrovna neska musel vylíhnout motýl, to je mi divný! Myslím, že se máme na co těšit! Výborné komentáře všichni kromě VERBALA, kterej to pořád nechápe. Je naprosto dokonalý, jak jste vystihli, co autor chtěl tímto dílkem říct. Pár si jich tady s dovolením poznamenám: Poprvý se stalo, že burtonovka neměla srdce. Nedokáže to zaujmout na moc dlouho. Burton pokračuje ve své jízdě napříč kýčovitými filmy s cáklými postavičkami, které už ale absolutně nevzbuzují žádný úžas. Depp tu opět vypadá jako magor a hraje jako recyklovaná kopie všech svých rolí z Burtonových filmů (chtělo by se napsat rovnou klon). Burton měl opravdu šťastnou ruku při výběru hlavní herečky, která té patlanině dodává aspoň nějaký řád a přirozenost. Na to, že se v příběhu jedná o Alenku byla spíše odstrčená v pozadí. Atd.(6.2.2016)

Čím dál víc úžasnoucnější!(17.11.2016)

55%(19.7.2017)

I přes Johnnyho Deppa, Helenu Bonham Carter, hlas Alana Rickmana, skvělou vizualizaci a hudbu mě prostě tahle burtonovka neomráčila, nicméně má svoje osobní kouzlo a originalitu.(1.10.2017)

Ty kráso to je psycho...pokud nejedete na tripu nebo něčem podobném, fakt budete čumět s vykulenýma očima, ale ono to asi tak má být...čekala jsem trochu víc.(2.10.2017)

Alenka v říši divů tentokrát ve vizi Tima Burtona a jako vždy velice příznačně. Výtvarná stránka někoho uhrane, někoho překvapí, někoho učaruje, někoho pohorší. Inu film jak má být. Po dějové stránce se však nejedná o klasický příběh, ale o jeho pokračování. Alence je devatenáct a má se vdávat. No, ona nechce, ale víme jak to v takové době chodilo. Naštěstí se objeví starý známý králík, Alenka ho následuje a ocitne se opět tam, kde už kdysi jednou byla. CGI efekty daly možnost vyniknout Burtonovým představám a byť už po tolika jeho snímcích nic nového nepřináší, stále má co nabídnout. Vizuálně je snímek stále ohromující jak v představách, tak i jednoznačnosti. Právě s onou fantasií se tu pohrálo velice bravurně. Děj není nijak složitý a je napsán pro pochopení i mladších diváků, i když pro ty nejmenší snímek rozhodně není. Mnohé postavy jsou pro ně až moc strašidelné. A tak tu máme pohádkový fantasy film v neobvyklém ražení, ale po filmové stránce určitě excelentní.(3.10.2017)

Zajímavá pohádka pro malé i dospělé, která ovšem není tak skvělá, jak si tvůrci myslí. Zpracování je perfektní, ale celé je to takové přeumělkované. Johnny Depp hraje další variaci Jacka Sparrowa z Pirátů z Karibiku a bohužel moc neválí. Na druhou stranu se na to dívá hezky a člověk si o toho odpočine. Na předních příčkách pohádek mám však jiné favority.(3.1.2018)

• Vault_13

...ten plakát s Deppem a trailer v kině mě odradil od toho mít s tímhle filmem cokoli společného. A jak si tak čtu některé komentáře, tak moje obavy jsou asi oprávněné. No nic, až to bude v telce, zkouknu a ohodnotím.(28.2.2010)

Na Alenku jsem se dost těšil, a jak to tak bývá, dočkal jsem se zklamání (od Burtona poprvé). Ano, je to Disney. A ano, je to pro děti... Ale chyběla mi v tom Burtonovská morbidnost... Celé je to takové sladké a navoněné, všichni hrozní klaďasové. Alenka 3/4 filmu zmatená s tím, že to je sen. Připadá mi, že do filmu se dere až moc myšlenka "Dejme prostor Deppovi". Ač mám Johnnyho rád, byl po půlce filmu otravný. O tom svědčí i to, že když královniny vojáci na začátku zajmou jak králíka tak Tydlitýny, Alence je to fuk. Jakmile zajmou Kloboučníka, už je tu "Musím ho OMG zachránit i když je to jensen a nic se mu vlastně nestane". Alenka je pěkný dětský film, na mě dětský až moc :-(. Spoilerující děj (už na začátku nám Orákulum řekne konec filmu) a nelogické chování postav (Absolutně jsem nechápal Srdcovou Královnu). Např. prve její "Ty vlasy bych poznala kdekoli! a následně "Kdopak jsi?"... Ne, tohle není Tim jakého mám rád. A přitom to mohlo být tak kouzelné...(4.3.2010)

Zralé pro děti. Škoda namáhání se Tima Burtona. Také je špatně, že nám režisér rok co rok po sobě servíruje svůj styl... jestli i za rok, dva, uvidím něco takového, cítím, že zemřu plností jeho stylu.(4.3.2010)

Kdyby během filmu nezněla Elfmanova hudba nebo by nebyli obsazeni zrovna tito herci, ani bych neřekla, že je to Burtonův film, což je docela smutné... Nicméně herecké výkony byly dobré (i když občas na můj vkus poněkud přehnané, což byl ale nejspíš záměr), kostýmy originální a již zmíněná Elfmanova hudba zase skvělá. Na můj vkus málo "burtonovské", spíš "disneyovské". Možná je to ale mnou, mám ráda staré filmy Burtona s použitím starých technik, jeho poslední filmy už mě zdaleka tolik neoslovují. Každopádně film jako celek nebyl špatný, jen nedostál mému očekávání.(5.3.2010)

Film se mi vizuálně moc líbí, každou postavu jsem si ihned zamilovala a některé detaily (oblečení, Wonderland) jsou obdivuhodné. Anne Hathaway je v roli Bílé královny skvělá a zmalovaný Depp ve filmu nevypadá tak hrůzostrašně jako na plakátech. Co se mi ale na Alence nepozdává, je neodbytný pocit, že tohle prostě není Burton, asi jsem si už příliš zvykla na jeho "ponuré" snímky. Bohužel jen 3* (kdyby nešlo o Burtona, dala bych i 4, ale on má mnohem lepší filmy).(6.3.2010)

Ted jsem byla na třech filmech za sebou. Avatar, Lapidárium a tahle naše Alenka, od které jsem čekala nejméně. Tohle téma mě nebavilo už od dítěte. Ale konečně vysvobození z průměrnosti. Úchvatná 3D podívaná Tima Burtona. Depp sice nepřekvapí, ale to už k tomuto spojení patří. . Ostatní překvapivé, působivé, vizuálně úžasné. Trochu z hodnocení ubírám za opakování některých Burtonovských fíglů, Depp je si v jeho filmech čím dál tím víc podobnější, keře vystříhané jak ze Stř. Edwarda atd. 90%(6.3.2010)

I když je to komerční Burton...(7.3.2010)

• Agent Orange

Tato návštěva kina mě utvrdila v několika věcech: 1) 3D projekce je prima věc 2) Lewis Carroll musel brát hrozně tvrdé drogy 3) Pointu Alenky jsem opět nepobral (a nebo tam pořád marně hledám něco co tam není) 4) Helena Bonham Carter umí 5) Tim Burton taky umí, ale tohle si za rámeček nedá...(12.3.2010)

Imaginácia sveta sa dá obdivovať a autor predlohy si nepochybne zaslúži pochvalu, no Burtonovo podanie ma mierne sklamala. Neurazí - Nenadchne.(12.3.2010)

Tak jsem přišel z 3D kina s pocitem, že se mi to líbilo. Občas jsem si sice připadal jako v Avataru nebo Pánu prstenů (budou ve všech 3D poletovat světlušky nebo co to je a budou se všude za doprovodu pompézní hudby hrnout šiky do boje?), ale odpouštím. I když efektu "tohle už jsem někde viděl" se u dalších podobných spektáklů opravdu obávám. Délka akorát, jen kdyby mi před tím nepouštěli půl hodiny upoutávek a reklam. Ve filmu mnoho drobných vychytávek a fórků. Hezká hlavní hrdinka. A pozor, tohle je něco, co jsem myslel, že nikdy neřeknu: neprudil mě český dabing (dlouho jsem přemýšlel, jestli to přiznám). Faktem ale je, že mi chybí nějaké větší emoční doznění toho filmu. Uběhlo 24 hodin od promítání a nemám ho v hlavě tolik, jak bych si představoval. Aktualizace 25.4.2010 : Podruhé v kině na Alence - a rozhodnutí, že tu hvězdičku přidám. (I když fakt stoupá pocit, že některý balkóny, terasy, fasády, vodopády, zvířata, stromy bla bla bla jsem už někde viděl.)(12.3.2010)

• m3p

Alica z krajiny Nuda.(15.3.2010)