Komentáře uživatelů k filmu (1 756)

• ORIN

Ani trochu mě to nebavilo, pronudil jsem se od začátku do konce. (3D) atrakce střídá (3D) atrakci s téměř žádnými náznaky kauzalních vztahů. Burtonova Alenka v říši divů je ukázkový příklad toho, jak by se podle mě neměla 3D technologie "efektně" využívat a "znásilňovat" (stylem něco letí do kamery, jééé tak uhneme, aby to do nás jakože nenarazilo) narozdíl od nejenom v tomhle ohledu geniálního Avatara. Prostě jen navoněné a přikrášlené nic. P.S.: Navíc mě dost s*alo, jak tam 99% dětí (a jejich rodičů) neustále řve, piští či vydává jiné podobné skřeky u každé atrakce.(14.3.2010)

Ako po technickej stránke spracovania je to dokonalé, tam niet čo vytknúť, krásne, epické fantasy prostredie [*]. Ujde aj ten parádny soundtrack, dokonca aj masky, kostýmy a úchvatné triky [*]. Ešte stojí za zmienku sympatická Alica, Mia Wasikowska či nenapodobiteľný pán prestrojení, Johny Depp [*]. A žiaľ, tým to končí, tie ďalšie veci už dosť škrípu, veľa bodov zaujatia okrem tých spomínaných troch som po zhliadnutí teda v hlave nemal, že by som si to kvôli niečomu ešte chcel znova pozrieť. /vizuálnych 55%/ (29.7.2016)

Oceňuji originalitu příběhu. Po všech pokusech o filmové ztvárnění Alenky z nichž ani jedno nedokázalo vystihnout ten původní literární kraj divů je tohle naprostá jednička.(17.10.2016)

Alena se projevila ve filmu jako velmi tvrdohlavá a odvážná holčička, která by měla mít sice 9 (nebo 7) podle knižní předlohy, a ne 19 let. K tomu jí přidělili jiné přijmení, pozměnili (docela dost) scénář a přesto všechno film dopadl nad mé očekávání. Naprosto úžasně(ý) depresivní soundtrack Dannyho Elfmana dominoval mým emocím celou dobu. Herecké obsazení nemohlo být lepší (hlavně Helena Bonham Carter a Johnny Depp si zaslouží potlesk) a Tim Burton (jak jinak) se překonal. Mohu jen chválit tohle dílo z roku 2010.(4.12.2016)

Krásný film projevující jak se v lidské fantazii nekladou meze. Jednoduchý příběh, hodná strana a zlá strana. Těším se až se podívám na druhý díl.(18.1.2017)

• Ignitus.C

Takhle zprznit hezkou knížku... Že se nestydí!(16.5.2017)

Výborné zpracování pohádky pro celou rodinu. Od začátku až do konce vše plyne tak jak má. Co se týče vizualizace jeden z nejpovedenějších filmů, co jsem kdy viděl. Kouzelné fantasy s výbornou hudební linkou a nestárnoucím Johnny Deppem.(3.6.2017)

Neskutočne kvalitný snímok(27.7.2017)

• ChristineD

Veľké očakávania a veľké sklamanie. Zvyčajnú prekrásnu ponurú scenériu z obmedzenej farebnej palety nahrádza krikľavý a gýčovitý svet CGI. Úžasné herecké obsadenie sa nedokázalo vyrovnať s nelogickým príbehom, ktorý má s pôvodnou ,,Alicou´´ spoločné o málo viac, než len mená. Alice je bojovníčka za práva žien, ktorá by mohla byť pôsobivá pred päťdesiatimi rokmi, ale dnes je to už len klišé. Klobučník je naopak ženský až príliš, aktívne sa zapojí len výnimočne. Záporné postavy nie sú dostatočne mocné a hlboké. Ale azda najhorší bol make-up. Temné čaro Heleny Bonham Carter zničila obrovská hlava, Anne Hathaway nechutné čierne pery na bielej tvári a Mia Wasikowska je dokonale nezaujímavá bledá, večne zamračená osôbka s bledými vlasmi. Oplatí sa vidieť len pre kostým a výkon Johnnyho Deppa, ktorý nádherne recituje poéziu a behá po prestretom stole.(30.9.2017)

• Peabody

viděli jste Švankmajerovu Alenku? Viděli? Četli jste knihu? Pokud jste dali dvakrát ano, neptejte se mne proč jenom jedna hvězda. Prachy možná dělají člověka, ale neudělají Carrolovu Alenku, ale jen něco, co je jak si normální Američan přečte vysoce imaginativní předlohu. Doslovné s omalovánkami a ve stylu svých vlastních vizuálních představ. A ty jsou omezené tak, jak tady vidíme. Frank Zappa věděl proč nahrál Plastic people - tohle jsou přesně oni, přečtete si jeho texty a poslechněte jak je vnímal.(2.10.2017)

• Drozdo57

Na jednej strane preafektovaná Helena Bonham Carter, na druhej strane máme Anne Hathaway ktorá pôsobí ako totálna mrcha. A medzi nimi už asi naozaj vyšinutý Johnny Depp, ktorý zasa hrá Jacka Sparrowa a totálne nevýrazná Mia Neviemakosavolápretožematovôbecnezaujíma. A celé je to natočené tak chaosne pánom Timom "Už dvadsať rokov som nič dobré nenatočil" Burtonom.(15.1.2018)

76%(26.5.2018)

• Rumplcimprca

Už námět a předloha stojí za hovno, co z toho asi udělat? Tohle!(29.6.2019)

Pěkná rodinná fantasy, plná nádherných kladných postav, ve kterých si každý najde svého oblíbence a zároveň plná záporných nelítostných a krutých záporáků z nichž každý je horší než ten druhý. Film je nádherně vizuálně udělaný, je kýčovitý, což je u pro mne u pohádky vždy spíše plusem. Casting je perfektní, stejně tak jako hudba. Mám však s tímto snímkem jeden problém, samozřejmě chápu, že pro fanoušky Burtona je to dalším skvostem do vitríny, ovšem pro mě, jako pro obyčejného diváka je tento snímek obtížně zařaditelný do věkové kategorie. Děti se u něj mohou chvílemi bát, dospělí zase budou zívat u nějakých čistě dětských scén, na a puberťáci samozřejmě na pohádky nekoukají. // 78%(22.7.2019)

Bolo to ....... FAREBNÉ!!!(25.7.2019)

Očekával jsem vrchol jeho tvorby a na ten si buď ještě počkáme nebo už to proběhlo (Střihoruký Edward?). Všeobecně stejně jako v případě Mirany není ani Burton jednoznačný, lehce uchopitelný a zařaditelný do nějaké pohodlné škatulky. Dokonale nenásilně se vymezil vůči nahraditelným masám a vytvořil tak nezapomenutelný rukopis… Stejně jako Willy Wonka, který naprosto samozřejmě věděl, že k našlehání správné šlehačky je zapotřebí bič, to ví přece každé malé dítě!(19.9.2019)

1 23 45 66 85 86 87 88 následující >>