"Ztratila jsi svoucnost. Jak svoucnost? Něco ti tady (poklepe Kloboučník Alence na srdce) chybí..." A podle mě Alence nechybí nic. Po estetické a kostýmové stránce je film okouzlující..postavy jsou lehce mimo, ale i to přidává na nevšednosti. U mě Tim Burton opět uspěl!(30.10.2010)

Kouzelné, infantilní ale podle mě dost povedené 3D zpracování nejznámější pohádky na světě. Vynikající herecké výkony ať už od Deppa, Bonham Carter nebo Mii Wasikowski. Burton mě opět nezklamal !!! 90%(4.3.2010)

Tak já nevím. Jako počítačová hra rozkošatělé a dechberoucí, jako celovečerní film tak nějak nijaké...a hlavně jako fantasmagorie Tima Burtona tak málo ,,burtonovské"... Alenka v říši divů vyvolávala taková očekávání, trailery, plakáty, oficiální fotografie, že jsem ji zhlédl v předtuše jednoho z nejlepších filmů Burtonovy kariéry, ovšem výsledný dojem z percepce této filmové adaptace legendární knihy Lewise Carrolla je docela rozpačitý. Vrcholem filmových adaptací této knihy zůstává i nadále ta Švankmajerova... Podobné filmy: Něco z Alenky, Alenka v říši divů(1.6.2010)

Cca 1.000.000.000 dolárov dokázal vykúzliť Tim Burton z tejto dobrodružnej audio-vizuálnej fantasy čo ma dosť prekvapuje, pretože herecké výkony boli síce dosť dobré u Johnnyho Deppa obzvlášť, ale to je tak všetko. Dej filmu sa mi vôbec nepáčil a atmosféra ešte viac, prišlo mi to ako nudná fantastická rozprávka .......(18.6.2011)

| Scenár: Linda Woolverton | Hudba: Danny Elfman | Produkcia: Richard D. Zanuck, Joe Roth, Suzanne Todd, Jennifer Todd | Distribúcia: Walt Disney Pictures | Štúdio: Roth Films, The Zanuck Company, Team Todd | Rozpočet: 200 miliónov $ | Tržby: 1,024,299,904 $ | Čarovná jazda po krajine zázrakov na spôsob 21. storočia. 3D, CGI, atd... všetko je to vkusne umelé, zfiltrované až do šedosti, biele mesto nemálo podobné Minas Thiritu, a miznúca mačka najzábavnejšie vykreslená postava. Bol som až nadmieru prekvapený sám sebou, ako ma ten gýč môže baviť, ale práve tá vizuálna stránka filmu bola tou nadpriemernou súčasťou celku. Alenka ala Burton totiž nemá ani štipku emócie, nenavezuje vzťah s divákom žiadnym spôsobom. Cítite sa behom filmu tak sám, ako je Alenka na konci po vrátení sa do normálneho sveta. A to je škoda.(28.2.2011)

• - O svou vysněnou roli Alenky se ucházela také Dakota Blue Richards, nicméně režisér Tim Burton hledal dospělejší herečku. (Ozo)

• - Oči potrhlého Kloboučníka jsou o 10 až 15 procent větší, než oči jeho představitele Johnnyho Deppa. (Andrew78)

• - Alenka během filmu několikrát výrazně změní svoji tělesnou velikost, od přirozené velikosti až po velikost trpasličí nebo i velikost nadměrnou, jinak ale její postava zůstává (až na závěrečnou bitevní scénu, respektive její souboj s tlachapoudem, kdy si oblékne pohádkové brnění) velmi civilní a nijak tělesně nedeformovaná. (SeanBean)