Externí recenze k filmu (15)

 • Alenaprokopova.blogspot.com (Alena Prokopová) ***

  "Film tak je (vedle pornografického grafického románu Ztracené dívky) patrně nejlepší variací na nápad s dospělou Alenkou. Nejspíš jde také o scenáristicky nejpromyšlenější Burtonův film, respektive o film, který je - na rozdíl od jiných režisérových děl - slušně promyšlený v oblasti logiky a zvlášť…" (více)

 • CinemaView.sk (Adela Fručková) ***

  "Nestalo sa prvýkrát, že výnimočná kombinácia umelcov v celkovom projekte vyšla nazmar. Okrem prikrátkych svetlých „3D“ momentov, pri ktorých sa zatajil dych, snímka nesplnila očakávania. Myšlienková náplň, ktorú zvyčajne nesú Burtonove projekty, chýbala. Očividne chcel do kín nalákať maloletých aj…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Eliška Bartlová) ***

  "Nepřijde vám, že slovo “dobré” se v předešlém textu objevuje nějak podezřele často? Ono je to totiž opravdu to nejvýstižnější slovo. Alenka v říši divů je zkrátka dobrá. Neurazí, ale ani nijak výrazně nenadchne. Dětem se samozřejmě budou barvičky, zvířátka a deformované postavičky líbit (tlusťoučké…" (více)

 • FanMovie.cz (Jan Varga) ****

  "Zatímco před půl stoletím Alence stačilo bloudit podzemním světem a marně hledat cestu z něj, v Burtonově verzi je už skutečnou chrabrou a statečnou hrdinkou chránící pohádkovou říši před terorem zlé Srdcové královny. Spousta postav tak dostala daleko větší prostor, což je jen dobře." (více)

 • FeelingMovies.sk (Peter Leibitzer) ***

  "Pri tomto filme a téme nastala jedinečná možnosť spojiť štýl Tima Burtona s Disneyho hodnotami pre klasické fantastické filmy pre rodinu. Nielenže sa nekoná toto prepojenie, ale nanešťastie nejde ani o štýlovku ani o klasiku." (více)

 • Filmo.cz (Marek Botha) ****

  "Možná, že je Alenka spotřebním narychlo namíchaným koktejlem s digitální faunou a florou a neschopností vtáhnou diváka do příběhu, ale na druhou stranu tohle Burtonovo zaprodání se CGI trikům nedopadlo tak úplně nejhůř. Mít srdce ve znaku ještě neznamená mít ho na dlani. A ono Burtonovo lhaní si do…" (více)

 • Filmweb.cz (Iva Přivřelová) ****

  "Nová filmová Alenka je tak rozpolcená mezi dvěma světy, z nichž každý leží na jiné straně kouzelného zrcadla. Svět studia Disney je bezpečný a srozumitelný a garantuje happy end a roztomilá zvířátka. K němu patří scenáristka Linda Woolverton, která podobné příběhy vymyslela i pro úspěšné animáky…" (více)

 • Houser.cz (Daniel Řehák) **

  "Chcete-li vidět nejvěrnější zpracování prapodivné Carollovy knihy, zhlédněte Něco z Alenky Jana Švankamjera a bude vás mrazit. Pokud se chcete pobavit, zasmát, potěšit své děti a obdivovat pečlivé a hravé dílo klasika rodinného filmu, sáhněte po Disneyho původní kreslené Alence. Ale co čekat od…" (více)

 • Kfilmu.net (Martin Svoboda II) **

  "Naprosto promarněná šance a pro skutečné fanoušky Burtona, kteří vědí, že Tim není o pastelových barvách a legračně nastrojeném Deppovi. Je to velké zklamání. Charaktery bez emocí, bez příběhu, bez našich sympatií, se jen sto minut pitvoří. Jistě se najdou tací, kteří dokáží tenhle průměrný film…" (více)

 • Koule.cz (Štefan Titka) ****

  "Alenka v říši divů je možná tou nejzvláštnější dětskou knihou, jaká kdy vznikla. Dětského v ní toho příliš nenajdete, ale stejně patří mezi klasická díla dětské literatury. Literární vědci už několik desetiletí zkoumají její jinotaje a skryté významy, které autor Lewis Carroll možná záměrně, možná…" (více)

 • MarastJakcyp.com (Barbora Zveřinová) ***

  "Pozitivem možná bude, že Alenku v říši divů či ve světě za zrcadlem si možná oblíbí také děti mimo anglicky mluvicí země. Jinak jde o krásně barevnou, ale málo nápaditou a pohříchu studenou pohádku. Pohádku, kterou Tim Burton nedokázal dostat ze škatulky s nápisem Disney." (více)

 • MovieScreen.cz (Kristýna Lexová) ****

  "Film působí jako komerční zakázka, která byla sice poctivě provedena, ale chybí jí srdce a ten správný burtonovský duch, jako by bylo pro obchodní účely potřeba Timu Burtonovi podvázat část mozku." (více)

 • MovieZone.cz (Vít Schmarc) **

  "To, co ještě obstojně fungovalo v Karlíkovi a továrně na čokoládu (přehrávání, afekt, přesycení barvami) se v Alence mění v prázdnou manýru, která ukojí soudobou žízeň po 3D výstřednostech, ale zcela postrádá ono maniakální zaujetí detailem, jaké udělalo Cameronův Avatar. V souboji s ním Burton…" (více)

 • Topzine.cz (Kateřina Mikešová) ****

  "Máte-li rádi vizuálně bezchybné filmy s propracovanými detaily kostýmů a make-upu, s fantaskními kulisami a kompozičně promyšlenými záběry, pak je Alenka v říši divů Tima Burtona bezesporu filmem, během jehož sledování po celou dobu ani nemrknete." (více)

 • 25fps.cz (Martin Kudláč) **

  "Burton zachoval psychadelického ducha predlohy, no zašifrované Dodgsonove posolstvá sa strácajú pod balastom komercializmu. Najnovšia filmová adaptácia pramatky moderných fantastických príbehov bola degradovaná na fantasy atrakciu." (více)