Zastav a nepřežiješ 2 - Vysoké napětí

Crank: High Voltage

Zastaneš a neprežiješ 2

Crank 2 - Zastaň a zomrieš

Crank 2: Zastaň a neprežiješ!

Crank 2: High Voltage

Akční / Thriller / Krimi / Komedie

USA, 2009, 96 min

Konfucius řekl: "Karma je svině!" Tak tomuhle se říká nekompromisní akční nářez! Neveldine a Taylor se, neslušně řečeno, vysrali na nějakou logiku, fyzické omezení člověka, nebo na nějaký hlubší smysl. Chtějí po nás, abychom se bavili, a to já dokážu! Jason je zpátky a je ještě silnější, neporazitelnější a hlavně nesmrtelnější, než kdy dřív (což je už pořádný úlet, pokud jste viděli první díl, tak věřte, že to byl jen slabý odvar). Kdyby nebylo slabšího konce, tak se na to regulérně vyseru a hodím tady plnou palbu, škoda. SPOILER! A vypadá to, že bude i třetí díl! Přeci jen, na konci jedničky mrknul jedním okem a přežil. A tady na konci mrknul oběma očima! :-) P. S. A Amy Smart tomu opět dodává patřičný sexappeal.(29.12.2009)

No tak toto je extra nelogická zběsilá jízda, která mě dost bavila. Na plné hodnocení to nedivím, jelikož je zde několik hluchých míst... Na tento rozporuplný film jsem se moc netěšil a dostal jsem příjemnou porci zábavné podívané, ale je to také jeden z těch filmů, které bych kamarádovy nedoporučil. Má to takový styl humoru, že nesedne každému... Mé hodnocení 4 hvězdičky...(15.5.2009)

• Hellboy

Stylovej a nabušenej příběh, kterej mi je sympatickej zobrazenim zvráceného chaosu, ale kterej je bohužel natočenej strašně nestylově. Nechápu, kam režiséři zašantročili aspoň ten kus zručnosti, kterej uplatnili při tvorbě prvního dílu. V druhém asi chtěli vypadat ještě víc cool, ale nezvládli to. Takže všechna dobře vymyšlená over-the-top akce je pohřbená mizerným vzhledem, režií, střihem a nevhodně použitými zrychlenými záběry. Dobrej průměr, ale je to škoda, tenhle film měl potenciál překonat jedničku. (A pořád je to lepší, než třeba Sejmi je všechny)(11.5.2009)

Ještě žádný film nepracoval tak důsledné s estetikou počítačových her. Crank 2 si zajistil místo v dějinách kinematografie. ____ Herním vývojářům se často doporučuje, aby si osvojili dospělé vyprávěcí postupy z filmů, kdežto po filmových tvůrcích se chtějí svobodné interaktivní světy z videoher jako Kinoautomat. Crank 2 sice nevyhovuje ani v jednom, protože nevypráví (vyprávění naopak okázale ignoruje) a není ani interaktivní (Statham musí přebíhat mezi frakcemi v L.A. a sbírat od nich úkoly sám), ale tím dává Crank 2 najevo, že není ani filmem (protože nevypráví), ani hrou (protože není interaktivní). Crank 2 zapletl vlasec a není ničím, jen nekonečně malým bodem o nekonečně velké hustotě; a kinematografie se opět rozpíná. ____ Novátorským způsobem ověřuje Crank 2 také karteziánský dualismus, neboť Stathamovo tělo se obejde bez duše, zatímco hlava padoucha bez těla – Statham tak představuje moderní dobu, která chápe člověka jako tělo-stroj, v protikladu ke klasickému období, kdy byl člověk, zde padouch, pojímán jako duše obdařená tělem, které mu ovšem schází.(25.7.2009)

Docela by mě zajímalo, kdo z průměrných návštěvníků kina vydrží u Cranku 2 do závěrečných titulků. Vysoké napětí nebude filmem pro milovníky "hezkých filmů s ponaučením", s jeho hrdiny se pravděpodobně neztotožníte, jakmile ovšem Neveldine s Taylorem vyšlou na scénu na*ranou asiatku, vytékající silikony a lidské suši, je vymalováno. Nadsázka z toho přímo čiší, pak vám prostě nikdo nemůže zazlívat smích u dalších a dalších zvrácených over the top momentů :-) Fakt, že se jedná vlastně jen o upgrade jedničky (pár scén je totožných) mi žíly netrhá, podobná zápletka si vybírá svoji daň (zvyšoval se adrenalin, teď se zvyšuje napětí). Říkám to potichu, ale... trojku sem! 70%(9.5.2009)

• Bai Ling

• - Slovo "fuck" ve filmu zazní 164krát což je 1,71krát za 1 minutu. (Dixxx)

• - Závěrečné titulky mají 12 minut a 26 sekund, což tvoří necelých 13% celého filmu. (Ficik)

• - Amy Smart si už v roku 1997 zahrala vo filme s identickým názvom, ako má toto pokračovanie - High Voltage. (beso74)