Zastav a nepřežiješ 2 - Vysoké napětí

Crank: High Voltage

Zastaneš a neprežiješ 2

Crank 2 - Zastaň a zomrieš

Crank 2: Zastaň a neprežiješ!

Crank 2: High Voltage

Akční / Thriller / Krimi / Komedie

USA, 2009, 96 min

Fuckující, hláškující, sprintující, mlátící, killující, šukající a mezitím se občas elektrikou dobíjející Chelios/Statham je ultimátní frajer a stejně tak Neveldine a Taylor. Co těm se v těch jejich palicích nehoní a co si netroufnou/není jim dovoleno vyvrhnout na plátno. Brokvy narvané do zadku, prostřelené silkony, uřezané bradavky... Šílený vizuál, úchylácké nápady, bizarní figurky a neskutečná camea (Geri Halliwell, Jenna Haze!). Rychle sem s dalším dílem!(30.4.2010)

• Radko

Dochádzajú baterky. Tak dodáme nové, silnejšie! Celý film vystihuje jedna zo scén: dostihová jebačka. Kto prvý dobehne ukradnuté srdce vyhráva. Cítim vôňu prepálenej gumy a zdvíha sa mi žalúdok. Estetika reklamy na hocičo (aj na pc hry ) je totiž vždy len estetikou hovna. Nech sú na jej účel použité akékoľvek vtipy, triky, nadsádzka.(23.1.2013)

• Hal_Moore

První díl byla výborná akční jízda ke které se pokračování ani nepřiblížilo. Kde jsem u prvního dílu cítil snad poprvé, že sleduji zfilmovanou verzi počítačové hry s open world prostředím ala GTA, tam jsem u druhého dílu listoval v credits, zda Marku Neveldinemu a Brianu Taylorovi nepůjčil střihače Tony Scott a následně hledal v přihrádce s léky Aspirin. Šílený střih, chaotické snímání scén a nesmyslný děj, kterému se můžou vysmát i ty nejhloupější hry dneška. Crank 2 má jediné štěstí, a to že na plátně pobíhá ničitel Jason Statham a pořádná roštěnka v podobě Amy Smart (to musela být třecí scéna cenzurována po vzoru japonských porn?). Raději se rychle opět podívám na první díl, abych na ten druhý co nejrychleji zapomněl.(24.5.2010)

• Malarkey

Mám rád akci, o to více ocením akci, která má nízký hodnocení a mně se líbí. Zastav a nepřežiješ s pořadovým číslem dvě by z prvního pohledu mohla vypadat jako vcelku povedená akce (na hodnocení nehledím). Jenže tady se to opravdu nepovedlo. Akce je bláznivá, šílená, neskutečně strašná. Ti dva režiséři, co přišli z jedničky, zkoušeli natočit akčnější první díl. Plno scén jsou akorát kopie (například šukací scéna na veřejnosti vyzněla už docela dost trapně), ale to není celý. Celkově je ten film hrozně debilně natočenej. Ty akčnější scény než akční jsou naprosto šílený. Všecko to lítá ze strany na stranu, vypadá to stylově a přitom z toho bolí hlava daleko víc jak z klepající kamery, co je v dnešní době tak v módě. Přitom Jason Statham by určitě nezklamal, kdyby nad tím tvůrci trošku přemejšleli. Takhle je to fakt sračka, která si zaslouží za pomlčkou název: Vysoké napětí. A jedna scéna celý film vystihuje jasně. Jason nemá srdce, má umělý srdce. Tím pádem ho potřebuje nějak dobíjet. Takže si napojí kabel z auta, připojí si ho na kozy a dobije se. Pak ještě doběhne auto, ve kterým mu utíkají sráči, co jsou proti němu. Existuje scéna, která je akčnější než akční? Určitě, Jason to dokázal. Ale aby mě to ještě bavilo, muselo by to být alespoň zajímavý, a ne, abych se u toho kroutil jak kretén a hledal vhodnou polohu jak se na film koukat.(7.5.2010)

Sobota kino, totálně psychopatická akční jízda. Jednička byla slabý odvar, co se tempa týče tohle je až vražedný. Sprint šíleností od začátku do konce, nasraný a zarputilý Stathamův výraz, charaktery k posrání. Vrchol nekompromisní béčkový zábavy a samoúčelnýho násilí, jedna radost! Komu se to nelíbí, FUCK OFF. ......Nový CRANK rok co rok? Prosíím?(27.7.2009)

• - Když Chelios zabíhá do davu pornohvězd, jsou tu k vidění skutečné pornohvězdy, jako např. Jenna Haze, Peter North nebo Ron Jeremy. (TomikZlesa)

• - Tvůrcům během prací na předchozím snímku Zastav a nepřežiješ (2006) nevyhovovaly drahé digitální kamery. S požadavkem na maximální svobodu pohybu tak použili běžně dostupné malé HD kamery, s nimiž se pohybovali v těsné blízkosti akce. Efektivitu ještě vystupňovali použitím držáků umožňujících hladkou manipulaci a natáčením na kolečkových bruslích, čož mělo na následek desítky zničených kamer. (vilusinska)

• - Natáčelo se 30 dnů. (Karlos80)