Zastav a nepřežiješ 2 - Vysoké napětí

Crank: High Voltage

Zastaneš a neprežiješ 2

Crank 2 - Zastaň a zomrieš

Crank 2: Zastaň a neprežiješ!

Crank 2: High Voltage

Akční / Thriller / Krimi / Komedie

USA, 2009, 96 min

• JohnnyD

Film úplne vystihuje jeho námet. Kým jednotka (100%) bola plná adrenalínu, dvojka márne hľadá zdroj energie a skapíňa. Napriek hypervideoklipovej réžii, je tento kratučký film (má asi 15 minútové záverečné titulky) neskutočne nudný. Je to dôsledok strašnej réžie, ktorá sa utápa v spomaľovačkách a absurdných odbočkách (TV show). Kapitolou samou o sebe je scenár, ktorý pôsobí ako zbierka najčudesnejších bizarností, ktorá vrcholí v otrasnom finále a stráca aspoň ten pomyselný spojovník s realitou, ktorý robil prvý diel takým originálnym. Vo všetkých ohľadoch je film tisíc míľ over the top, či sa to týka sexu, násilia alebo nadávok. To, čo tak dobre fungovalo v jednotke, tu pri strate súdnosti a zrejme aj producentského dohľadu utápa film do najhorších sračiek. Navyše v lacnej videokamerovej kvalite. Nikdy by som neveril, že tak dokonalý film ako Crank môže mať tak desivé pokračovanie. Crank 2 je dozaista jedno z najhorších pokračovaní všetkých čias.(7.11.2010)

• Xmilden

Upřímně se klaním všem, kterým se dokáže líbit chaotický bordel, kterým nám přichystala dvojice Neveldine/Taylor. Jason Statham dle mého soudu začíná potápět svou kdysi slušně rozjetou kariéru. Pokud mě série Kurýr dokázala třetím dílem bavit, čekal jsem něco podobného i u série Crank. Bohužel Cheliosovo pobíhání, dobíjení nebo osahávání stařenek mě kdovíproč nebaví. PS: Filmu by spíše slušel název VYPNI TO A PŘEŽIJEŠ.(17.5.2010)

Nechte srdce v hrudi v Cheva Cheliose nebo zase jednou vstane z mrtvých a začne nezřízeně řádit. Jeho umělé srdce potřebuje elektřinu a Chev mu ji dodá v míře vrchovaté - z elektronického psího obojku, paralyzéru, tření při sexu, sloupu vysokého napětí nebo alespoň ve formě pošimrání autozapalovačem. Přitom bude hromadně prohazovat lidi zdí, za pomoci vazelíny soukat brokovnici do řitního otvoru, střílet do rychle se množících gangsterů nebo prostřelit holým prstem padouchovu kebuli. Chev po celou dobu nehodlá zpomalit svou elektrickou jízdu a já to s povděkem kvituji.(10.10.2009)

• Djkoma

Bezmyšlenkovitá zhovadilost dua Neveldine-Taylor. Google Earth 2.0 se vrací, aby chlapeček na baterky mohl běhat jak letadlo, poskakovat, šukat, všechny zabíjet a na každém rohu nalézat zdroj el. napětí, které mu zase nahodí jeho "tikající" srdce. Tempo vytvořené brutálním střihem, nesmyslnost na každém rohu (ani to nebudu vyjmenovávat) a nepřítomnost napětí. Chev je mi od začátku do konce ukradený stejně jako šváby v americké kanalizaci a klidně bych mu věnoval atomovou elektrárnu, aby si s ni mohl zahrát na "kdo kurva vybuchuje rychleji kurvo". Šílené množství ještě šílenějších nápadů a zhovadilostí, které autoři předkládají jako něco hodně "cool and fun", ale opak je pravdou (silikony, anální sonda, sex na závodišti... hlava, TA HLAVA!! způsobí asi následující "hihi... to je hovadina"). Tohle může uspokojit jen takové 0,1% (číslo pro Česko, v USA by to bylo jinak:)) obyvatelstva s duševním stavem na hraně mezi pokusem napodobit "Natural Born Killers" a psychiatrickou léčebnou. Závěr filmu působí jak z totálně tupé komedie, kdy se všichni aktéři sejdou úplně ve stejnou chvíli na místě posledního soudu a navzájem se rozstřílí... Film, který mi dokázal být celou dobu (s prominutím) u prdele a tam taky navždy zůstane. Jakékoliv řeči o genialitě nebo "nejlepší akční/cokoliv film, co jsem viděl/a" beru jako neexistenci vkusu a trochu inteligence. Takové lidi lituji a těším se, co řeknou až ve trojce Chev bude běhat po oběžné dráze... Aspoň že ta Amy Smart je furt tak sexy a umí se odvázat ...PS: jestli teplí bratři podělají i Gamer, tak si je na Google Earthu opravdu najdu a ...:)(27.7.2009)

Soundtrack Mike Patton: 1. Kickin' ,2. Chelios ,3. Sweet Cream (Redux) ,4. Organ Donor ,5. Chickenscratch ,6. Tourettes Romance ,7. Doc Miles ,8. El Huron ,9. Tourettes Breakdance ,10. Juice Me ,11. Hallucination ,12. Porn Strike ,13. Surgery ,14. Social Club ,15. Chocolate Theme ,16. Ball Torture ,17. Chevzilla ,18. The Hammer Drops ,19. Triad Limo ,20. Shock & Shootout ,21. Pixelvision ,22. Spring Loaded ,23. Verona ,24. Car Park Throwdown ,25. Noticias ,26. Catalina Island ,27. Supercharged ,28. Massage Parlor ,29. Full Body Tourettes ,30. Epilogue - In My Dreams ,31. Friction ,32. Epiphany,(10.5.2011)

• - Vzniklo na 300 hodin filmového materiálu. (Karlos80)

• - Mark Neveldine a Brian Taylor se snažili ušetřit tím, že film točili na levné videokamery od Canonu (poloprofesionální XH-A1 a amatérskou HF 10) (Pumiiix)

• - Závěrečné titulky mají 12 minut a 26 sekund, což tvoří necelých 13% celého filmu. (Ficik)