Reklama

Reklama

V tomto vysoko-oktanovém pokračování čínská mafie ukradne Cheliosovo téměř nezničitelné srdce a vymění ho za bateriově poháněnou náhradu, která vyžaduje pravidelné dávky elektřiny, aby se udržela v chodu. Odhodlání získat své skutečné srdce zpět a touha po pomstě jsou jeho hnacím motorem. Chev Chelios se vydává na zběsilou honičku ulicemi L.A. a sejme každého, kdo se mu postaví do cesty. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (864)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Mám rád akci, o to více ocením akci, která má nízký hodnocení a mně se líbí. Zastav a nepřežiješ s pořadovým číslem dvě by z prvního pohledu mohla vypadat jako vcelku povedená akce (na hodnocení nehledím). Jenže tady se to opravdu nepovedlo. Akce je bláznivá, šílená, neskutečně strašná. Ti dva režiséři, co přišli z jedničky, zkoušeli natočit akčnější první díl. Plno scén jsou akorát kopie (například šukací scéna na veřejnosti vyzněla už docela dost trapně), ale to není celý. Celkově je ten film hrozně debilně natočenej. Ty akčnější scény než akční jsou naprosto šílený. Všecko to lítá ze strany na stranu, vypadá to stylově a přitom z toho bolí hlava daleko víc jak z klepající kamery, co je v dnešní době tak v módě. Přitom Jason Statham by určitě nezklamal, kdyby nad tím tvůrci trošku přemejšleli. Takhle je to fakt sračka, která si zaslouží za pomlčkou název: Vysoké napětí. A jedna scéna celý film vystihuje jasně. Jason nemá srdce, má umělý srdce. Tím pádem ho potřebuje nějak dobíjet. Takže si napojí kabel z auta, připojí si ho na kozy a dobije se. Pak ještě doběhne auto, ve kterým mu utíkají sráči, co jsou proti němu. Existuje scéna, která je akčnější než akční? Určitě, Jason to dokázal. Ale aby mě to ještě bavilo, muselo by to být alespoň zajímavý, a ne, abych se u toho kroutil jak kretén a hledal vhodnou polohu jak se na film koukat. ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Prvý imbecilný nepríčetný rehot okamžite. Prvý Motörhead do dvoch minút. Prvé kozy do troch minút. Prvá brokovnica v riti do piatich minút. Prvá zastrelená modelka do desiatich minút. Fuck v každej vete. Suši sekané z lakťa. Šialená čínska kurva, čo si myslí, že je Whitney Houston. „Do you speak cuntonese?“ Amy Smart dokazujúca, že sa narodila pri tyči. Kocka ľadu na riti spotenej černošky. Štrajk pornohercov za účasti Jenny Haze a Rona Jeremyho. Pes žerúci policajtove gule. „O 9 sekúnd neskôr.“ Suck my motherfucking dick. Trenie na dostihovej dráhe. Číňan z Deadwoodu... A to všetko je iba pomerne pokojná úvodná polhodina. Až POTOM vypukne naozajstné šialenstvo, ktoré z tohto filmu urobí najdlhší a najlepšie natočený videoklip od vynálezu kamery. David Carradine. Geri Halliwell. Highlanderovské blesky. Krv. Mozgy. Črevá. Linkin Park. A Jason Statham. Nikdy si žiadnu úlohu neužíval ako práve túto. Jednotka je v porovnaní s týmto nudná, suchá a pomalá. ()

Reklama

Cival 

všechny recenze uživatele

Videoherní koncept je fajn a cením si toho, že měl někdo koule na to, zkusit ho předvést důkladně se vším všudy (skony, nové levely i.nacheatovaná nesmrtelnost). Ale jeho realizace se hodně rychle omrzí, protože akce rozhodně není tak adrenalinová, jak se snaží tvářit, a humor je víc dementní než anarchistický. Jako když dáte desetiletému klukovi bouchačku a řeknete mu, že si může dělat, co chce. On začne rabovat obchody, střílet lidi na potkání a kopat svoje učitele do varlat. Možná to bude mít svoje kouzlo - ale rozhodně to nebude punk. ()

Isherwood 

všechny recenze uživatele

Neveldine s Taylorem možná dávají výrazu ‚over the top‘ jiný rozměr, ale pořád platí, že s originalitou se moc nepářou. Estetika vyladěná do formy videoherně-komiksové nadsázky funguje jenom občas a povětšinou se topí v otupujícím balastu vzájemně kopírovaných scén (od sebe samých), který po čase nudí – paradoxně k tomu naspídovanému tempu. Nad tím, že to, co se ve filmu odehrává, je povětšinou totální dekadence, raději nepřemýšlet vůbec. Jason neskutečný masér, Amy pusinka, zbytek unavená čelist od zívání. ()

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Asi tak 3x rychlejší a absurdnější, než jednička. Fakt, že se jen (ale opravdu jen) recyklují dříve využité nápady by až tak nevadil, ale co mi tu opravdu citelně chybí, to je nějaký silnější „filmařský moment“. Jednička měla stylový finální telefon s geniálním hudebním doprovodem (Jefferson Starship – Miracles), dvojka něco takového naprosto postrádá. A konec je doslova postavený na hlavu... ()

Galerie (67)

Zajímavosti (18)

  • Rozpočet vzrostl o proti prvnímu dílu. První díl stál 12 milionů, druhý kulatějších 20 milionů. (Pumiiix)
  • Tvůrcům během prací na předchozím snímku Zastav a nepřežiješ (2006) nevyhovovaly drahé digitální kamery. S požadavkem na maximální svobodu pohybu tak použili běžně dostupné malé HD kamery, s nimiž se pohybovali v těsné blízkosti akce. Efektivitu ještě vystupňovali použitím držáků umožňujících hladkou manipulaci a natáčením na kolečkových bruslích, čož mělo na následek desítky zničených kamer. (vilusinska)
  • Ve scéně, kdy chce Chev Chelios (Jason Statham) zabít muže na podlaze a zjistí, že má prázdný zásobník, řekne: "You lucky bastard!" Ve stejné situaci řekla postava Jasona Stathama stejnou repliku i ve filmu Podfu(c)k (2000). (Folky)

Související novinky

Blonďaté posily

Blonďaté posily

05.07.2009

Filmoví hrdinové mají radši blondýnky. Amy Adams, Amy Smart, Jessica Biel a Piper Perabo se připojily k obsazení několika drsných a drsnějších chlapských filmů (a jednoho seriálu), v nichž nebude… (více)

Statham nahradí Bronsona

Statham nahradí Bronsona

23.04.2009

Hádáte správně, chystá se další remake. Crank 2 se sice v amerických kinech zastavil a komerčně nepřežil, ale na statusu Jasona Stathama jako jednoho z nejdrsnějších chlápků v akčním žánru to šrám… (více)

Reklama

Reklama