(8.7.11) Až sa čudujem, že takto výborné fantasy tu hodnotilo len tak málo ľudí. A aj keď to nie je môj obľúbený žáner, tak toto je jeden z tých najlepších fantasy filmov aké som videl (alebo najlepší?). Prvý diel bol naozaj skvelý, dobrodružný a každú chvíľu som s napätím očakával koho ešte DG stretne. A nakoniec (aspoň pre mňa, keďže s krajinou O.Z. sa stretávam prvý krát) veľké prekvapenie... (9.7.11) Druhý diel bol viac mystický, osud Azkadellie a celej krajiny O.Z. sa trošku zauzlil ale priniesol aj dobrú novinu - Az nebola vždy taká ako teraz a môžeme tak dúfať, že by to mohlo skončiť aj šťastným koncom. Alebo nie? Som zvedavý na diel tretí. (13.7.11) Nuž, tajný predpoklad sa naplnil, všetko skončilo tak ako malo, krajina O.Z. bola zachránená pred večnou temnotou a Azkadellia bola oslobodená od zlej čarodejnice. Dve malé princezné sa tak po rokoch mohli opäť stretnúť s rodičmi ako jedna rodina. A žili šťastne...(8.7.2011)

Zajímavá sci-fi pohádka o dvou princeznách, z nichž ani jedna není tak úplně tou, kterou by měla být. Parta postav postupuje světem Outer Zone podle pravidel počítačových her a všemu vévodí kukuč Zooey Deschenel. Triky jsou televizně slabé, někteří herci bolestně nesympatičtí, ale nápad je dobrý. Jen by mě zajímalo, proč se celá minisérie jmenuje tak jak se jmenuje. Two little princess dancing in the line...(31.3.2009)

Ach jo. Tady ty výkřiky kolem mi skoro všechny připadají mimo mísu. Lidi - tohle není remake, tohle je naprosto jiný příběh! A to příběh zajímavý, dobrodružný a napínavý. Tohle je nutno si uvědomit. Ono je to pak lehké ohodnotit Tin Mana jako středně povedenou hallmarkovskou adaptaci apod. Ano, děj se odehrává ve světě OZ, ale kdyby jste se dodívali až do konce, zjistili by jste, že celý příběh Tin Mana je něco jako pokračování. Ale zpět k minisérii - bavil jsem se. Bavil jsem se hodně i přes fakt, že Zooey Deschanel předvádí ten nejnaivnější herecký výkon vůbec, v jejím případě to je však paradoxně roztomilé. Neal McDonough v roli Tin Mana konečně našel postavu, pro kterou se narodil a stal se jednoznačně mou nejoblíbenější postavou. Zbylé herecké výkony ničím nezaujmou, na druhou stranu herci nic nekazí. Tady si dovolím jen malou poznámku - poměrně trapně na mě působily scény vypouštění těch hybridních netopýrů, vypadalo to jaksi perverzně :P Vizuálně se minisérie nachází někde v průměru, občas uchvátí svou vytříbeností, ale občas jsem přes monitor cítil vůni Photoshopu. Po zvukové stránce nemám co bych vytknul, sice hraje stejný motiv stále dokola, přijemně se to však poslouchá. Suma sumárum zhlédnutí tohoto projektu nelituji, ba naopak, bylo to příjemně strávených pět hodin.(15.3.2008)

Exkurze do doby, kdy tehdejší Sci-fi Channel točil opravdu kvalitní televizní snímky a nekrmil nás laciným hnojem, jako je tomu v současnosti. Tin Man z pohádky pro ty nejmenší dělá drsnou steampunkovou fantasy, která ačkoli si nebere moc servítky dala by se doporučit i dětem - pravda trochu odrostlejším. Na televizi je obdivuhodná především výprava a velice slušivý vizuál, který hlavně v závěru v kombinaci s parádní hudbou dokáže vyvolat úžas. Dějově je to úplně nový příběh zasazený do světa Oz a ukazuje ho v jiném světě a mnohem více do hloubky, než kdy dříve. Pár slabších míst to má (4,5 hodiny je fakt hodně) a ta televiznost je občas více než znát, ale podobných kvalitních filmů je sakra málo a přitom je to tak parádní relax. Neal McDonough jako Tin Man je skvělej, jedna z jeho nejlepších rolí.(8.3.2015)

Rozhodně dobře koukatelná fantasy pohádka rozdělená do tří dílů. Zaujme především Zooey Deschanel, na kterou se dobře dívá, ale ruku na srdce, ten výkon není zrovna nejlepší (ale dost možná to bude těmi dialogy, které jsou místy sice supr, ale v jistých okamžicích se to poslouchá těžce). Naprosto výborný je pak Alan Cumming, který postavu Glitche dovedl opravdu k dokonalosti. Hlavní zápornou postavu ztvárnila Kathleen Robertson, kterou zase všichni známe z Beverly Hills, 90210. :D Na její prsa se sic dívá dobře, ale vzhledem k tomu, že se nejedná o porno, čekal bych i nějaký pokus o herectví - a ten se nekoná. Jinak prostředí O.Z. je pěkné, ale dynamické digitální efekty už nikoliv. Především rotující panenky (a dětská říkánka k nim) jsou otravné až na půdu. A když už jsem u těch negativ, tak představitelka malé DG je nejvíc nesympatické dítě posledních deseti let. Teď to vypadá, že se na to nedá dívat, ale opak je pravdou. Všechna ta negativa vyvažuje poměrně hezké dobrodružství. :)(2.4.2011)

• - Hlavní postava nese jméno DG, což jsou iniciály Dorothy Galeové, původní hlavní postavy kniží předlohy. (Hal_Moore)

• - Postava Ahamo-The Seeker zde vysvětluje, že pochází z Nebrasky. Jméno Amaho hláskované zezadu je Ohama, největší město v Nebrasce. V filmu z roku 1939 přišel Čarodej do země Oz právě z Nebrasky. (TomikZlesa)

• - Skládané suknice se záhyby se vyráběly v Seattlu. (TomikZlesa)