Jak tohle podivuhodné dílko jen charakterizovat? Trochu praštěná směska všeho možného + několik mých oblíbených počítačových her - Heroes of Might and Magic (běhání "po mapě", místa jako cíle, město a věž), Baldurs Gate (skupinka lidí, kde každý umí něco, nádoby s tekutinou) a Fallout (technické vymoženosti). Některé z postav velmi sympatické (DG v podání Zooey - praštěná impulzivní holka; Glitch - Alan Cumming - skvělý komediální talent, pro mě objev; ale i zlá Azkadellia hrána Kathleen Robertson - parádní stylizace). Ovšem proč se celý seriál jmenuje podle toho krajně nesympatickýho Tina Mana je mi fakt záhadou... Hlavně tvůrci rekvizit a masek se leckde velmi vyřádili, takže prostředí O. Z. připomene i Burtonovy filmy. Suma sumárum zábavná blbinka :-) HUDBA: Simon Boswell - někdy mě neskutečně bavila (především ústřední melodie a "zlá" melodie) a skvěle se zaryla pod kůži, jindy už lehce unavovala. V týhle TV sérii totiž něco hraje prakticky non-stop. Jo, a písnička u Mystic Mana byla dokonalá!(16.1.2009)

Jedna hvězdička za Zooey Deschanel (ne že by se v téhle konkrétní roli nějak zvlášť vytáhla, ale je to zkrátka děsný kus) a jedna za McDonougha, Cuminga a Dreyfusse dohromady. Zbytek minisérie plný špatných dialogů, průměrných herců, podfinancovaných triků a příšerné Robertsonové, za víc než jednu hvězdičku nestál. Potenciál přitom byl poměrně nadějný a nudou jsem se neukousal, ale nevábný odér béčkovosti zkrátka nešlo nebrat na vědomí. Mimochodem už jsem říkal, že Zooey Deschanel je božská?(25.5.2008)

Rozhodně dobře koukatelná fantasy pohádka rozdělená do tří dílů. Zaujme především Zooey Deschanel, na kterou se dobře dívá, ale ruku na srdce, ten výkon není zrovna nejlepší (ale dost možná to bude těmi dialogy, které jsou místy sice supr, ale v jistých okamžicích se to poslouchá těžce). Naprosto výborný je pak Alan Cumming, který postavu Glitche dovedl opravdu k dokonalosti. Hlavní zápornou postavu ztvárnila Kathleen Robertson, kterou zase všichni známe z Beverly Hills, 90210. :D Na její prsa se sic dívá dobře, ale vzhledem k tomu, že se nejedná o porno, čekal bych i nějaký pokus o herectví - a ten se nekoná. Jinak prostředí O.Z. je pěkné, ale dynamické digitální efekty už nikoliv. Především rotující panenky (a dětská říkánka k nim) jsou otravné až na půdu. A když už jsem u těch negativ, tak představitelka malé DG je nejvíc nesympatické dítě posledních deseti let. Teď to vypadá, že se na to nedá dívat, ale opak je pravdou. Všechna ta negativa vyvažuje poměrně hezké dobrodružství. :)(2.4.2011)

Exkurze do doby, kdy tehdejší Sci-fi Channel točil opravdu kvalitní televizní snímky a nekrmil nás laciným hnojem, jako je tomu v současnosti. Tin Man z pohádky pro ty nejmenší dělá drsnou steampunkovou fantasy, která ačkoli si nebere moc servítky dala by se doporučit i dětem - pravda trochu odrostlejším. Na televizi je obdivuhodná především výprava a velice slušivý vizuál, který hlavně v závěru v kombinaci s parádní hudbou dokáže vyvolat úžas. Dějově je to úplně nový příběh zasazený do světa Oz a ukazuje ho v jiném světě a mnohem více do hloubky, než kdy dříve. Pár slabších míst to má (4,5 hodiny je fakt hodně) a ta televiznost je občas více než znát, ale podobných kvalitních filmů je sakra málo a přitom je to tak parádní relax. Neal McDonough jako Tin Man je skvělej, jedna z jeho nejlepších rolí.(8.3.2015)

Ach jo. Tady ty výkřiky kolem mi skoro všechny připadají mimo mísu. Lidi - tohle není remake, tohle je naprosto jiný příběh! A to příběh zajímavý, dobrodružný a napínavý. Tohle je nutno si uvědomit. Ono je to pak lehké ohodnotit Tin Mana jako středně povedenou hallmarkovskou adaptaci apod. Ano, děj se odehrává ve světě OZ, ale kdyby jste se dodívali až do konce, zjistili by jste, že celý příběh Tin Mana je něco jako pokračování. Ale zpět k minisérii - bavil jsem se. Bavil jsem se hodně i přes fakt, že Zooey Deschanel předvádí ten nejnaivnější herecký výkon vůbec, v jejím případě to je však paradoxně roztomilé. Neal McDonough v roli Tin Mana konečně našel postavu, pro kterou se narodil a stal se jednoznačně mou nejoblíbenější postavou. Zbylé herecké výkony ničím nezaujmou, na druhou stranu herci nic nekazí. Tady si dovolím jen malou poznámku - poměrně trapně na mě působily scény vypouštění těch hybridních netopýrů, vypadalo to jaksi perverzně :P Vizuálně se minisérie nachází někde v průměru, občas uchvátí svou vytříbeností, ale občas jsem přes monitor cítil vůni Photoshopu. Po zvukové stránce nemám co bych vytknul, sice hraje stejný motiv stále dokola, přijemně se to však poslouchá. Suma sumárum zhlédnutí tohoto projektu nelituji, ba naopak, bylo to příjemně strávených pět hodin.(15.3.2008)

• - Skládané suknice se záhyby se vyráběly v Seattlu. (TomikZlesa)

• - Minisérie zlámala všechny rekordy ve sledovanosti televizní stanice Sci-Fi Channel. (Hal_Moore)

• - Melodie, kterou zpívají Two Princess, pochází z tradiční alžbětinské písně Rose Red. (TomikZlesa)