Smrt on-line

Smrť v priamom prenose

Smrť On-line

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2008, 97 min

Hodně, hodně průměrnej thriller na už stokrát omletý téma vyšinutýho zabijáka co vraždí pomocí návštěvnosti stránek a pouští to on-line na internetu, krom toho většina hlavnějších postav je nevýrazná a tak když to nějaká koupí, tak je to člověku vlastně totálně fuk a aby toho ještě nebylo málo, tak hlavní záporák je děsnej geniální čůráček a celková pointa víc něž úsměvná. 2,5*(21.4.2008)

Film z deštivého Portlandu, ze kterého si za týden nebudu nejspíš pamatovat už zhola nic, ale který mi příjemně zpříjemnil příjemnou večeři, a to se počítá. V rámci thrillerového žánru lehký nadprůměr, i když scénář byl chvilkami trochu nenápaditý a potenciálu námětu (smrtelná tortura on-line) nevyužil na sto procent. Ale samotný závěr byl zábavný (fandění u monitoru na policejní stanici), hlavní hrdinka pěkná (máma "nového" Supermana), a záporák měl vhodně šílený výraz.(8.7.2016)

skôr slabší priemer . . . gregory hoblit sa špecializuje na thrillery, a aj keď si v nich vypestoval pomerne istú ruku, svoje najlepšie kúsky má už asi za sebou, untraceable je spojenie už viackrát videného krimithrillerového štandardu - či už si spomenieme na mlčanie jahniatok, sériu saw alebo hoci aj taký nepodarok ako fear.com či iné . . . casting je nevýrazný, no nie nepríjemný, rozuzlenie náhle rovnako ako aj napätie postrádajúci záver, ale inak solídny thrillerový priemer skôr do TV alebo na video;(23.2.2009)

Smrť v priamom prenose patrí do stovky mojich najobľúbenejších filmov. Vtip je iba v tom, že ide o rovnomenný film. ČSFD je, okrem iného, dobrá aj na zistenie, že tento film som už pred časom videl. Nič som si z neho nepamätal. Lepšie si pamätám jeho podobnosť s filmami série Saw alebo s jedným dielom seriálu Most. Pri takýchto filmoch si uvedomujem nedokonalosť mojich kritérií hodnotenia. A tiež zbytočnosť toho, aby som sa o tomto filme nejako rozpisoval. Morálna spoluúčasť divákov na páchanom zločine je dobrým námetom, ale zaslúžil by si lepšie spracovanie.(1.4.2019)

Kriminálka to není špatná. Pointu to má, koukatelné to je, dokonce se musím přiznat, že se mi líbilo provedení dalšího sériového vraha. Bohužel mě ale nenadchlo to, kolika kriminálek je to vykradačka. Ale totální. Takže v této slouvislosti už mě to vlastně ani nemůže překvapit. Taky si myslím, že většina diváků, kteří prošli něco s Lambertem, Freemanem, Hopkinsem a podobnými, už vlastně přesně ví, kdy kdo vrazí do dveří, co kdo řekne a udělá. A tím to ztrácí na zajímavosti. Navíc, já ráda vraha hádám, asi vliv pátera Knoxe, a tohle mě poněkud zklamalo. Taky nám byla totiž odepřena možnost vydedukovat motiv. Což je teda podpásovka. Co se týče morálního aspektu "volného trhu na internetu", tomu se mi taky nechce příliš věřit. A zajímalo by mě, páč nejsem Iťák, zda je skutečně nemožné takovou stránku zablokovat?!(31.1.2011)

• - V 14:35 si můžeme všimnout,na monitoru PC české vlajky. (DanielW94cz)

• - Ve filmu si zahráli sami sebe i skuteční televizní hlasatelé z Portlandu. Byli to Marilyn Deutsch, Pete Ferryman, David Freitas, Jim Hyde, Kimberly Maus a Kerry Tomlinson ze stanice Oregon KPTV Fox 12. (Dr Lizal)

• - Do kin byl snímek distribuován pod názvem One Way Lane. (Dr Lizal)