Smrt on-line

Smrť v priamom prenose

Smrť On-line

Krimi / Drama / Thriller

USA, 2008, 97 min

Spolu s Primal Fear najlepší Hoblitov film. V podstate tuctová kriminálka liznutá mäsiarinou a'la Saw, ale celý film som si neustále podvedome spytoval svedomie, či by som sa aj ja pridal k tým milionom popravcom, keby sa ku mne takýto link dostal. A trošku sa poznám a myslím, že zvedavosť by bohužiaľ asi zvíťazila. Každopádne zaujimavé, aj ked namiešané podla receptu, ktorý sa asi už každému pomaly prejedá(9.1.2009)

Čtyři hvězdy za koukatelnost, jinak nic zvláštního pod sluncem, podobných filmů jsou tisíce, zas tak často na ně nekoukám, tak sem dokázal u tohoto neusínat. Ale jinak spíš takový kýč trochu. Základní nápad zajímavý, ale čím víc se film rozjíždí, tím je to béčkovitější - však víte, jak to dopadá, když na skoro všechno musí přijít hlavní hrdina, když se všechno týká hlavního hrdiny, a když i finále musí úspěšně zvládnout hlavní hrdina. Fuj. :-)(4.8.2008)

Těžiště mojeho kladného hodnocení spočívá na dvou pilířích. Tím prvním je vrahův motiv a jeho postupné odhalování v průběhu filmu. Přišlo mi, že jako divákovi mi byl dán ideální prostor pro vlastní úvahy nad tím, jaká je motivace vraha, jednotlivé indicie byly dávkovány ve správném množství ve správný čas a postupem filmu jsem se utvrzoval ve svých potuchách a korigoval je tím správným směrem. Tím druhým pilířem, proč se mi film tak líbil, je ono zamyšlení se nad zvrácenými vlastnostmi lidstva, nad jeho sadistickými tužbami, ukájením se nebo bavením se utrpením druhých. Untracable má opravdu skvělý námět i provedení. Podtržený klasickou thrillerovou hudbou a chladným obrazem převýšil tenhle film moje očekávání. A je mi úplně jedno, co tam je a není originální - když už nic, tak "vražedná zbraň" v podobě počtu návštěvníků internetových stránek je originální dost.(30.1.2011)

Scénář: Robert Fyvolent, Mark Brinker, Allison Burnett .. Thanks god hes dead …how cn i downlod this video? _ Dobrý thriller (dokonce lepší než předešlá Fraktura), ale nic víc. Začátek je výchovný (pirátství je špatné, áno), přehlídka IT technologií speciálního policejního týmu také (řekněte WOW, áno). Škoda, že nápad není rozveden trochu nápaditěji a sám zloduch není nakonec zvrhlý člověk s pohnutou motivací, ale sofistikovaný mstitel, jehož identitu nám tvůrci odhalí až příliš brzy. Hoblit pracuje se světem, kde věčně prší a teplé barvy takřka neexistují, se světem, kde internet doslova zabíjí a společnost tomu ještě chladně asistuje (resp. se o postojích společnosti, mimo hromadné návštěvnosti inkriminované stránky, nic nedozvíme). V mnoha ohledech jistě ne moc vzdálené trudné budoucnosti osamocených jedinců, žijících jen virtuálně. Diane Lane takřka neznám a bohužel musím říct, že svým výkonem vcelku snadno zapadla do sestavy nevýrazných tváří. 55%. ____ PedeS: "Předně: film není určen pro racionálně smýšlející jedince typu Renton! :)" - Hoho, Franto, co je na filmu tak iracionálního? ;-)(4.6.2008)

Docela dobrý thriller bez účasti známější tváře, což však vůbec není na škodu, člověk by pak měl tendenci ho hodnotit v závislosti na známých tvářích. Takhle může ocenit příběh samotný a o to přece jde ne? Hodně zajímavá zápletka o vztahu informačních technologií a lidstva jako takového. Příběh o jistém druhu pomsty, která je postupem odhalování příběhu i částečně pochopitelná. Po filmu se vám v hlavě bude vynořovat spousta myšlenek (samozřejmě nemusí, ale film k tomu trošku svádí) o síle médií, honících se za další a další senzací, aniž by se ohlíželi na dopady a následky, o síle anonymity internetu. Za naprosto geniální považuji udělat spoluviníky zločiny každého/každou, kdo se podívá na určitou internetovou stránku. Pozitiva: I přes místy televizní zpracování, to je docela dobře natočené. Dobrá zápletka. Negativa: Pokud nejste IT maniak, u čtvrtiny filmu vůbec nebudete vědět, o čem tam ti lidi vlastně mluví. Pár kiksů – SPOILER nechápu, jak člověk, který se živí odhalováním internetových zločinů a dennodenně je ve styku s veškerým zlem, co se na internetu nachází, si může hledat známosti přes internet. Je snad blbej? Ženská, který se někdo nabourá do elektroniky jejího auta a v podstatě to auto ovládá, se do něj vrátí a přehlédne člověka ukrytého na zadním sedadle? Notabene agentka FBI? SPOILER Přesto všechno v záplavě podobných thrillerů jde o nadprůměr. Není to totiž jen přehlídka IT technologií, má to myšlenku a poměrně silný příběh. To, před čím varoval Orwell, je totiž dneska běžnou záležitostí a nám to evidentně vůbec nevadí. Velký bratr nás sleduje a díky internetu to už není jen on.(20.5.2009)

• - Griffin Dowd (Colin Hanks) se zmiňuje, že se chystá na rande se sekretářkou jménem Peggy. V seriálu Mad Man (od r. 2008) hrál Hanks postavu Otce Johna Gilla, kněze, který se seznámí se sekretářkou Peggy (Elisabeth Moss). (Dr Lizal)

• - Některé zbraně používané ve filmu jsou airsoftové repliky zakoupené v místním obchodě. (Dr Lizal)

• - Stránka www.killwithme.com existuje aj v skutočnosti. Vlastní ju filmové štúdio a slúži na propagáciu filmu. Stránka vyzerá ako počítač Jennifer Marsh vo filme. Do počítača sa nabúra vrah a návštevník stránky musí vyriešiť 4 testy od vraha, aby jeho stránku znefunkčnil. (ladko)