poster

Garáž (festivalový název)

 • Irsko

  Garage

 • Slovensko

  Garáž

  (festivalový název)

Drama

Irsko, 2007, 85 min

Kamera:

Peter Robertson

Producenti:

Ed Guiney
(další profese)
 • Aluska88
  ****

  Přirozený, upřímný, lidský a posmutnělý snímek o lidské dobrotě, laskavosti a o tom, jaké kruté následky s sebou někdy přináší to, když je člověk prostě moc hodný. Zvláště ve společnosti, kde se ochota někomu pomoci a zároveň si tak vlastně možná pomoci i sám, vykládá zcela opačnými způsoby. A nikoho nezajímá, že pravda je zcela jiná. Důležitá je přece ta pravda, kterou si lidé sami vytváří, vymýšlí, často na úkor jiného. A tak vznikají lži, nepravdy a fámy a začíná se ubližovat lidem, kteří si to zaslouží ze všeho nejméně. Jako hlavní hrdina. I really feel so sorry for him...(6.7.2015)

 • ratje
  ****

  Doporuceni: Na tento film nechodte, pokud se prave nachazite ve stavu “vsechno je nanic a cely svet me s**e.” Po skonceni filmu se budete citit daleko hur, to mi verte. Jsem rada, ze jsem to videla v kine, protoze doma bych to tak dlouho nevydrzela a vypnula to po deseti minutach. A tim bych se vlastne ochudila o prohloubeni sve depresivni nalady... ;-) V ramci daneho zanru je to ale velmi dobre a realisticky natoceny film, sverazne postavicky a uveritelne ‘dialogy’. Celou dobu se celkem nic nedeje a zaverecna pointa je zhustena do 3 minut. Krome uvodnich a zaverecnych titulku neni ve filmu zadna podkreslovaci hudba (aspon jsem nezaznamenala).(27.8.2008)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $972,491(4.7.2010)

 • Martin741
  ***

  Tento film je dobre sledovat, ked ma clovek optimisticku naladu, pri svetaboli to vobec nedoporucujem, realie Irska nic moc, navyse na mna dost depresivne posobila ta osarpana benzinka : 60 %(16.5.2020)