poster

Ženská věznice

 • Itálie

  Anime perse

 • anglický

  Jail: A Women's Hell, The

Horor / Drama / Dobrodružný / Erotický

Itálie, 2006, 91 min

Režie:

Bruno Mattei
 • Karlos80
  ***

  Pravý nefalšovaný a nekompromisní pozdní WIP Trash od jednoho z největších klasiků tohoto žánru, který se zde vrátil v nejlepší možné formě v jednom ze svých 3 posledních filmů, aby rok na to, navždy odešel, ale v srdcích Trash fandů (nehledě na kritiku která ho provázela celou jeho režisérskou kariérou), zůstane už navždy. Ve filmu který je rozdělen na dvě části (první se odehrává ve vězení a druhá na útěku v džungli) nechybí ponižování, znásilňování, mučení, sex (dívky prodávány jako sexuální otrokyně), sprchové scény, drogy, orgie, to vše je tady na denním pořádku stejně tak jako non-stop nahota, po dějové stránce slabší, tam ze začátku není ani moc napětí a nějaké výraznější dramatické prvky, hraje zde převážně samá asiatka (nic proti), herečka v hlavní roli nicméně atraktivní a svůdná, dozorkyně nechutná (typická odporná matrona), je tam i nějaká politika a bizarní konec v džungli čistě ve stylu "Most Dangerous Game a starých kanibalských filmů, to je už čiré šílenství, zde nechybí ani trocha odvážnějšího gore a jsou zde i ty prvky které v první části chyběly, tedy více napětí a dramatu. Suma-sumárum, nechutné, úchylné, špinavé, obskurní, mysoginí a kýčovité, nicméně přesto celkem ambiciozní Wipko s prvky staré školy a pro lidi s vkusem žádné sračky, které se na první pohled jeví jako film natočený v 70-80's, kde si myslím že by celou řadu filmů s přehledem trumflo a v porovnání s konkurencí po roce 2000 rovněž! Další zajímavostí je jeden málo vídaný fakt, že film na IMDb má jen 80 hodn. a 3 komentáře a zde 10x tolik, což se zase tak často nestává, ale je to zapříčiněno tím, že film vyšel v ČR u Vapetů (2010-2012) a Japonsku (2011) a šel i ve Francii v roce 2006 na Cannes Festivalu, ve své rodné Itálii vydán oficiálně nikdy nebyl, vyšel doposud jen na nějakém Home videu.(6.7.2016)

 • Subjektiv
  odpad!

  Za devatero špatnými filmy, za sedmero hrůznými žánry, za patero příšernými režiséry leží království snímků tak obludných, že když o nich návštěvník vypráví neznalému, setkává se kroucením hlavou a nedůvěrou. Již jsem zabloudil do různých koutů té země a vždy se tázal, jaké že diváky láká tamější kinematografie, jaké účely si předsevzala plnit. Vznikla ženská věznice s jasnou vizí ukázat hrůzy, kterých je člověk schopen a odhalit jeho horší než zvířeckou, bestiální povahu? Má sloužit jako metadon pro nesmělé arcisadisty? Hledá čistou estetiku krve a křiku? Snaží se definovat filmové a morální dno? Po řadě odpovídám: neúspěšně, nevím, neúspěšně, úspěšně. Kdybych měl shrnout pozitiva Ženské věznice asi bych se nezmohl na víc, než konstatuji teď: vždy bylo jasné, co se na obrazovce děje. Tragické herecké výkony nadiktovaly jednoduché pokyny, snad scénáře, snad režiséra, snad mizerná paměť a schopnosti herců. Hlavní postava se jménem Jennifer je vzdorovitá a drsná, tudíž se ve všech scénách, krom asi dvou výjimek, tváří vzdorovitě a drsně. Jiná vězeňkyně, Lisa ovládá nasazovat pouze výraz zajíkavé nejistoty a obav. Bachařky nemluví, ale štěkají. Jejich velitelka si silně dává záležet na tom, aby se jevila co nejodporněji, též hrdelně štěká a střídá výraz uspokojeného násilníka s pohledem nenávistně pohrdavým. Muži jsou s jedinou výjimkou vilná, chrochtající prasátka; ukazují křivé žluté zuby, slintají, olizují ženštiny, střílejí a funí. Jejich degenerace mírně omlouvá debilní dialogy, které jim scénář (byl-li jaký), vkládá do úst. Ale co, tématem není komplexita lidské duše, ale nahota, krev, násilí. Hohohó, uřízneme ňadro a budeme z něj sát krev. Jakoby se kojit, hehe, to je psina. A zapíchneme nůž ženě do pochvy. Haha, chápate? Nůž v pochvě! To se smějeme. V pochvě. Co mají ještě úchylní burani rádi? Zápasy v bahně? Bičování? Ošklivé spodní prádlo? Znásilňování? Bobříky? Uřezávání jazyků? Zohavené mrtvolky? Ponižování? Zavírání do klecí a pouta? Zpomalovačky, které nevybízí k větší účasti s trpícím, ale směřují k tomu, abyste si to mohli užít a nepřišli jste o ejakulaci? Jasan! Jenom nevím, jestli někomu ten happyend nezkazil radost. Soudě podle jednoho oslavného komentáře asi ano. A to jsem se ani neptal po tom, jak je možné, že nedostupné vězení hluboko v džungli sousedí s velkým bordelem pro místní smetánku, v níž je stoprocentní výskyt těch nejhorších bastardů lidské rasy. Dokonce ani nebudu rozebírat technickou stránku věci a spokojím se jen s pár výsměšky. V jedné scéně mučení a křepčení kolem nebohé vězeňkyně se zdá, že jeden herec neví, zda-li se nachází v záběru, napůl dál hraje a napůl pohledem žádá pokyny, co dělat. Má věru proč, rám ho vertikálně řeže na dvě půlky. Střih jakoby smazával vývoj posledních sto let a vracel se do počátků kinematografie. Jedna scéna z pronásledování, jeden čas, dvě místa = dvěma různým časům odpovídající osvětlení. Opravdový humus.(27.6.2011)

 • folklorman
  *

  Typický Bruno Mattei. Zhruba posledních deset let života věnoval k natáčení různých vykrádaček - slavných filmů. Tyto filmy byly natáčeny způsobem a kvalitou (úrovně) telenovely. Ženská věznice nijak nevybočuje z podprůměrnosti posledních realizací. Opět se jedná o stupidní a špatně natočenou NEpodívanou. Herci zase podali ten nejpřesvědčivější výkon, který vykreslil jejich normální demenci. S označením kvality gore efektů bych nejraději zašel někam na konec abecedy. Tu jednu hvězdičku dávám za nějaké ty kozy.(16.11.2010)

 • 10Domik10
  odpad!

  Väčšiu sprostosť som v živote nevidel. Normálne by som zaplatil len aby som to už nemusel pozerať, pretože toto je fakt neuveritelná sračka a to sa ani neoplati hovoriť o veciach ako kamera, hudba, stih, dej .... musim sa isť vyvetrať... ten Mattei musí byť dobre vymletý, keď toto natočil Hodnotím - 0%(24.12.2010)

 • coco.brice
  odpad!

  já ti Vám ani nevím proč se to vlastně něco jak tohle točí..příběh,dramatičnost je o ničem..ale to se dá čekat...porno to taky není...horor to taky není...takže jedinej smysl vidím v brutalitě,která má šokovat..otázka je koho to dneska ještě vubec muže šokovat?něco takového co je pořád defakto lehkej čajíček proti zprávám na jakekoliv televizi:-)fakt nevím...kdyby to bylo aspon propojeno s pořádnou dávkou dekadence ...ale takhle fakt ne(19.2.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace