Zombie: Ostrov smrti

Itálie, 2006, 91 min

Bruno Mattei

Bruno Mattei
  • Josefin

To teda byl horor, zombie versus prokletí duchové a partička posádky co se honí za pokladem. Naprosto amatérská režie, to ať se na mě Bruno Matei nezlobí. Po stránce scénáře slátanina, herci neherci. Zvlášť úsměvný člen posádky Snoopy, který měl na triku taky Snoopyho. U mě tenhle počin padá největší rychlostí do kolonky odpad!! I never want see this film again.(25.1.2010)

• MIMIC

Dva veľmi pádne dôvody, kvôli ktorým sa oplatí vidieť tento film: jednak caravaggiovsky prenádherne štylizované sekvencie, v ktorých sa z temnosvitového chiaroscura vynárajú dve mŕtve ruky hrajúce na lutnu, jednak scéna s neagresívnou mŕtvou dámou s pavučinovým make-upom (pripomínajúcou Hildegarde z Burtonovej "Mŕtvej nevesty"). Na druhej strane sú tu k videniu monštrózne impozantné slabomyseľnosti a la YouTube home video (kosti rúk sú prezentované rukavicami so vzorom kostí rúk!). Práve spomínané dva kultivovane strašidelné momenty evokujú preludnú iracionálnu atmosféru najlepších diel zlatej éry talianskych hororov, ktorým sa zvyšok filmu snaží tak útrpne, kŕčovito - a bezvýsledne - podobať.(3.2.2009)

• corpsy

Bruno Mattei aka Vincent Dawn režíruje v tomto prípade ešte oveľa horšie, ako za čias svojej najväčšej slávy. Pritom sa naskytne otázka, či túto mizernosť myslel v takejto podobe naozaj vážne. S výnimkou niektorých masiek je tu proste otrasné všetko a je zbytočné sa o tom nejako obšírnejšie rozpisovať. Jednoducho, milovníci zlých filmov budú mať mnohonásobné orgazmy.(17.1.2014)

• Karamanlis

Ach jaj... vypočet všetkých hrubých nedostatkov a dementností, ktoré sa v tomto talianskom kúsku objavili by bol na celú stranu, takže napíšem iba toľko, že je to najhorší zombie horor, aký som kedy v živote videl. Bruno Mattei nebol nikdy dobrým filmárom a aj medzi talianskymi trashermi z 80. rokov patril k najslabším článkom. Za jeho "vyčínanie" sa hanbil aj maestro Lucio Fulci, ktorý sa s ním v Zombi 3 vďaka svojmu zlému zdravotnému stavu neplánovane dostal do režisérskeho tandemu. Island of the Living Dead je veľmi zlým filmom a nádhernou ukážkou toho, prečo má zombie subžáner v súčasnosti také neslávne renomé.(27.5.2010)

• Vitason

Mám rád špatné filmy, to není žádné tajemství. Dokonce mám moc rád špatné filmy, ale i ta sebevětší úchylka má svoji mez. Ostrov smrti je skutečný horor, ale né pro svíravou atmosféru, či lekací scény, kdepak, horor je pouze tento film sledovat. Odpustím špatné masky, odpustím i to, že nikdo nepoužil logiku ani na ty nejprimitivnější věci (jak mohou být zombies pobryndaní od čerstvé krve, když žijí na opuštěném ostrově několik staletí?), opustím i to, že ústřední parta opravdu špatných neherců vypadá jako banda kreatur, která právě utekla z nějakého panoptika (absenci hezké slečny už ale neodpustím), dokonce filmu odpustím i to, že je totálně ale opravdu totálně hloupý, ale co vážně neodpustím je to, že film vypadá, jako by to režisér myslel vážně a navíc se u toho pekelně nudil. To vážně nikdo na palce neměl tolik soudnosti, aby si uvědomil, co za film mu vzniká před očima a mohl tak ostatním poradit, aby to vzali s nadhledem? (pár herců, kteří šíleně přehrávají nepočítám) Tam, kde by se daly vytvořit perfektní parodické, nebo alespoň zábavné scény, přichází jen bez-nápaditá režie, kdy to vypadá, že už se režisér těšil až bude moci použít překrývačku a přejít do další extrémně nudné scény. To se neodpouští:) P.S. Žádám minimálně státní vyznamenání za to, že jsem to vydržel až do konce.(2.3.2010)