Zombie: Ostrov smrti

Itálie, 2006, 91 min

Bruno Mattei

Bruno Mattei
  • Chrustyn

Ani nevím co napsat. Snad jen to, že se jedná o nejamatérštější pokus o horor co jsem kdy viděl. To co se přede mnou odehrávalo bylo neuvěřitelný. Celkově to vypadalo jako telenovely, kterými nás dříve směle bombardovala TV Nova jen s tím rozdílem, že místo nafintěnejch stupidních krav (rozuměj pyšné ženy s nulovou inteligencí) se tu promenádují podivní kulhaví lidé s šedým nátěrem a červenými puntíky (podle tvůrců se jedná o zombie). Je to fakt hnus vedle, kterýho vypadají filmy Uwa Bolla a Eda Wooda jako sofistikovaná díla s hlubokou myšlenkou a strhujícími hereckými výkony zabalenými do bezchybné režie. Amatérismus z filmu teče proudem v každém záběru od laciné kamery, nulové výpravy, děsných lidí hrajících si na herce a absolutní demence všech zúčastněných. Kdyby malý děti dostaly do ruky kameru a šly si hrát do lesa na vojáky, určitě by to vypadalo lépe než tohle veledílo, který si doslova dělá p*del z filmového řemesla. Celý se to ještě táhne jak smrad a musim uznat, že když už sem si myslel, že se to chýlí ke konci čekala mě ještě hodina mučení. Tohle by se nemělo dít a je mi ctí udělit týhle srágorovině nálepku NEJHORŠÍ FILM co jsem viděl. A ty hodnocení 2* a výše nechápu. Troufám si tvrdit, že tohle je jeden z mála filmů, který by si tu zasloužil čistou 0%.(22.7.2009)

• MM_Ramone

Filmoví kritici vždy vyčítali režisérovi Brunovi Matteiovi, že jeho filmy sú nekvalitné, nízkorozpočtové nezmysly plné hlúpych dialógov, mizerných hercov a úbohých filmových trikov. Presne tak je to i s titulom "Zombie: Ostrov smrti" (L´Isola dei morti viventi). Natočil ho v roku 2006, rok pred svojou smrťou. Mal vtedy už sedemdesiat štyri rokov. Bruno Mattei je jedným z tých menej talentovaných predstaviteľov starej, talianskej, béčkovej, horrorovej školy. *(24.5.2016)

• jonyyy

Další velké zklamání. Zombie hrající na kytaru, to je opravdu moc. Masky strašné, jednomu se při detailním záběru tak trochu odlupovala, všíchni zombíci modří, taky nechápu proč měli upírské zuby. Druhé setkání s Brunem a druhý odpad. Těsně před koncem se objeví dobrý záběr: doktor zrovna konstatuje, že žena je mrtvá a nic se pro ní už nedá udělat, na záběru jde krásně vidět jak dýchá :D Nevím, jestli sesbírám dost odvahy na druhý díl. 3%(21.12.2008)

• Josefin

To teda byl horor, zombie versus prokletí duchové a partička posádky co se honí za pokladem. Naprosto amatérská režie, to ať se na mě Bruno Matei nezlobí. Po stránce scénáře slátanina, herci neherci. Zvlášť úsměvný člen posádky Snoopy, který měl na triku taky Snoopyho. U mě tenhle počin padá největší rychlostí do kolonky odpad!! I never want see this film again.(25.1.2010)

• erl

Začátek nabušený. Partička lovců pokladu byla skutečně k sežrání. Na ostrově kupa zábavných scén a vytříbených hlášek. Zvrat však nastává ve chvíli , kdy nemrtví začnou mluvit a celá ta show se nějak přibrzdí a nastoupí nuda. Navíc tam není ani jedno odhalené ňadro a závěr už to příliš nevytáhl. Očekával jsem lepší zábavu.(14.12.2010)