Zombie: Ostrov smrti

Itálie, 2006, 91 min

Bruno Mattei

Bruno Mattei
  • erl

Začátek nabušený. Partička lovců pokladu byla skutečně k sežrání. Na ostrově kupa zábavných scén a vytříbených hlášek. Zvrat však nastává ve chvíli , kdy nemrtví začnou mluvit a celá ta show se nějak přibrzdí a nastoupí nuda. Navíc tam není ani jedno odhalené ňadro a závěr už to příliš nevytáhl. Očekával jsem lepší zábavu.(14.12.2010)

• jonyyy

Další velké zklamání. Zombie hrající na kytaru, to je opravdu moc. Masky strašné, jednomu se při detailním záběru tak trochu odlupovala, všíchni zombíci modří, taky nechápu proč měli upírské zuby. Druhé setkání s Brunem a druhý odpad. Těsně před koncem se objeví dobrý záběr: doktor zrovna konstatuje, že žena je mrtvá a nic se pro ní už nedá udělat, na záběru jde krásně vidět jak dýchá :D Nevím, jestli sesbírám dost odvahy na druhý díl. 3%(21.12.2008)

• Chrustyn

Ani nevím co napsat. Snad jen to, že se jedná o nejamatérštější pokus o horor co jsem kdy viděl. To co se přede mnou odehrávalo bylo neuvěřitelný. Celkově to vypadalo jako telenovely, kterými nás dříve směle bombardovala TV Nova jen s tím rozdílem, že místo nafintěnejch stupidních krav (rozuměj pyšné ženy s nulovou inteligencí) se tu promenádují podivní kulhaví lidé s šedým nátěrem a červenými puntíky (podle tvůrců se jedná o zombie). Je to fakt hnus vedle, kterýho vypadají filmy Uwa Bolla a Eda Wooda jako sofistikovaná díla s hlubokou myšlenkou a strhujícími hereckými výkony zabalenými do bezchybné režie. Amatérismus z filmu teče proudem v každém záběru od laciné kamery, nulové výpravy, děsných lidí hrajících si na herce a absolutní demence všech zúčastněných. Kdyby malý děti dostaly do ruky kameru a šly si hrát do lesa na vojáky, určitě by to vypadalo lépe než tohle veledílo, který si doslova dělá p*del z filmového řemesla. Celý se to ještě táhne jak smrad a musim uznat, že když už sem si myslel, že se to chýlí ke konci čekala mě ještě hodina mučení. Tohle by se nemělo dít a je mi ctí udělit týhle srágorovině nálepku NEJHORŠÍ FILM co jsem viděl. A ty hodnocení 2* a výše nechápu. Troufám si tvrdit, že tohle je jeden z mála filmů, který by si tu zasloužil čistou 0%.(22.7.2009)

• MIMIC

Dva veľmi pádne dôvody, kvôli ktorým sa oplatí vidieť tento film: jednak caravaggiovsky prenádherne štylizované sekvencie, v ktorých sa z temnosvitového chiaroscura vynárajú dve mŕtve ruky hrajúce na lutnu, jednak scéna s neagresívnou mŕtvou dámou s pavučinovým make-upom (pripomínajúcou Hildegarde z Burtonovej "Mŕtvej nevesty"). Na druhej strane sú tu k videniu monštrózne impozantné slabomyseľnosti a la YouTube home video (kosti rúk sú prezentované rukavicami so vzorom kostí rúk!). Práve spomínané dva kultivovane strašidelné momenty evokujú preludnú iracionálnu atmosféru najlepších diel zlatej éry talianskych hororov, ktorým sa zvyšok filmu snaží tak útrpne, kŕčovito - a bezvýsledne - podobať.(3.2.2009)

Sakra, tak tohle jsem opravdu nečekal. Kdyby to byla komedie, bez rozmyšlení sem fláknu pět hvězdiček. Často jsem se u filmu nasmál. Ale ono to občas přece jen funguje jako horor. Začátek je dekoračně ve stylu barandovské inscenace pro nedělní večer. Herci jsou hrozní, obzvláště jedna z hereček přehrávala tak brutálně, že jsem ji přál, aby ji sejmuli jako první, režisér ale zřejmě ví, co je to horor a tak mě s ní trápil obzvláště dlouho. První oběť je ta nejméně čekatelná. Spousta do očí bijících nelogičností. Jedna scéna zcela ukradená z Night of the living dead, další z Lodi duchů. Zombie mají docela dobré masky, ale i oni jsou často nelogičtí - jednou vypadají, že neumí do jedné napočítat, pak zjistíte, že jsou schopni člunem doplout na loď, umí mluvit, hrát na kytaru a přemýšlet. Největším překvapením pro mě byla "politická korektnost" filmu - směska herců a hereček různých "ras" a zřejmě jediný zombie film, kde je zombičkám dán stejný, ne-li větší prostor, než zombíkům. Jedná se o relugérní minimálně Fkový horor, který by se v úzkém kruhu vyznavačů mohl stát dobrým kultem. Já jsem z něj trochu na rozpacích, něčím mě zaujal (neprofesionalitou), něčím rozesmál..... U mě si to ty tři hvězdičky zaslouží - minimálně za odvahu!!!!!!!(22.12.2008)