Zombie: Ostrov smrti

Bruno Mattei

Bruno Mattei

Luigi Ciccarese
  • destroy83

Po přečtení zdějších komentářů a shlédnutí traileru jsem nevěřil, že by snímek od Matteie mohl být tak strašný. Ale po shlédnutí filmu jsem byl velice zklamán. Skupinka hledačů pokladů narazí v mlhách na neznámý ostrov plný zombií, samotné projevy herců jsou dosti slabé (občas nechtěně vtipné) a děj jde po úvodní půl hodině těžce do kopru. Jediné co se dá na snímku pochválit jsou samotné zombie, které mají celkem ucházející masky a povedenou motoriku. Ovšem ustřelená a poté dorůstající ruka jedné zombie mě dost překvapila. Námět je vynikající, ovšem velmi slabě zrealizovaný. Takže podtrženo sečteno, jedna hvězda za zombie a jedna za námět. Takže u mě za dvě hvězdy.(13.2.2009)

• MM_Ramone

Filmoví kritici vždy vyčítali režisérovi Brunovi Matteiovi, že jeho filmy sú nekvalitné, nízkorozpočtové nezmysly plné hlúpych dialógov, mizerných hercov a úbohých filmových trikov. Presne tak je to i s titulom "Zombie: Ostrov smrti" (L´Isola dei morti viventi). Natočil ho v roku 2006, rok pred svojou smrťou. Mal vtedy už sedemdesiat štyri rokov. Bruno Mattei je jedným z tých menej talentovaných predstaviteľov starej, talianskej, béčkovej, horrorovej školy. *(24.5.2016)

• corpsy

Bruno Mattei aka Vincent Dawn režíruje v tomto prípade ešte oveľa horšie, ako za čias svojej najväčšej slávy. Pritom sa naskytne otázka, či túto mizernosť myslel v takejto podobe naozaj vážne. S výnimkou niektorých masiek je tu proste otrasné všetko a je zbytočné sa o tom nejako obšírnejšie rozpisovať. Jednoducho, milovníci zlých filmov budú mať mnohonásobné orgazmy.(17.1.2014)

Takže máme tu liduprázdný ostrůvek. OK! Máme tu drsný lovce pokladů. OK! Máme tu zombíky. OK! A nakonec tu máme jakousi mysteriózní zápletku. OK! takže tohle všechno namíchat dohromady a máme tu: Kopii Lodi duchů a ještě dalších několik filmů. Naprosto zbytečný film který je ale zábavný. A o to mi šlo.(30.11.2010)

• Kangax

Hneď po prvých minútach filmu sa mi zdalo že hodnotenie ODPAD! bude úplne jasné... Postavy sa chovali neuveriteľne dementne, herecké výkony boli dokonca pod úrovňou niektorých pornofilmov! a masky boli horšie než v niektorých amatérskych fanfilmoch... ALE! Zopár scén ma neskôr príjemne prekvapilo. Duchárske vložky som v tomto filme rozhodne nečakal: tanec s preludom a hranie na loutne a hlavne stará dáma sediaca v kresle a rozprávajúca príbeh - to sú pre mňa scény pre ktoré som bol ochotný ísť až na dve hviezdičky (čo je pre takýto nesporný brak vskutku veľa!!!). Ďalším plusom boli jasné pocty Luciovi Fulcimu: scény na začiatku so strieľaním do látok zabalených zombií boli presnou kópiou scén z Fulciho filmu Zombi 2, a samozrejme hlavne scéna s hrdinkou ťahanou k veľkej trieske smerujúcej k jej oku, to už bola jasná narážka na Fulciho.(15.2.2009)

• - Ve snímku zazní instrumentální skladba „Racing heart“. Stejná hudba je součástí soundtracku k seriálu Pecados Ajenos (od r. 2007) a objevila se i v traileru pro La Casa de al Lado (od r. 2011). (fiLLthe3DD)