Zombie: Ostrov smrti

• Itálie Isola dei morti viventi, L' (více)
všechny plakáty

Hrdinové, džungle, poklad a... zombie miminko. Opravdu zvrhlé dobrodružství. Skupinka lovců pokladů má opravdu štěstí v neštěstí. U břehů neznámého ostrova sice přišli o celou loď, ale ostrov sám je plný zlata v ceně milionů dolarů. Bohužel pro ně, nejen zlata. Ohnilá těla dávno mrtvých obyvatel ostrova se pomalu probouzejí k životu, hnána nezdolnou touhou po čerstvém mase. Kdo z dobrodruhů nakonec skončí v jejich nenasytném chřtánu a kdo se zachrání? Vsadili byste raději na šikovného mechanika, krásnou dívku, nebo zkušeného kapitána? A má vůbec někdo šanci na přežití na Ostrově smrti? (Řitka video)

Faustka odpad!

Nejspíš nějakým nedopatřením jsem se ocitla na jakési pouti v hodně špatném domu Hrůzy,alespoň takový dojem z toho mám. " Herci ",ale jedině v hodně zlým snu, byli přímo katastrofální nemehla,scény nijaké,nudné až na pár výraznějších okamžiků,které vás na chvíli probudí z naprosté letargie a k tomu všemu ještě maximálně nelogické dialogy. Postavy zmateně pobíhající sem,tam,neví co mají dělat. Pokusit se utéct s nalezeným pokladem dokud to je jen trochu možné,nebo si prostě zachránit holé krky,ale než se k něčemu rozhoupou,tak už jim veškeré zlato bude stejně na hovno. To je tedy dilema! Zombící a smrťáci v černých kápích,to už je vrchol týhle slátaniny,která se honosí žánrem horor,takže když to shrnu,italský horory zbožňuju,ale tohle je jeden velkej úlet. ()

Campbell

Takže máme tu liduprázdný ostrůvek. OK! Máme tu drsný lovce pokladů. OK! Máme tu zombíky. OK! A nakonec tu máme jakousi mysteriózní zápletku. OK! takže tohle všechno namíchat dohromady a máme tu: Kopii Lodi duchů a ještě dalších několik filmů. Naprosto zbytečný film který je ale zábavný. A o to mi šlo. ()

Ruut

Chech Bruno Mattei. Co k němu a jeho filmům napsat? No Ostrov smrti není první co jsem od něj shlédnul. Dokonce je snad 4 filmém v pořadí, jehož se mi dostalo cti vidět od tohoto zasloužilého déčkaře (!!!). Občas natočí perlu ve stylu Krysy: noc hrůzy či Zombi 3. Tentokrát to první polovinu "filmu" taky vypadalo na hustý nářez a mělo to dost silných momentů jako kung-fu španělské vojáky. Leč pak se začalo nesmyslně kecat a kecat a kecat a už mě to tolik nebavilo. Taky jak asi může tempu filmu prospět, když si spolu u jednoho stolu připíjejí vínem u filosofické debaty (!!!) zombie kazatel s tím, co jej ruší z posvátného klidu?! A jinak? Herci, napětí, děj? Ne, tohle se u Brunna přece nikdy nehodnotilo ... ()

MIMIC

Dva veľmi pádne dôvody, kvôli ktorým sa oplatí vidieť tento film: jednak caravaggiovsky prenádherne štylizované sekvencie, v ktorých sa z temnosvitového chiaroscura vynárajú dve mŕtve ruky hrajúce na lutnu, jednak scéna s neagresívnou mŕtvou dámou s pavučinovým make-upom (pripomínajúcou Hildegarde z Burtonovej "Mŕtvej nevesty"). Na druhej strane sú tu k videniu monštrózne impozantné slabomyseľnosti a la YouTube home video (kosti rúk sú prezentované rukavicami so vzorom kostí rúk!). Práve spomínané dva kultivovane strašidelné momenty evokujú preludnú iracionálnu atmosféru najlepších diel zlatej éry talianskych hororov, ktorým sa zvyšok filmu snaží tak útrpne, kŕčovito - a bezvýsledne - podobať. ()

MM_Ramone

Filmoví kritici vždy vyčítali režisérovi Brunovi Matteiovi, že jeho filmy sú nekvalitné, nízkorozpočtové nezmysly plné hlúpych dialógov, mizerných hercov a úbohých filmových trikov. Presne tak je to i s titulom "Zombie: Ostrov smrti" (L´Isola dei morti viventi). Natočil ho v roku 2006, rok pred svojou smrťou. Mal vtedy už sedemdesiat štyri rokov. Bruno Mattei je jedným z tých menej talentovaných predstaviteľov starej, talianskej, béčkovej, horrorovej školy. * ()

• Ve snímku zazní instrumentální skladba „Racing heart“. Stejná hudba je součástí soundtracku k seriálu Pecados Ajenos (od r. 2007) a objevila se i v traileru pro La Casa de al Lado (od r. 2011). (fiLLthe3DD)