Lovci draků

Francie / Německo / Lucembursko, 2008, 80 min

Frédéric Lenoir

Klaus Badelt

Philippe Delarue

Ne až tak strašnej animák. Postava Gwizda mně sice strašně iritovala, ale vyvažovala to spousta jiných fajn věcí. Postava Lian-Chua, tryskoví prasodraci, električtí draci a ten fakt krásnej fantastickej svět. No a taky nesmím opomenout finálního kostěnýho bosse a super hudbu Klause Badelta. Dávám tři z pěti lítajících bílých králíčků.(28.1.2011)

• Zevon

Není to propadák, ani skvost, občas jsem se zasmál - třebas to luftwaffe - létající prasata s forsáží v zadku - nemají chybu. Jako celek pořád lepší, než výtvory typu Karkulka a spol.(23.10.2008)

3 kvůli perfektně zpracovanému světu(19.1.2011)

Dojem z pohádky by se dal rozdělit na dvě části. První jsou scenérie a animace jako celek. Ty jsou fakt suprové. Pojetí krajiny, která se rozpadá a odlomené části volně plynou prostorem, to je opravdu zajímavý nápad. Tohle se tvůrcům povedlo, vizuální stránka je fakt skvělá. Jenže aby to mohlo dobře fungovat jako celek, musel byt to celé spojovat příběh. To je ta druhá část, která se zas až tak moc nepovedla. Příběh je jakoby narychlo upletený jehlicemi, kterými hlavní hrdina plete ve volném čase. A toho času má docela hodně, protože se stejně nic moc neděje. Kdosi to už tady v komentářích napsal a nezbývá než souhlasit - mohla to být krásná adventura, ale jako pohádka je to slabší průměr ...(16.10.2011)

Bylo to pěkné, ale takové obyčejné, nic originálního. Po nějaké době to pak jasně zastínil film Jak vycvičit draka.(26.8.2014)

• ZnalecH

Sakra to se nedá...(11.3.2015)

• FoxMulder

Tenhle film určitě zapůsobí. Ale jinak, než tvůrci zamýšleli. A to velmi antikoncepčně. Hlavní malá hrdinka je nesnesitelně otravný fracek, takového mít doma, tak si to hodim. Představa, že za to v kině utratím spoustu peněz s celou rodinou a následné pořízení filmu na dvd a jeho opětovné sledování je plíživě mučivá a určitě vede k myšlence vlastní kastrace. Asi jsem nepochopil, ten jejich speciální svět. Naanimovaný je hezky, ale když už si dali záležet s okolím, proč tak blbě udělali postavy. Jsou jako postavičky z dílny Hanna-Barbera před třiceti lety, akorát hozené do 3D. A že je to všechno tupé klišé, je už jen bonus navíc.(5.11.2008)

Krásné prostředí, příjemné postavy a celkem originální příběh. Moc dobrý film, nechápu tak nízké hodnocení(23.12.2009)

Tak původně jsem chtěl dát víc. Slušná i když trochu netradiční animace, ucházející děj, sem tam nějaká ta hláška nebo nějakej vtípek. Líbil se mi i kontrast mezi pohádkově dětským a hororově strašidelným světem. K dobru dávám i pěkné zpracování draků, obzvlášť toho posledního... Ale tááák lacinej konec jsem vážně nečekal. A ti létající králící, to už bylo vážně moc. 55%(23.5.2010)

• Bezmenny

Beriem do úvahy, že to vyšlo skôr ako "How to train your dragon?" a preto nebudem až tak kritický. Páčila sa mi hlavná postava a aj to, že mala zmysel pre spravodlivosť. Ale na môj vkus to bolo príliš ukecané a rozvláčne. Záverečný dráčik bol pekný, ale zabiť ho ihlicami.... ach jaj. Aspoňže som pritom nezaspal...(7.9.2010)

• Yohnass

Hodně bídný animák. Za ztvárnění kostlivého draka půl hvězdy. Jinak velice podprůměrná animace. Příběh se mi zdál velice předvídatelný, až skoro zřejmý. Při sledování jsem vícekrát téměř usnul, než jsem se zasmál. Avšak pár vtípků na mě zapůsobilo. Za ně další půl-hvězda. "A 2 půl-hvězdy a noční přirážka.. to dělá..."(30.12.2013)

• DEMON

Techdemo na LSD trip. Nulovy pribeh, ziadne uvedenie do prostredia, dej ide odnikial nikam aby sa zrazu vsetko razom vyriesilo. Ziadny humor (obcasne pokus badat, ale velky uspech veru nezozali) a prakticky aj ziadne napatie, lebo ani netusite, co a preco sa na obrazovke deje. 1* davam za technicku stranku - grafiku.(6.7.2015)

Nevím proč, ale před lety mě to bavilo a mám na to super vzpomínky. Ale pouštět si to znovu nebudu abych si je nezkazil...(6.3.2016)

• Zlaticko1

Prijemne animace, zvlastní predstava konce sveta .. Pribeh nedotahuje uplnou krasu zpracovani tohoto fantasy sveta, vtipy nejsou moc dobre podane..(16.9.2008)

Mě se to líbilo, mělo to krásné 3D zpracování. Vlastně jsem se na to rozhodl podívat, protože studio co to tvořilo znám a musím uznat, že vizuálně bomba. Má to zajímavý nápad, ano konec příběhu byl od začátku jasný, nicméně měl své kouzlo. Dávám tomu tedy čtyři hvězdičky a věřím, že příště by to mohlo být jak od Pixaru, neboť stačí jen trochu vylepšit zápletku.(16.1.2009)

• jafuska

tato pohádka se moc nepovedla, asi je to fakt jen pro malé děti, viděla jsem už i hezčí pohádky, ale proč ne, každý má jiný vkus(14.11.2009)

Pohodová jednoduchá pohádečka se škaredýma postavičkama a hezkou animací... Nebudu se navážet do nízkého hodnocení, dnes ponecháme: Každému, co jeho jest... a já mám pohádky rád! :)(2.8.2011)

Zajímavý, hodně fantastický svět, který není nijak vysvětlen. Divák je do něho prostě vržen a místy nechápavě kroutí hlavou, podobně jako v některých jiných francouzských nebo japonských animácích. Skvělá dramatická hudba. Dobrá animace, dramatický střih. Tím ovšem klady končí. Postavy jsou hodně ploché, potenciál nevyužitý. Příběh je zmatený. Sice nepostrádá dramatický oblouk typický pro pohádky, který je ale rozmělněn na mnoho dílčích soubojů a keců. Ano, keců. Scénář je dost slabý a český dabing také nic moc (Carda mě štval od první repliky). Škoda. Potenciál filmu sliboval více než jen lehce nadprůměrnou zábavu.***** Po shlédnutí jiných novějších amináků musím za originalitu a ujetost světa hvězdu přidat.(25.4.2012)

• Miloško

Žeby to bolo tým príšerným českým dabingom? Aj,ale asi aj preto,že to nie je pre dospelých,ale pre deti....Preto.(DVD,16.09.2008)(17.9.2008)

• _-0-_

Jeden z mnoha dalších zbytečných filmů. 2* jen za kombinaci fantasy obrázků a soundtracku (zmínil novoten). Infantilní humor jen podtrhuje celkový negativní dojem.(28.9.2008)

Možná za to může má obliba hry (PSX) Spyro the Dragon, ale tenhle film mi jí strašně připomínal. Grafika je naprosto nádherná, originální seriál je také dobrý (pro mě) a ještě ten Spyro ... tohle si odpad nezaslouží.(22.11.2008)