Česká RAPublika

Česko, 2008, 90 min

Pavel Abrahám

Vladan Vála
  • paascha

Změnil jsem názor. Nejdřív jsem to hodnotit nechtěl, ale nadutost jistých individuí zde mě dohnala k extrému. Mám pocit, že příznivci hiphopu jsou jako fanoušci fotbalu, jednodušší, ne zcela dozrálí, ale sebevědomí až hrůza. A pokud si někdo dovolí fandit někomu jinému, než té jejich Slávii, Spartě, Baníku, Brnu...(dosaď, co chceš), nebo poslouchat něco jiného, než oni, je zle. Takže milí hoši a děvčata, já vám na váš negří blábol seru, já raději rock!!! Z nedostatku jiné zábavy jsem si to před chvílí dal a je to ještě větší sračka, než jsem myslel. Hej, pičo, jebu ti hlavu, na ten tvůj rap já stoprocentně dlabu, je to strašná sračka, pro vymytý gumy, vočouzený idioty, co jak piča čumí...(2.12.2008)

Na české poměry vysoce kvalitní dokument, který nemá v tuzemsku obdoby. Občas vymazlené hrátky s hudbou a obrazem střídají vysoce vtipné momenty, které mě utvrzují v jediném - i u nás jde natočit zábavný dokument, u kterého by člověk během prvních 10 minut neusnul. Klidně bych přihodil i vyšší hodnocení, to by v něm nemohli účinkovat ty nejvypatlanější mozky pod sluncem. Přišlo mi to jako jeden dlouhý vtip, který nebral konce - kdyby snad někdo chtěl natočit dokument o hiphopu, tak by do něj měl vnést nějaké myšlenky, které by ho ospravedlňovali takový, jaký je nebo příbližit ho neznalým lidem. Z mého pohledu se jedná o povrchní zesměšnění, které celému národu ukazuje, že hiphop dělají lidi, co to nemají v hlavě v pořádku nebo pro změnu žádnou nemají. Zábava to je sice nehorázná, ale z toho, co jsem viděl, se bojím o mírnou degradaci inteligence národa.(27.7.2010)

• 666teen

Já se tedy zdržím bodování, neb ten rap mám rád asi jako Pavel Vítek kundy. Ale toto? No toto! Jsem fakt hustej přednašeč, protože dokážu vytočit bábu na úřadě. Moji debilní rodiče mi dali debilní jméno a já se chci jmenovat Jeffrey Dahmer, protože to byl bytelnej gurmán a jel v hustejch jedech. Protivná úřada nechce! No to mi poser prsa! A jsem rebel jako kráva, což se projevuje tím, že si na férovku zapálím špeka v žižkovském parku s partičkou místních niggas. A navíc na hulváta přiznám, že budu tRAPlovat, dokud to posype.Věru pecka lajfstajl. Wow. Kde byl Řezník? Na jatkách? Porcoval Hegerovou?(2.11.2016)

Dokument beru jako náhled do české hiphopové scény. Bohužel mám averzi k dvojici Hack&Phat a jejich namyšlené, sprosté, arogantní kecy mě nechávají chladným a ten jejich rádoby vlastní styl (za každým slovem děvka-zmrd) je ostudou českého rapu. Jsou to děcka a poslouchaji je děcka a jde z nich cítit čistá komerce a gramy skéra :-). Respektuji Oriho, Indyho, Wiche, Lavora, PSH... to oni to tu rozjeli a něco dokázali a netahaj si triko jak ti dva. Co se týče České RAPubliky, několik povedených momentů určitě má a stojí za shlédnutí. Lidem, kterým hiphop nic neříká bych doporučil vyhnout se tomuhle dílu obloukem a raději si pustit DVD z koncertu jejich oblibené skupiny a nepsat zde zbytečné, urážlivé komenty, které postrádaji smysl. Doufám, že slovenské bratry napadne něco takového natočit, protože by mě zajímal průřez jejich scénou.(30.4.2010)

Kdybych napsal, že to bylo hrozný, tak bych lhal. Kdybych napsal, že to bylo super, tak bych taky lhal. Bylo to něco mezitím... Nejvíc se mi líbila vážná hudba versus elektronika a jelikož vážnou hudbu mám rád, tak mě upřímně naštvalo, jak se, Hugo Toxxx tuším, začal smát tomu, když pianista řekl, že lidé odcházející z koncertů vážně hudby si říkají, že to byl hezký zážitek atd. Celkově mě film neurazil, ani nenadchnul... Byli tam i pro mě zajímavé momenty (rozhovory se staršími generacemi apod.) a vtipné momenty u kterých jsem se zasmál a naopak momenty, které pro mě film podělali (např. odpovědi na dotazy posluchačů rádia).(4.6.2009)

• - Natáčelo se mimo jiné na nádraží v Karviné. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

• - Jedná seo první celovečerní film o českém hip hopu. (chelseaman22)

• - Snímek obdržel cenu pro nejlepší dokumentární film na soutěži Finále Plzeň 2009. (chelseaman22)