poster

Česká RAPublika

 • anglický

  Czech RAPublic

 • Slovensko

  Česká RAPublika

Dokumentární / Hudební

Česko, 2008, 90 min

Režie:

Pavel Abrahám

Kamera:

Vladan Vála
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Mahalik
  ****

  Tímto dokumentem si to u mě člen Penerů Strýčka Homeboye - Orion - vyžehlil. No, ono se toho ani moc žehlit nedalo, jelikož je jeden z mála českých hip-hoperů, kterého mám rád a vím o něm (nebo mi to alespoň tak připadá), že nemá v hlavě kilo měkkýho tvarohu. Spolu s Indym jsou jediný dva světlý střebody v jinak naší průměrný hip-hopový scéně a to já oceňuju, protože mi prostě přijde, že mají co říct, byť je to někdy formou dost nevhodnou. Neřadím se k lidem, kteří tenhle styl vyhledávají, ale jelikož naše generace už jiná nebude, a asi to ani nechci, tak si myslím, že základní znalost určitě není k zahození! A hodnotit odpadem! jenom z toho důvodu, že se vám při pohledu na rovný kšilty a kalhoty pod ptákem dělá šoufl (jasně, taky je nechápu, ale respektuju je, protože každej máme jinej vkus), mi přijde hodně dětinský. Ale jak říkám, každej jsme jinej....(21.6.2009)

 • mcb
  ***

  Na české poměry vysoce kvalitní dokument, který nemá v tuzemsku obdoby. Občas vymazlené hrátky s hudbou a obrazem střídají vysoce vtipné momenty, které mě utvrzují v jediném - i u nás jde natočit zábavný dokument, u kterého by člověk během prvních 10 minut neusnul. Klidně bych přihodil i vyšší hodnocení, to by v něm nemohli účinkovat ty nejvypatlanější mozky pod sluncem. Přišlo mi to jako jeden dlouhý vtip, který nebral konce - kdyby snad někdo chtěl natočit dokument o hiphopu, tak by do něj měl vnést nějaké myšlenky, které by ho ospravedlňovali takový, jaký je nebo příbližit ho neznalým lidem. Z mého pohledu se jedná o povrchní zesměšnění, které celému národu ukazuje, že hiphop dělají lidi, co to nemají v hlavě v pořádku nebo pro změnu žádnou nemají. Zábava to je sice nehorázná, ale z toho, co jsem viděl, se bojím o mírnou degradaci inteligence národa.(27.7.2010)

 • prsvl
  ***

  Nevim no. Moc hezky se poslouchá Cole (kterej se mi jinak asi zamlouval nejvíc) a jeho řeči o tom jak je naše společnost hrozně konzumní a supermarketová a i to jak má Hugo Toxxx rád Hanu Hegerovou a jeho sen je rozšiřovat si vzdělání, ale když si člověk uvědomí jaká byla jejich dřívější image, kdy nadávali na všechno a všechny, a jak se chovají, oblíkají apod., ptá se sám sebe, jestli tohle neni jen další nová póza. Oriona mám rád, je to starej sympaťák, ale působí jako věčně nametenej a freestyle mu očividně nejde. Některý scény byly vysloveně nucený, některý celkem trapný a rozpačitý, jiný se na druhou stranu dost povedly. "Dokument" jako celek jako celek moc nepůsobí, spíš jak náhodně poskládaný scénky tří týpků. Škoda, že se nezabrousilo trochu do historie a do dalších postav týhle scény. Ve finále se tak jedná o takovej jinej "jackass" těhle třech postav a "nějakejch" jejich kamarádů. Přesto se mi to líbilo a bavil jsem se.(6.12.2008)

 • Zíza
  **

  Jako malá jsem se těšila, až to skončí. RAP a elektrická muzika mi nic neříkaj a jsem si docela jistá, že ani nechci, aby mi něco říkaly. Sem tam to bylo zábavný. Hudbní doprovod - hádej... Nejlepší z toho stejně byla část s Hanou Hegerovou. Jako asi je dobrý to vidět, protože na tohle si každý musí udělat svůj vlastní názor.(6.3.2010)

 • baribal
  ****

  Pro mě největší překvapení na KVIFF... takhle jsem se v kině dlouho nebavil, bavil mě (překvapivě) českej RAP, který vůbec neposloucham. Kluci byly fajn a byla s nima prdel:D... Zajímavě natočené, různé dialogy s lidmi, kteří mají různé názory - staří, mladí - intelektuálové, kterí jsou nepřístupní mladé generaci a lidé kteří vědí, že tohle je taky druh umění. Možná nejsou členové Mensy, ale proč jim to vyčítat? Jak ostatně všichni řekli - tohle budou dělat dokud je to bude bavit a o tom tenhle film je! 90%(7.7.2009)

 • - Snímek obdržel cenu pro nejlepší dokumentární film na soutěži Finále Plzeň 2009. (chelseaman22)

 • - Film byl uveden v soutěži Česká radost na MFDF Jihlava 2008. (chelseaman22)

 • - Filmový koncert se odehrává v pražském klubu Roxy. (chelseaman22)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace