Bolt - pes pro každý případ

Blesk

Animovaný / Komedie / Rodinný / Dobrodružný

USA, 2008, 93 min

Originální námět a klasické provedení. Bolt je jako vždycky velmi roztomilý a všechny postavy okolo plní svůj účel nejen vzhledem, ale i hláškami. Po příběhové stránce je to klasika převedená do originálního nápadu Bolta, jako seriálové hvězdy, která to o sobě ani neví. Jak jsem pukal smíchy u rozhovorů s holuby asi nemusím vysvětlovat (doufám, že to všichni brzy budete vědět z vlastní zkušenosti:)) a stejně tak některé nápady mě dokázali oslovit více než v kdejakém obyčejném filmu. Především intro je bezchybné a jen trochu škoda, že zbytek filmu není v takovém tempu a s tolika nápady. Krom toho jisté podkreslení, skrze agenta nebo závěrečné vykradení jednoho nápadu jedné postavy z filmu působí trochu satiricky, což je snad i účel. Rozhodování mezi 4 a 5 hvězdičkami je složité, ale pro jistotu zvolím tu menší hodnotu a uvidíme, třeba po dalším shlédnutí.(5.4.2009)

Bolt šlape jak má, neplýtvá sentimentem, je vtipný a zatraceně energický. Víc takových animáků od Disneyho.(25.1.2009)

• CheGuevara

Takhle nějak se mohly natáčet animáky před dvaceti lety, ale v době, kdy Pixar ukázal světu, že mainstreamový animovaný film se nerovná uslzený biják protkaný rodinnými hodnotami, působí Bolt jak z jiné planety nesoucí název Disney.(24.4.2009)

Ty jo, to je dilema, na jednu stranu mě to hodně bavilo, Bolt je výbornej, vypasenej akční křeček v kouli ještě lepší a srandovnější a celkově příběh zábavně vymyšlenej, jenže na stranu druhou se to neobešlo bez nějakých těch dojemnějších scén, který mi přišly zbytečný, obzvlášť ta s kočkou je tam navíc a myslim, že by tomu stačila i ještě kratší stopáž než to má. Viděl bych to tak nějak spíš k těm 4.(30.1.2009)

Strašně nedotažený, povrchní a líbivý animák, který navnadí na bondovskou akci a znalecké citace akčních velkofilmů, aby nadále nechal plácat psa v i na dětské poměry značně pitomém a do jisté míry nelogickém balastu. Vše navíc ubíjí krajně nevyrovnaný vizuál, z něhož vyloženě trčí "low poly" objekty (auta, lidé a vlastně i některá zvířata, nebo podivně renderované prostředí). Bolt vypadá na obrázcích paradoxně lépe, než v pohybu. A ani to nemá pořádné finále. Jediným skutečným kladem je totálně hláškující křeček a fakt, že to odsýpá a nestihne to vyloženě nudit... V konkurenci snímků od Pixaru nebo Dreamworks každopádně neobstojí jak dějově, tak technicky a to i v porovnání s výrazně staršími snímky...(20.4.2010)

How typical. To už tu bylo. Jednou? Dvakrát? Třikrát..? Nový nápad, onegai!(1.3.2009)

Už se těším, až si to dám znovu s mojí malou holčičkou. Krásná akční pohádka, která děcka pobaví a dospělé překvapí. Animace opět zdařilé a story docela klasické, skoro bych řekl obyčejné, dobrodružství. Film zachraňuje především úvodní akce a ten ukecanej křeček v tý debilní běhací kouli.(27.4.2011)

Od chvíle, kdy se po mě chtělo, abych uvěřil, že se staví celá velkoměsta jen kvůli tomu, aby nějaký pes odvedl přesvědčivý herecký výkon a ten pes přitom není schopný vycítit štáb ukrytý v jeho bezprostřední blízkosti, jsem měl s tímhle filmem přes jeho skvělou animaci, akční scény a humor velký problém. A ten bych měl i kdyby předtím totéž nefungovalo v TRUMAN SHOW naprosto perfektně.(23.6.2009)

Bolta jsem podceňoval, což byla chyba. Je sice pravda, že koncept je naprosto opotřebovaný, morální poučení očividné a celkově se z příběhu nic nového nedozvíte, ale já osobně si ho užil snad i víc než takové Vzhůru do oblak či Wall-eho. Nehraje si totiž navíc než je a dává nám jen a jen devadesát minut příjemné a nenáročné zábavy plné příjemných vtipů a hrdinů. Je to perfektní film na večer pro každého. A když ho tak berete, nemůže zklamat.(13.12.2009)

Strašná nuda. Už mi vážně není dvanáct, abych se odvařil z užvaněného morčete v kouli (ani nevím, proč v té kouli je), zřejmě retardovaného psa, kterému ani po slově "cut" a přestěhování do karavanu (!) nedochází, že je svět okolo něj jenom jako, a sarkastické kočky s pár trefnými glosami, ale jinak ničím, přesahující komediální průměr. Ano, akční scéna v úvodu a závěrečná záchranná mise jsou fajn, ale rozhodně nejde o nic, kvůli čemu bych měl chtít vidět Bolta znovu. Nejlepší animák poslední doby? Možná, ale pořád mi to přijde jako jednooký mezi slepými. A ty výchovné žvásty... kdy už Disneymu a lidem z Pixaru dojde, že na podobný stereotyp není nikdo zvědavý. P.S.: Dolby 3D je, jak to říct mírně, poměrně bídné.(24.2.2009)

Můj animák roku, který převálcoval i Pixarovské dílo Wall-E, i když jen o kousíček, oba totiž dostali čtyřhvězdičkové hodnocení. Disney by v podobném duchu měl pokračovat dál a v budoucnu by mohl být svému siamskému bratříčkovi vyrovnaným soupeřem. Graficky je sice Pixar stále o pět tříd výše, ale zábavností a celkovým dojmem se mu Disney s Boltem setsakramentsky přiblížil. John Travolta namluvil psíka naprosto perfektně a trochu paradoxně jej řadím k jeho nejlepším "hereckým" výkonům -I will super-bark you out of that tree! Příběh je sice obšlehnutý z poněkud starší Neuvěřitelné cesty, je však obohacen o pár aspektů, jako je třeba křeček v noční košili, ehm tedy v kouli, prvotřídní animace a v neposlední řadě výborná hudba. Na maximální hodnocení to však ještě není, vtipu tam bylo sice dost, filmových odkazů taky, ale stále tam ve velkém množství zbyla infantilnost a ke konci už trochu klišoídnost děje a chování postav. 2D animáky mi sice budou chybět, pokud se ale Disney vydá touhle cestou, pak Strašpytlík a Robinsonovi budou zapomenuti.(19.2.2009)

Otevřeně se přiznávám, že tvorba studia Disney mě svou orientací na nekonfliktní rodinné filmy tak říkajíc "pro všechny" a svým neblahým vlivem na podobu animovaných filmů odpuzuje a dopředu jsem poněkud zaujatý. O to víc mě překvapilo, že jejich nový celovečerní animák je nejen koukatelný, ale sehrává víc než vyrovnanou partii s nejlepšími animovanými filmy roku vzniku. Pokud ho srovnám s VALL-I, pak pixarovský snímek vede v oblasti animační techniky, ale emocionálně mně je bližší Bolt. První polovina filmu byla za jasných pět hvězdiček, v té druhé, kde se objevil místo ironické nadsázky sentiment a hrdinský patos ve stylu Lassie se vrací, jsem musel slevit na 4 hvězdičky. V první části ovšem kraluje lehkost a řemeslná virtuozita. Díky uměřené nadsázce tyto scény ocení jak příznivec podobné akční podívané, tak i její kritik, který ty scény vnímá jako parodii. Dobře vykreslené postavy, kdy Bolt vystupuje coby Don Quijote a jeho společnice černá kočka se svým praktickým, poněkud cynickým přístupem k okolí, jako Sancho Panza. Pěkné, dynamické a dobře vypointované scény, jednoduše kvalitní film pro děti, dobře stravitelný i pro jejich dospělý dozor. Celkový dojem: 85 %.(1.3.2009)

Mám pocit, že nič by sa nestalo, keby svet nedostal pred oči tento animovaný pokus. Bleskovo rýchlo to síce neubehlo, ale nezostarol som pred obrazovkou, a to už smeruje k lepšiemu hodnoteniu. Summa summarum, pár dobrých a nových nápadov tam predsalen bolo...(28.6.2009)

Bolt je pašák a Disney ukazuje, že aj on sa vie pozviechať, postaviť sa na pevnú zem a ponúknuť animačne náročnému publiku príbeh, ktorý dokáže konkurovať aj monopolnému gigantovi, akým je dnes Pixar. Po megaúspechu s názvom 'Wall-E' som nečakal, že tohto roku môže nejaký animák takto silne zavíriť žánrovými vodami, ale tomuto digitálnemu chlpáčovi sa to podarilo s prehľadom. Postavičky (hlavne vedľajšie) majú neskutočne zábavný potenciál, príbeh je excentrický, živý a výbušný, a dokáže dejovo uspokojiť aj náročnejšie publikum. Príbeh má srdce, vie dojať, rozumie divákovi po citovej aj zábavnej stránke, rozprúdi krv a dokonca dokáže spôsobiť aj to, že sa možno občas prichytíte, že na niektoré scény pozeráte s otvorenými ústami. Kvalita animácie je totiž konkurencieschopná akémukoľvek filmovému rivalovi. 85%.(21.5.2009)

Prvních 10 minut je úžasnejch, pak se rozjede zápletka a s tim jsem se musel chvíli srovnávat.. Je to docela zábava a ačkoliv je tu pár povedenejch scén, tak mě to moc nevzalo. Celá premisa filmu je prostě divná a vrchol ilogična je moment, kdy na scénu vstoupí Bolt číslo 2.. To už nic nedává smysl. No ale děti (kterým jsou logické chyby ukradené) si k mému hodnocení můžou klidně přidat hvězdičku i dvě.(26.4.2009)

Ten křeček byl frajer. Takhle ujetého seriálového fandu stříbrné plátno ještě nemělo. Cynická číča byla taky moc fajn a Bolt sympaťák každým coulem. Jeho cesta je sice předvídatelná, ale zato napěchovaná akcí, hláškami a dostatečnou sebeironií, že se u toho budou bavit jak velcí tak malí diváci. A Powelova hudba je zase jednou lahůdková. Všechno bylo jak má být. - Ty si ale roztomilý. Přesně takového křečka jsem měl když jsem byl malý. - ZABIJU TĚ!(9.3.2009)

První animák snad po roce a s klidným svědomím můžu říct, že Bolt patří do toho nej. co může tenhle žánr nabídnout... Nejvíc mě dostávali páni holubi a samozřejmě křeček :-D 80%.(29.6.2009)

Když už se originalita v animáčích nevyskytuje, čekám minimálně, že se budu bavit, ale tady až na pár světlejch výjimek teda nic moc. Supr začátek, kdy jsem ještě tak čtvrt hodiny chápala nadšený ohlasy. Bohužel pro mě pak následovala strašně dlouhá nuda a pes si většinu filmu jen uvědomoval, že nemá superschopnosti a je normální. Divila jsem se, že se to dělo tak pomalu a postupně, že ani nepřišla ona scéna šokujícího uvědomění (jako např. když Buzz zjistí, že je jen hračka a skočí ze schodů), ale to neberu ani jako klad ani jako zápor. Pár vtípků ale bylo fajn (třeba ten zbědovanej psí výraz, u kterýho všichni jihnou, a když vidí kočku, tak: "zmiz, ty hnusná kočko!") a většina gagů co zahrnovala holuby. Jen křeček mě tak nevzal, jako ostatní.Ovšem origoš dabing Travolty palec nahoru. 65%(31.3.2011)

Nemam co vytknut tejto skvelej animovanej komedii. Kedze mam psikov rad, bavil som sa, aj ked pre niekoho moze byt tento animak az prilis detsky. Na dobrodruznej ceste po USA robili Boltovi spolocnost "arogantna" macka a humorny skrecok s jeho vtipnym slovnikom, ale pacila sa mi aj narazka v nemeckej verzii na animak HLADA SA NEMO (2003). BOLT je jednym z troch nominovanych animakov na Oscara. V konkurencii mal KUNG FU PANDU a VALL-I ho z ktorich VALL-I aj zvitazil. _______ John Travolta - (Bolt) +++ Miley Cyrus - (Penny) +++ Susie Essman - (Mittens) +++ Mark Walton - (Rhino) +++ Malcolm McDowell - (Dr. Calico) +++ Produkcia: John Lasseter +++ (Videl v kine 10.02.2009) +++(10.2.2009)

Tak už i já jsem konečně uzřel tento novější animák od Disneyho o jednom pejskovi, který je hollywoodskou hvězdou a nedopatřením se dostane z Hollywoodu na druhý konec Ameriky, aby pak putoval společně s kočkou Mickou a křečkem Bivojem zpátky za svou paničkou. Tato animovaná road movie je ale vpravdě docela vydařená, to nelze vůbec popřít. Navíc pokud máte domácí zvířata a obzvláště pejsky rádi stejně jako já, tak nepochybně budete z tohoto filmu nadšení. Ano nadšení se dostavilo, ale dojatý jsem příliš nebyl a nějaké hluboké emoce ze mě tenhle snímek taky nedostal. Po skončení filmu zůstal jen nenucený úsměv na tváři a příjemný pocit z úžasného a pohodového filmu. Ale pocity, které jsem zažíval například u filmů VALL-I nebo Ratatouille zůstaly skryty někde uvnitř a nedostavily se, což pro mě jasně značí, že Bolt prostě na tyto dva animáky vůbec nemá, takže mu nemohu udělit maximální hodnocení. Ale přesto jsem viděl nadprůměrný film, který se mi líbil, u kterého jsem se místy i pobavil a který mě přivedl na příjemné myšlenky. Rozhodně to nebyl promarněný sobotní večer, a navíc song k tomuto filmu se mi velmi líbil, což mám na animácích od Disneyho rád, že vždycky každá písnička z těchto filmá je pohodová, melodická a krásně se poslouchá. Takže po zralé úvaze uděluji čtyři hvězdičky.(19.1.2010)

Ultimátní animovaný nátřesk, který si prostě musíte užít na velkém plátně a v 3D provedení, které je přesně tím, co z psa dělá superpsa a úvodní akční smršť povyšuje na událost roku :-) Za pixarovským WALL-Em sice tenhle Pes pro každý případ pokulhává zatížen svou infantilností a přlíšnou poplatností všem disneyovským šablonám, ale všechno bohatě dohání svou třeskutou zábavností a energičností. Ani nepamatuju, kdy naposled jsem se v kině takhle výborně bavil a odcházel se září v očích a nesmazatelným úsměvem na rtech. _____ P.S: Ty zázračné brejličky by potřebovaly vylepšít o vnitřní stěrače, wtz.(27.4.2009)

1 2 3 4 5 9 16 24 31