Bolt - pes pro každý případ

Blesk

Animovaný / Komedie / Rodinný / Dobrodružný

USA, 2008, 93 min

Bolta jsem podceňoval, což byla chyba. Je sice pravda, že koncept je naprosto opotřebovaný, morální poučení očividné a celkově se z příběhu nic nového nedozvíte, ale já osobně si ho užil snad i víc než takové Vzhůru do oblak či Wall-eho. Nehraje si totiž navíc než je a dává nám jen a jen devadesát minut příjemné a nenáročné zábavy plné příjemných vtipů a hrdinů. Je to perfektní film na večer pro každého. A když ho tak berete, nemůže zklamat.(13.12.2009)

• Mahalik

Při sledování jsem si připadal neuvěřitelně trapně. Nevím, zda za to mohlo to psychedelický morče, které se neustále koulelo v zorbing kouli nebo to bylo tím primitivním humorem, prostě jsem si připadal jako klient z Bohnic. Vytuněný začátek s atmosférou blocbusterů by Bay sice bylo příjemným osvěžením (na animák rozhodně), ale už jen tím, že hlavní postavou je zakomplexovanej pes, který nemá ponětí, že je herec a že opravdu, ale opravdu nemá schopnosti hodné Supermana, je na hlavu. Pro děti rozhodně, ale pro mě, jakožto otrlý dřevo, utrpení.(7.6.2009)

Křeček Rhino by ode mě dostal okamžitě oscara za nej herecký výkon v animovaném filmu. Možná je na zvážení zda-li by se neměly začít udělovat. Ještě teď sem na prášky když si vzpomenu na jeho nezapomenutelnou hlášku " Všechen můj trénink mě připravil na tuto chvíli. Umři! " Po zvážení pořadí nej animák 2008 : 1. Bolt, 2. Wall-E, 3. Madagascar 2, 4. Kung fu Panda. Ale ani jeden více méně nevyčnívá.(1.3.2009)

Nadupaný animák!! Svěží, pohotový, ironický a plný akce! Bolt je vážně roztomilý a ani samoúčelný závěr to tolik nepokazil, jak bývá u Disneyovek zvykem. Nemá to možná taková kouzlo jako Pixarovky, ale svým vytříbeným a sarkastickým humorem všechno dohání. Skvěle nadabováno a New Yorský holub mi hlasem silně připomínal Al Pacina.(10.1.2009)

Ale jóó.. dobrý... sice až moc typický, ale dobrý. hvězdu a půl obstaral křeček. Šílenec jeden :-)(14.6.2009)

Otázka: Kdy lidé přestanou všechny animáky srovnávat s tím, co dělá Pixar? Odpověď: Až bude víc tak kvalitních filmů pro všechny, jako je právě Bolt. Chytrý, svižný a vtipný snímek se sympatickými zvířecími hrdiny (Bolt je sice super, ale ironická kočka, debilní holubi a křeček - maniak nejsou taky vůbec marní), začátkem perfektně si střílejícím z akční filmové i seriálové tvorby všeho druhu, s něčím pro nejmenší diváky a s pomrkáváním na diváky dospělé... Morální ponaučení na konci samozřejmě nechybí, ale je podáno tak nenásilně (žádné slzy ani dlouhá objetí), že urazit nemůže. K tomu skvělá Powellova hudba, povedený dabing (Travolta je Travolta)... Čtyři čisté.(18.6.2010)

Věrný pes s falešnými představami o realitě a svých schopnostech, sarkastická kočka, maniakální křeček a zmatení holubi se sklony ke škodolibosti mi zpříjemnili deštivý večer a na hodinku a půl nabídli nenáročnou, odpočinkovou zábavu. Zasmála jsem se, užila si pár dětinských i dospělejších hlášek a špeků, obdivovala hezkou animaci a vymakané akční scény (pukni závistí, M. Bayi:-)); být děcko, místy bych nedýchala napětím a místy mačkala slzičky. Co chtít víc od animované pohádky? Není to dokonalé, na to je tam spousta klišé a vaty, a taky je to typicky disneyovsky přespříliš roztomilé, nicméně jsem spokojená, nadprůměrný animák pro milovníky domácích zvířat:-). 75%(1.6.2009)

Neohrožený čtyřnohý miláček herečky Penny má za úkol, dostat se z odlehlého filmového ateliéru v New Yorku zpátky domů. Ve vedlejší roli se o divákovu potrhanou brišní bránici postará také úplně nejvíc nejúžasnější křeček v dějinách počítačové filmografie!(8.1.2014)

Žádné WALL-E, Madagaskar 2 nebo Kung Fu panda není pro mě tím nejlepším animákem roku 2008. Je to BOLT! Film se mi opravdu líbil, zvířecí hrdnové jsou fajn, humor je výborný a příběh je slušný. Výtečná podívaná a jeden z nejlepších animáků, které jsem kdy viděl. 75%(29.7.2009)

perfektní první část, kdy Bolt ještě nic netuší, potom už nuda nuda nuda.(9.2.2009)

Zvláštně pojatý animák a příliš akční. Takový pro hyperaktivní děcka, které potřebují neustálou akci a rychlé přemísťování hlavní aktérů. Bolt mě bohužel moc nezaujal a je to nejspíš tím pojetím, že o svým životě psík vlastně neví, že žije v nevědomí.(26.3.2017)

Ne ne, Bolt mě nedoběhl jako pokračující Alex, natož pak jako pixarový Wall-i! A to ani přes to, že jsem měl možnost shlédnout 3D projekci. Nevím, čím to je, většinou mám na animované filmy odlišný názor, než většina uživatelů na ČSFD. Možná to je zapříčiněno mou mírně infantilní duší ( :-) ), která mi umožňuje vstřebávat takového filmy dětským okem. A pravdou zůstává, že kupříkladu při projekci pokračování Madagaskaru se sálem nesl daleko větší smích, nežli jak tomu bylo u Bolta. Na druhou stranu, co se myšlenky týče, je na tom Bolt poměrně dobře. Leč, na animované filmy se chodím především pobavit, a toto nebyla zábava více než tříhvězdičková.(25.2.2009)

zklamání a další důkaz, že se prostě nesmím na filmy tolik těšit... dost možná, že až si snímek pustím znova v originálním znění, hodnocení se trochu ještě zlepší, ale tady nebylo až na několik povedených situací (hlavně s holuby) a samozřejmě (dnes už ani tolik nepřekvapující) fenomenální dokonalost grafického zpracování (tráva, chlupy, mraky - vše v TOP kvalitě!) moc nad čím juchat... snad nějak stárnu nebo co, ale právě zdánlivá infantilita tohoto animáku mi nedovoluje jít nad 60%(28.7.2009)

Animovaná verze Truman show s nejzábavnější animovanou kočkou. Ale Bolt a Bivoj jsou taky božani. Nevím co to je, ale jsou.(23.6.2009)

• sullafelix

.........rozprávka pre tých čo ešte serú do plienok ................(7.2.2009)

No poznám aj lepšie rozprávky, túto si už nepozriem druhý krát ale netvrdím, že bola zlá.(10.1.2013)

Normálně bych asi dala 3*, ale díky křečkovi a roztomilosti Bolta dám 4. Děckám se to určitě líbit bude, a pro ty je to přece dělané.(24.1.2009)

Pes, kočka... a křeček v kouli. Toť ústřední trio roztomilého animáku, který dokazuje, že i velikáni jako Pixar nebo Dream Works se občas musí potýkat se zdravou konkurencí.(21.7.2013)

Podle mě hodně originální nápad pro animák, samozřejmě, že je to přehnaný, ale zase vás všechny ty vymoženosti vás drží ve střehu a všechno odsejpá. Perfektně jsou vystiženy postavy, které jsou něčím typické a tu jejich přednost nebo vadu zdůraznili...Od začátku jsem si musela říkat, jak je ten pejsek hrozně roztomilej :) Jinak ty náhody během Boltova útiku, rozhodně neztrácí na kouzlu, jako je i kočka, která do všeho zapadá. Bolt si myslí, že má stále své schopnosti, ty ale nefungují, takže vypadá opravdu nemotorně. Ten křeček na tom byl asi nejlepší - takovej týpek :-D Musela sem se smát, kdykoli začal mluvit...Tohle je sice všechno moc hezký, ale nakonec to pro mě byl další normální animák, který ničím neoplývá. Teda takhle - líbilo se mi to, ale nejsem z toho nadšená a čekala jsem, že to bude vtipnější. Bolt nebyl taková zábava, jak jsem si přála. Ale pro páteční odpoledne jako dělané.(5.6.2009)

Zamilovala jsem si krecka v kouli :). Stravila jsem i dabing, protoze Bivojovo "Chcipni!" v podani Pavla Tesare nemelo chybu!(12.1.2010)

Bolt je příběhově chudičký - vlastně jen kombinuje klasické motivy psí lásky k páníčkovi a takové to americké "když si budeš věřit, zvládneš cokoli". Naštěstí tvůrci každou chvíli vyrukují s polystyrenovými nebo špendlíkovými vtípky a odkazy na jiné filmy (křeček Rhino poprvé vystupující ze své koule :-), takže film rychle ubíhá a nezanechává škody na dospělém mozku. Pro mě zůstává na půl cesty mezi hloupoučkými dětskými animáky a sofistikovaností pixarovských filmů. Mimochodem, pro toho roztomilého pejsánka se mi Travoltův hluboký hlas vůbec nehodil.(30.3.2009)

1 2 3 4 5 6 9 16 24 31