Bolt - pes pro každý případ

Blesk

Animovaný / Komedie / Rodinný / Dobrodružný

USA, 2008, 93 min

Bolta jsem podceňoval, což byla chyba. Je sice pravda, že koncept je naprosto opotřebovaný, morální poučení očividné a celkově se z příběhu nic nového nedozvíte, ale já osobně si ho užil snad i víc než takové Vzhůru do oblak či Wall-eho. Nehraje si totiž navíc než je a dává nám jen a jen devadesát minut příjemné a nenáročné zábavy plné příjemných vtipů a hrdinů. Je to perfektní film na večer pro každého. A když ho tak berete, nemůže zklamat.(13.12.2009)

Poslední dobou mě animáky celkem míjeli, ale když jsem v TV zahlédl právě začínajícího Bolta, dal jsem mu šanci. A nelitoval jsem. Nenáročná hodinka a půl příjemně odsýpala a nenudila. Dávám 4*, film je příjemnou jednohubkou...(16.6.2010)

Disneymu se to konečně podařilo, Bolt je první jeho opravdu povedený 3D animák a po pěti až sedmi letech i jeho první povedený animák vůbec. Našlapaný začátek je neskutečně zábavný a konec, i když předvídatelný až běda, mě zase jednou docela dostal... nebýt toho malinko slabšího prostředku, bylo by to za mě i pět. U mně letos vyhrává Wall-I, ale Bolt je pořád daleko lepší než Madagaskar 2.(22.2.2009)

Bolt je kríženec čistokrvnej zábavy a overených animačných a dramatických postupov, ktoré na diváka platia už desaťročia s rodokmeňom siahajúcim až k Mickeymu Mousovi. Skvele ho dopĺňajú parťáci v podobe čiernej túlavej mačky a megahrdinského škrečka až som niekedy mal pocit, že Bolta skvelými hláškami zatieňujú. Dojímavý príbeh zase nenechá suché jedno detské oko. Takto sa to robí, páni.(22.3.2009)

• topr harley

Průměrná animovaná slátanina, která by mi nic neříkala ani kdyby mi bylo 5, takových jsou desitky(8.7.2010)

• WANDRWALL

Superpes Bolt potřebuje život plný vzruchu. Bez rozruchu by nežil. Obyčejný život nechává pro obyčejně pejsky a fenky.***(18.10.2010)(18.10.2010)

Pes Bolt, myslící si, že je super pes, Kočka Micka a křeček v kouli Bivoj, mě dostávali do kolen. Skvělá podívaná s výborným vtipným a dobrodružným příběhem.(1.2.2012)

Disney po dlouhé době překvapil. Roztomilý akční hafan Bolt, tak trochu zbytečně nudná kočka a hlavně šílený křeček v kouli - fanoušek Bolta. Supr rychlá jízda, která ví, kdy skončit - i přes několik morálních ponaučení, které zkrátka (bohužel) nesmí chybět, jsem si tento animák vážně užil. Ale znova ho vidět asi nepotřebuju.(23.4.2009)

Nenatáčal to náhodou Michael Bay...? všade samé booom, booom.... Bolt je najakčnejšia rozprávka akú kedy "svet" videl..., ale teraz vážne! Superpes Bolt je milým prekvapením dokonca aj pre mňa, pričom niesom zrovna obdivovateľ tohto žánru. Očakával som klasicko špecifikovanú omáčku plnú trápnych a poučných scén, dostalo sa mi svižného prevedenia plného odkazov a pár kliše a preto 7/10(20.2.2009)

Nijak výjimečný animák, který ale pobavil. Hlavně Rhino... 70%(9.8.2017)

Kvalitní parodie se stále točí... jen už nemají hranou podobu. Bolt je další parádní blbinou která do dětského filmu s jednoduchým příběhem cpe tolik narážek a odkazů na okolní filmy, že mu jde s klidem odpustit i pár vyloženě Disneyovsky pitomých pasáží (výuka psa je odpor hodný promptního vystřihnutí) a přitom není jen jejich bezúčelnou exhibicí. Kromě nich se nikde nečeká a nikde nezastavuje, vlak s bleskem na boku zuřivě zrychluje až do konce, poháněný ultimátně awesome křečkem, sympatickou čičinou a velmi blbým ubercute psem. Sice to není tak legen...wait for it...dary jak by možná chtělo být a Kung Fu Pandu to v mém letošním animákovském žebříčku nepřekoná, ale i tak... překvapivě velice zábavný a akční film. 8/10(11.2.2009)

Pro mě docela průměrný animák s dobrou grafikou, avšak s trochu slabším příběhem. Opět se nemůžu zbavit pocitu, že mimo Shreka není kresleného filmu pro dospělé. A nebo je to tím, že stárnu?! Sakra...! :-) 60%(31.5.2009)

Po dlouhé době konečně animák, který mě nenudil. Bolt byl vtipný, emotivní a dost dobrý film. Jediné co bylo trochu překážkou byl scénář. Ale popravdě ktrý animák má v dnešní době kvalitní a originální scénář?(11.1.2009)

Poměrně průměrný animák o štěněti křečkovi běhajícím v kouli. Občas je to i vtipné.(12.3.2017)

Že by se Disney pod přímým dohledem Pixaru (big boss John Lasseter jako výkonný producent) vracel na místa, která mu právem patří? DreamWorks se pachtí už léta na místě s Dobou ledovou, Madagascarem a Kung-Fu panda byla jen jednookým mezi slepými, Sony stačí pár tučňáků k radosti, a tak by konkurence pro Pixar (byť nepřímá) byla vhod. Bolt je s WALL-E nejlepší animák roku 2008 a možná tím nejlepším, který není pod křídly skákající lampičky celkově. Už úvod připomínající to nej ze současných akčních velkofilmů je nářez. Po něm sic dojde na běžný příběh, ale je natočený s nápadem, několika překvapivými momenty a hlavně s charismatem. Občas se ukáže skvělý (a především konečně nečekaný) vtip, postavy jsou osobité a i když naplňují klasické schéma, nepřipomínají unifikované kolegy od konkurence. Disney se také snad poprvé nezaměřil jen na dětského diváka a pod příběh nacpal hromadu "látky k pozorování" i dospělým, které navíc nesmyslně nevyrovnává nesnesitelný patos a mravní poučení, jak to bylo běžné. Animace je velmi dobrá, nevyrovná se špičce, ale pod lehkou stylizací se toho hodně dá přehlédnout, krom toho postavy jsou rozpohybovány přirozeně a nenásilně. A především - do všech se ihned zamilujete a budete si chtít pořídit morče v kouli a cynickou kočku.(27.1.2009)

• bassator

Vizuálně dokonalé, příběhově nevýrazné až lehce nudné... - 45%(7.3.2012)

Konečně povedený animák. Scénář je prostý, ale zároveň vás slušně v trhne do děje. Bolt je určený dětem, ale i přesto v něm uvidíte hodně akce a tempo na animák je vysoké. Neustále se něco děje a ani minutu se nebudete nudit. A když vás doprovází krásné animace a sympatické postavy tak není co řešit.(22.1.2009)

Geek křeček saved the day. "Skočím si pro kouli." 3,5*(12.2.2009)

Napriek tomu, že ide o triválny putovací scenár, je to super zábava, hlavne vďaka dobre napísaným postavám (dialógy!). Finále mohlo byť originálnejšie, ale čo sa týka akčnosti, ide o vrchol animovanej detskej zábavy...(26.11.2011)

Dost boží pohádka.(4.1.2018)

Určitě každý, kdo má doma nějaké domácí zvířátko, se tam viděl :) Ikdyž jsem čekala trochu víc, byla to skvělá podívaná, u které se určitě nikdo nebude nudit :)(27.3.2009)

1 2 3 4 5 6 7 9 16 24 31