Bolt - pes pro každý případ

Blesk

Animovaný / Komedie / Rodinný / Dobrodružný

USA, 2008, 93 min

Bolta jsem podceňoval, což byla chyba. Je sice pravda, že koncept je naprosto opotřebovaný, morální poučení očividné a celkově se z příběhu nic nového nedozvíte, ale já osobně si ho užil snad i víc než takové Vzhůru do oblak či Wall-eho. Nehraje si totiž navíc než je a dává nám jen a jen devadesát minut příjemné a nenáročné zábavy plné příjemných vtipů a hrdinů. Je to perfektní film na večer pro každého. A když ho tak berete, nemůže zklamat.(13.12.2009)

Animovaný film určen spíš dětskému publiku...ani zápletka není 2x originální. Kdo zná Toy Story a postavičku Buzze Lightyeara bude vědět co mám na mysli. Přesto se mi to líbilo. Hlavně scénka, v které si křeček zafuní kouli...Asi jsem infantil:-)(19.2.2009)

No konečně Disney, který není BLBÝ, infaltilní, rozmazlený a pouze dětský. Perfektní akční scény ála Bay, jednoduchý příběh, který skýtá hromadu možností a perfektní křeček a holubi. Bavil jsem se.(10.3.2009)

Konečně animák, jehož scénářem nepodložili tu kratší nohu stolu.(21.3.2009)

80% Kouzelné a zároveň pěkně pošahané - jako šílený křeček a frajeři holoubci(5.9.2011)

• Duotone28

:), nazdar(15.2.2009)

proboha co to je??? pes co si myslí že umí superštěk :D zajímavej námět.. ale přesto docela trapnost.. Nelíbila se mi ta klasická zápletka kde zase někdo někoho zachraňuje a všech jsou nakonec kamarádi. Nepřátelé a jiní špatní lidé jsou vždy ruzdupáni spravedlností! Přesně takhle to nefunguje!! a je to strašný cliché (nevim jak se to píše) všech filmů pro děti.. možná proto je dětství tak hezký :)(23.2.2009)

Zase po dlouhé době jeden z vtipných animáků, který mně pobavil. Málem jsem už na ně zanevřel. Kdo nikdy neměl psa, nepochopí, proč se to pejskařům tak líbí. Sice je to spíše určeno dětem, animace dosti jednoduchá, přesto velice zábavné.Pár dobrých hlášek pro dospělé tu je.(13.7.2009)

Mám pocit, že tenhle týden jsem si na sledování nevybíral úplně špatné filmy. "Bolt - Pes pro každý případ" sice není žádný geniální animák, ale jako zábava na odpoledne i s dětmi se to docela hodí. Bolt je totiž rozhodně speciální pes a rozhodně je pro každý případ, alespoň pokud jde o jeho paničku Penny. Bolt je totiž pes špionážní a má spoustu skvělých schopností. Nebo to tak alespoň vypadá a Bolt sám si to skutečně myslí. Díky nešťastné náhodě se však z filmového natáčení, kde všechny svoje příběhy prožíval, dostává do světa skutečného, kde zjišťuje, že všechno není takové, jak se na první pohled zdá a jak si on celou dobu myslel. svět je místo, ze kterého sice nemusí mít strach, ale rozhodně mu nepomůže jeho superštěkání, tavící pohled nebo cokoli podobného. Díky své neznalosti skutečného světa se dostává do komických situací, ať už nepochopením, anebo tím, že ho někdo jiný využívá a zneužívá jeho naivity. Přesto si ale dokáže získat přátele a nakonec jsme i svědky happy endu. Docela by mě zajímalo, jestli je to jenom proto, aby děti v kině neplakali, anebo je důvod jiný. Je fakt, že animák, ze kterého děti odcházejí uřvané, možná i se záchvatem, nebude pro společnost dobrou vizitkou. Hlavní hrdinové přece neumírají. Maximálně přijdou o nohu. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/10/ong-bak-pad-treti-rise-bolt-zathura-3g.html(1.3.2013)

narnia 2 ukayuje detom brutalne nasilie stredovekych subojov, ake ani exalibur nemal. bolt ukayuje detom misiu nemoznu. necudo, ze dylan moran v monster poukzauje na to, ze kym bol on maly, tak sa hral bezne detske hry, sikanoval slabsich, a tak a dnes deti su ina genracia. len tak posedavaju, popijaju martini. ina doba, clovece.(10.1.2009)

Takový DreamworksovskoPixarovoDisneyovský animák. Ovšem od všeho má to nejlepší. Vliv Disneyho ho dostal do skupiny, které dominuje Dreamworks, konkrétně nášup na popkulturu a satiru současné společnosti obecně. To je tu v míře mnohem větší než vrchovaté. To je tu řešeno naprosto geniálními sidekicky křečkem televizním fanatikem, filmovým štábem, kde většinu času sice kraluje víceméně loli Penny (myslím, že Miley Cyrus) a pak též stojí za zmínku šéfová produkce. "People are not happy with happy." Úsměvné. Poslední (a o to důležití!) souputníci jsou holubi, cestující za zcela nepochopitelné (ovšem vtipné) logiky ve třech. Možná ještě vtipnější než příliš přemýšliví tučňáci z Madagaskaru. Z pohledu filmového fanouška je to (skvěle btw, sloučení s Pixarem Disney Studios rozhodně prospělo) animovaný mix Truman Show a Neuvěřitelné cesty, s příměsí fyzické komedie mé oblíbené Jízdy z roku 1997, kde jsou dva lidi taky přivázáni k sobě a taky podnikají takový road trip. Celkově je to po vynikajícím Wall-Em zase trochu jiný dojemný příběh, tentokráte s přidanou hodnotou, s mnohem více popkulturními odkazy.(19.2.2009)

Štyri hviezdičky PLUS.(22.3.2009)

Zezačátku jsem se bála, že to bude animák určený jenom dětem, ale jakmile se na scéně objevil roztomilý drzý a bojovný křeček, všechno se změnilo. Padaly skvělé hlášky, se zvířátky si tvůrci opravdu vyhráli - nevím, jestli byl roztomilejší pes, kočka nebo křeček. Příběh taky patří mezi ty originálnější, takže nudit se zaručeně nebudete.(29.3.2009)

Trefný, zábavný, nenudiaci animáč s dobrými hláškami. Áno, aj taká môže byť rozprávka, na ktorú sa môžu pozerať aj dospelí. Sympatický Hafan(ana), originálna cica a hláškujúci škrečok (Bizón). To je zostava, ktorá poteší. Kde bol Blesk doteraz? 77%(9.7.2009)

Ženie sa to dopredu závratnou rýchlosťou, dojme to na správnych miestach a ( nielen ) deti poteší zábavnými postavičkami. Ide ale o jedno veľké klišé, ktoré neprináša nič nové.(5.5.2017)

"Bolta" jsem od jeho kinopremiéry viděla znovu až po deseti (!!!) letech a musím říct, že se mi líbil možná ještě víc než tehdy. Na animák velmi slušné akční scény a klasický, přesto velmi zábavnou formou podaný příběh o přátelství člověka a psa. U závěrečného šťastného shledání jsem utřela slzu. P. S. Všichni chválí křečka, ale holubi neměli chybu!(2.3.2019)

Překvapivě hodně povedenej animák, kterej má všechno co by měl pořádnej animák mít. Má to vcelku poutavý příběh, hodně vtipný hlášky, akci nadupanější než Úžásňákovi a hlavně neuvěřitelný tempo, díky kterému se zkrátka nemáte kdy začít nudit. A i ty rodinná klišé a moralitky tady docela fungovaly. A hlavně je to po dlouhé době animák, kde si najde opravdu každý něco. Děti si užijí příběh s Boltem a Penny, puberťáci nadupanou akci a geniálního křečka (ten by si zasloužil rovnou svůj film), no a dospělí si třeba můžou užít takové to menší pošťuchování do filmového průmyslu a taky tu akci. Prostě Bolt - film pro každou rodinu.(7.2.2009)

Bolt a jeho velka hlava jsou moc fajn, fofr, co se odehrava na platne, je taky nunu, cely je to moc pekny. A presto tomu, alespon v mejch ocich, neco chybi. Neco novyho, neco navic, to neco, co jsem nasel v Ratatouille a co dokaze pretlouct i formalni dokonalost, kterou Bolt bezesporu disponuje. Bavil jsem se, to jo, ale finalni pocit je jako z Gora:o) P. S. - A to morce je vazne extremne nesympatickej tvor:o)(14.2.2009)

Velmi prijemne animovane prekvapenie vyzbrojene hollywoodskou satirou, potrebnou sebaironiou a mnozstvom naozaj skvelych komedialnych scen. No a uvodna akcna sekvencia je naozaj brilantna.(25.3.2009)

Pohodovka, která ovšem v dnešní smršti animáků nijak nepřekvapí. Ale zaručeně potěší.(20.11.2009)

Hra na city neskutečných rozměrů, dokonce i s písničkou. Na rozdíl od geniálního Pixařího Up tady ale bohužel není tolik nápadů a vtipu, aby dokázaly zakrýt fakt, že to celé stojí na strašidelném emočním kalkulu. Je to moc krásné a jímavé - ale dojmout člověka psem s ohromnýma očima, co cestuje napříč zemí za svou holkou, která ho pozná mezi všemi jinými psy, aby ji na konci zachránil před skutečným nebezpečím - uh... člověk se stydí, že ho to dojalo. Od doby Up, který začíná tím, že nechá ve dvou minutách hlavního hrdinu zestárnout a umřít mu manželku, už nejde animáky posuzovat stejnou optikou.(21.1.2011)