Bolt - pes pro každý případ

Blesk

Animovaný / Komedie / Rodinný / Dobrodružný

USA, 2008, 93 min

Bolt je animák prostý, určený spíše dětem a občas dost hraje na city. Díky křečkovi, holubům a agentovi, který na nepříjemné otázky odpovídá virtuálním špendlíkem je však o zábavu postaráno. Animace je sice jednodušší, ale vše je zpracováno s ohledem na detail, od objektů až po textury. Akorát mi připadalo trochu divné, že se na nás ze začátku v Boltově show chrlí spousta násilí, střílení a výbuchů a až poté se film zvrhne v mírumilovnou "Lassie" o lásce ke svému páníčkovi. Děj se odehrává podle klasické šablony, konec je předvídatelný a namluvené hlasy animovaných zvířat i postaviček jsou na dobré úrovni. Celkově je to slušný animák, ale na mě místy až příliš dětinský a při volbě pro ty starší z nás bych spíše sáhl po tématicky zajímavějším Igorovi. Tři hvězdy se mohou zdát pro tento snímek možná málo, ale alespoň míří směrem nahoru, a pokud vám čtyřnohý Bolt přiroste k srdci, klidně si ještě přihodíte jednu hvězdu navíc. (6/10)(11.1.2009)

Disneymu se to konečně podařilo, Bolt je první jeho opravdu povedený 3D animák a po pěti až sedmi letech i jeho první povedený animák vůbec. Našlapaný začátek je neskutečně zábavný a konec, i když předvídatelný až běda, mě zase jednou docela dostal... nebýt toho malinko slabšího prostředku, bylo by to za mě i pět. U mně letos vyhrává Wall-I, ale Bolt je pořád daleko lepší než Madagaskar 2.(22.2.2009)

,,Neboj, nezůstaneš sama. Máš Bolta, geneticky jsem ho upravil. Stane se Tvým ochráncem“…. Ničí agenty, vrtulníky a později zjistí, že realita bolí. A hlavně, že přátelství je nad všechny superschopnosti! Zprvu to vypadalo na konkurenci pro ,,Úžasňáky“, ale když zmizela akce – zbyl jen další ,,cajdák“ pro děti. Nekecám! Z těch roztomilý pes úsměvy, nadšení i emoce dostane. Ti dávají 5***** PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE ** NAPĚTÍ ne Co uvidíme (možná) příště? Seriál UFONI (pokud někdo čumí na takový kraviny). Jestli holub nekecal…(26.6.2009)

Bolt je pašák a Disney ukazuje, že aj on sa vie pozviechať, postaviť sa na pevnú zem a ponúknuť animačne náročnému publiku príbeh, ktorý dokáže konkurovať aj monopolnému gigantovi, akým je dnes Pixar. Po megaúspechu s názvom 'Wall-E' som nečakal, že tohto roku môže nejaký animák takto silne zavíriť žánrovými vodami, ale tomuto digitálnemu chlpáčovi sa to podarilo s prehľadom. Postavičky (hlavne vedľajšie) majú neskutočne zábavný potenciál, príbeh je excentrický, živý a výbušný, a dokáže dejovo uspokojiť aj náročnejšie publikum. Príbeh má srdce, vie dojať, rozumie divákovi po citovej aj zábavnej stránke, rozprúdi krv a dokonca dokáže spôsobiť aj to, že sa možno občas prichytíte, že na niektoré scény pozeráte s otvorenými ústami. Kvalita animácie je totiž konkurencieschopná akémukoľvek filmovému rivalovi. 85%.(21.5.2009)

Že by se Disney pod přímým dohledem Pixaru (big boss John Lasseter jako výkonný producent) vracel na místa, která mu právem patří? DreamWorks se pachtí už léta na místě s Dobou ledovou, Madagascarem a Kung-Fu panda byla jen jednookým mezi slepými, Sony stačí pár tučňáků k radosti, a tak by konkurence pro Pixar (byť nepřímá) byla vhod. Bolt je s WALL-E nejlepší animák roku 2008 a možná tím nejlepším, který není pod křídly skákající lampičky celkově. Už úvod připomínající to nej ze současných akčních velkofilmů je nářez. Po něm sic dojde na běžný příběh, ale je natočený s nápadem, několika překvapivými momenty a hlavně s charismatem. Občas se ukáže skvělý (a především konečně nečekaný) vtip, postavy jsou osobité a i když naplňují klasické schéma, nepřipomínají unifikované kolegy od konkurence. Disney se také snad poprvé nezaměřil jen na dětského diváka a pod příběh nacpal hromadu "látky k pozorování" i dospělým, které navíc nesmyslně nevyrovnává nesnesitelný patos a mravní poučení, jak to bylo běžné. Animace je velmi dobrá, nevyrovná se špičce, ale pod lehkou stylizací se toho hodně dá přehlédnout, krom toho postavy jsou rozpohybovány přirozeně a nenásilně. A především - do všech se ihned zamilujete a budete si chtít pořídit morče v kouli a cynickou kočku.(27.1.2009)

• - Bolt je bílý americký ovčák. (Caszidy)

• - Číslo na Boltově známce je adresa Disneyho studia. (HellFire)

• - Byla zavrhnuta celá scéna, kdy Bolt potká v Los Angeles dva dobrmany, porve se s nimi a uvědomí si tak, že jeho super schopnosti nejsou skutečné. (HellFire)