Bolt - pes pro každý případ

Blesk

Animovaný / Komedie / Rodinný / Dobrodružný

USA, 2008, 93 min

Strašná nuda. Už mi vážně není dvanáct, abych se odvařil z užvaněného morčete v kouli (ani nevím, proč v té kouli je), zřejmě retardovaného psa, kterému ani po slově "cut" a přestěhování do karavanu (!) nedochází, že je svět okolo něj jenom jako, a sarkastické kočky s pár trefnými glosami, ale jinak ničím, přesahující komediální průměr. Ano, akční scéna v úvodu a závěrečná záchranná mise jsou fajn, ale rozhodně nejde o nic, kvůli čemu bych měl chtít vidět Bolta znovu. Nejlepší animák poslední doby? Možná, ale pořád mi to přijde jako jednooký mezi slepými. A ty výchovné žvásty... kdy už Disneymu a lidem z Pixaru dojde, že na podobný stereotyp není nikdo zvědavý. P.S.: Dolby 3D je, jak to říct mírně, poměrně bídné.(24.2.2009)

Typická disneyovka. Väčšinou funguje (záverečný superštek je naozaj super), ale je tam aj halda hlušiny a celkovo tomu chýba tá pixarovská pridaná hodnota. Výbornú zábavu s psychotickými holubmi a geekovským škrečkom citeľne kazí extrémne otravná mačka. A veľká škoda, že najlepšia scéna je na začiatku (taký akčný náter ani nepamätám) a nič, čo potom film ponúka, sa jej už nevyrovná.(20.3.2009)

Ne ne, Bolt mě nedoběhl jako pokračující Alex, natož pak jako pixarový Wall-i! A to ani přes to, že jsem měl možnost shlédnout 3D projekci. Nevím, čím to je, většinou mám na animované filmy odlišný názor, než většina uživatelů na ČSFD. Možná to je zapříčiněno mou mírně infantilní duší ( :-) ), která mi umožňuje vstřebávat takového filmy dětským okem. A pravdou zůstává, že kupříkladu při projekci pokračování Madagaskaru se sálem nesl daleko větší smích, nežli jak tomu bylo u Bolta. Na druhou stranu, co se myšlenky týče, je na tom Bolt poměrně dobře. Leč, na animované filmy se chodím především pobavit, a toto nebyla zábava více než tříhvězdičková.(25.2.2009)

Soundtrack John Powell: 1. I Thought I Lost You - Miley Cyrus/John Travolta [3:36] ,2. Barking at the Moon - Jenny Lewis [3:17] ,3. Meet Bolt [1:49] ,4. Bolt Transforms [1:00] ,5. Scooter Chase [2:29] ,6. New York [1:44] ,7. Meet Mittens [1:25] ,8. The RV Park [2:14] ,9. A Fast Train [2:38] ,10. Where Were You On St. Rhino's Day? [1:58] ,11. Sing-Along Rhino [0:42] ,12. Saving Mittens [1:02] ,13. House On Wheels [3:07] ,14. Las Vegas [2:01] ,15. A Friend in Need [1:13] ,16. Rescuing Penny [3:09] ,17. A Real Life Superbark [0:46] ,18. Unbelievable TV [1:20] ,19. Home at Last/Barking at the Moon [1:29],(9.6.2011)

• Mahalik

Při sledování jsem si připadal neuvěřitelně trapně. Nevím, zda za to mohlo to psychedelický morče, které se neustále koulelo v zorbing kouli nebo to bylo tím primitivním humorem, prostě jsem si připadal jako klient z Bohnic. Vytuněný začátek s atmosférou blocbusterů by Bay sice bylo příjemným osvěžením (na animák rozhodně), ale už jen tím, že hlavní postavou je zakomplexovanej pes, který nemá ponětí, že je herec a že opravdu, ale opravdu nemá schopnosti hodné Supermana, je na hlavu. Pro děti rozhodně, ale pro mě, jakožto otrlý dřevo, utrpení.(7.6.2009)

• - Miley Cyrus nebyla první volbou pro hlas Penny. Chloe Moretz namluvila Penny pro celý film, než byla do projektu angažována Miley. (Caszidy)

• - První Disneyho animovaný film, navržený a produkovaný ve 3D. Předchozí dva projekty Chicken Little (2005) a Meet the Robinsons (2007) byly převedeny do 3D až po natočení. (Caszidy)

• - Když drží Bolt Mittense a hrozí mu, že jej shodí dolů na silnici, projede pod nimi autobus z filmu Nebezpečná rychlost (1994) s číslem 2525 na střeše. (HellFire)