poster

Šinkjoku sókai Polyphonica (TV seriál)

 • japonský

  神曲奏界ポリフォニカ

 • japonský

  Shinkyoku sōkai Polyphonica

 • japonský

  Shinkyoku Soukai Polyphonica

 • anglický

  Polyphonica

Animovaný / Dobrodružný / Fantasy / Romantický

Japonsko, 2007, 12x25 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (3)

 • Subjektiv
  *

  Na tomto anime bych rád vyzdvihl jeden pozitivní fakt - jen ho najít. Nudný děj, nudné postavy, naivní snaha pohladit po duši. Hlavní postava je povoláním dantista. To je něco jako dentista, akorát po zákroku dantisty bolest zubů nepoleví. Hlavní hrdinka má zase super přezdívku "Crimson Annihilator". Vskutku, setkání s antihmotou na mě nemohlo mít katastrofálnější následky. *.(6.12.2007)

 • Pirkaf
  **

  Naprosto průměrné anime se zajímavým nápadem a několika světlejšími momenty. To je tak všechno.(16.7.2010)

 • Honza135
  ****

  „EXISTUJE SVĚT, KDE DÉMONI VLASTNÍ NEUVĚŘITELNOU SÍLU. A TI, KTEŘÍ S NIMI UZAVÍRAJÍ SMLOUVU A OVLÁDAJÍ JE PODMANIVOU PÍSNÍ - JSOU ZNÁMÍ JAKO HRÁČI BOŽSKÉ MELODIE. JSOU PŘEDMĚTEM OBDIVU I STRACHU...“ Anime seriál byl vytvořen podle stejnojmenné vizuální novely, ve které je Tatara Phoron hráčem božské melodie. V dětství uzavřel smlouvu s karmínovým démonem, když ve smutku zpíval píseň na střeše kostela. V současné době Phoron se svým démonem ženské podoby Cortie řeší problémy zákazníků Kanceláře hráčů božské melodie Tsuge... » Co se mi líbilo: 1) Klasická hudba. Vzhledem k tomu, že mám pro ni slabost, není divu, že se mi anime seriál tak líbil. Není tak ani řeč o openingu či endingu (které mi ale také sedly do noty - ale ending byl přeci jen o něco lepší), ale o hudbě na pozadí. Byla různorodá - oceňuji především, že bylo slyšet mnoho hudebních nástrojů, nebo i samotný zpěv ve výškách. Nejvíce se mi líbila rázná hudba - jedna z božských melodií. 2) Jednotlivé příběhy. Je škoda, že děj nebyl jednolitý, avšak mě to nevadilo. Každý příběh totiž obsahoval překvapivé zakončení. 3) Hrdinky. Zamlouvalo se mi, že se Cortie nenechala ničím rozházet a často přišla s řešením celého problému. Mezi mé oblíbené patří i sestry Yugiri. 4) Poslední kapitola. Zaujal mě náhlý zvrat událostí. Nevím, jak je to možné, ale tekly mi slzy dojetím - to se mi často nestává. Osobně si ale myslím, že to bylo již zmíněnou hudbou... 5) Komedie. Yardiovy kecy a následně obdržené pohlavky od šéfky celé kanceláře byly úsměvné. Občas i řeč Cortie stála za zmíněný úsměv... » Co jsem nemusel: Nevím, co ostatní proti tomuto titulu mají - vždyť na něm není nic špatného. Že je tu trocha fanservisu? No a co má být - mě nevadil. » Shrnutí: O animaci jsem nepsal, protože mi přišla průměrná, takže jsem k ní neměl co dodat. Jinak je to úchvatný anime seriál plný hudby a fantasy. To jsou dva žánry, které mám moc rád. Do toho špetka romantiky - a máme tu titul, který ocení asi jen málokdo... Shlédnuto v japonském znění se slovenskými titulky v TV verzi(29.12.2016)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace