poster

Šidžó saikjó no deši Ken'iči (TV seriál)

 • japonský

  史上最強の弟子 ケンイチ

 • japonský

  Shijō saikyō no deshi Ken'ichi

 • anglický

  KenIchi: The Mightiest Disciple

Animovaný / Akční / Komedie / Sportovní

Japonsko, 2006, 50x25 min

 • Dragoni
  ***

  Komediální, střeštěný a hrozně přímočaře naivní, přesto za posledních 5 dílů, dávám lepší 3. Špatná hudba a přímočarost děje dělají z Ken'ichiho jen slabší anime, které nemá čím zaujmout a kterých je tu mraky. Přesto mě Senseiové nehorázně pobavili a špatné ani nebylo vysvětlení různych bojových technik.(5.11.2010)

 • Genryuusai
  *****

  Jedná se o seriál, který od začátku do konce vůbec neskrývá svoje poslání: přesvědčit mladou generaci o tom, že bojová umění jsou nejen strašně užitečná a cool, ale udělají z vás navíc i vyrovnané dospělé jedince - a jediné, co je k tomu potřeba je neutuchající odhodlání, žádný talent nebo fyzické predispozice. To je samo o sobě chválihodné, ale nestačilo by to pravděpodobně ani na 4*. Proč tedy hodnotím za 5*? Protože Kenichi je prostě přesně to, co já osobně od komediálního shonenu čekám. Může to být 100x ohrané, ale vtipy s mistry, učení nových technik atp. mě vždycky baví (pokud je to alespoň průměrně zpracované - a u Kenichiho je rozhodně animace a charaktery postav (hlavně všech mistrů:-)) docela nad průměrem). Děj sice není z nejvynalézavějších (škoda, že poslední část mangy se neanimovala), ale pořád ještě neupadá do stereotypu. Celkově se to imho dost podobá Tenjou Tenge s tím rozdílem, že Kenichi je víc komediální a méně brutální.(21.7.2008)

 • Subjektiv
  **

  Kenichi je další z nekonečné řady seriálů o chlapcích, kteří chtějí být silnější a tak se věnují nějakému bojovému umění. Ne vždy je to špatné, ale Kenichiho jsem si nezamiloval. Hlavním důvodem je schematičnost děje. Kenichi někoho zbije a tak si na něj začne brousit zuby někdo silnější, Kenichi trénuje, naučí se nový chvat a jím pak soupeře porazí, tím si vyzíská pozornost někoho silnějšího a tak pořád dokola. Vše je zpočátku ještě prokládáno trapnými gymnastickými výstupy jeho bojově zkušenější spolužačky, vtipy s instruktory, kterým se smějete jen někdy, atd. V soubojích si autoři nejsou jistí, jestli se mají přiklonit k realističnosti či nadpřirozenu - výsledkem je, že diváka neohromí ani jedno. Lepší **.(6.12.2007)

 • GemBirD
  ***

  Oproti podobným anime skôr taký priemer a to hlavne kvôli nevyváženosti jednotlivých dielov. Animácia a celkový príbeh sú fajn, ale už dlho som veru nevidel anime, kde jeden diel ma totálne strhol a nato ďalšie tri tak otrávili, že som ich ledva dopozeral. Veľká škoda je aj, že autori nevenujú väčšiu pozornosť Kenichiho majstrom, kt. by si určite zaslúžili omnoho väčší priestor. Zároveň je Kenichi anime s najhorším openingom a endingom aké som kedy videl !(10.3.2013)

 • Hees
  ****

  Kenichi je chlapec, ktorý musí nabrať odvahu a stať sa silným. Tento seriál chce povedať asi to, že človek nech je akýkoľvek môže prekonať svoje slabosti a stať sa silným. Kenichi sa učí rôznorodé techniky od rôznych majstrov. Je tam dosť veľa vtipných situácii. Hlavná hrdinka Miu je dostatočne sexi aj s jej veľkými prsiami (čím väčšie tým lepšie?) a nie je tam len do počtu, tiež oplýva bojovými schopnosťami. Kedže učiteľov, majstrov či senseiov má Kenichi viac každý je iný a učí Kenichiho iným technikám a inej filozofii boja. Preto tu občas zaznejú aj rozumné mierne filozofické "narážky". Je tiež pravda, že zopár majstrov je tam skôr na srandu. Niijima je v tomto anime hlavne na to aby reprezentoval chovanie niektorých ľudí a je pravda, že lezie na nervy. Niijima však je aj zaujímavým elementom znázorňujúcim "slizkého" človeka, ktorého si neskôr môžete obľúbiť. Áno podobné téma, zo slabocha je hrdina využívajú aj iné anime. Kenichi je v konkurencii iných anime s podobnou tematikou na tom dobre, aj keď sa dosť sústreďuje na humorné situácie. Napriek väčšej porcii dielov, ma to bavilo rovnako po celú dobu.(23.7.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace