poster

Šidžó saikjó no deši Ken'iči (TV seriál)

 • Japonsko

  史上最強の弟子 ケンイチ

 • Japonsko

  Shijou Saikyou no Deshi Ken`ichi

 • Japonsko

  Shijō saikyō no deshi Ken'ichi

 • USA

  KenIchi: The Mightiest Disciple

Animovaný / Akční / Komedie / Sportovní

Japonsko, 2006, 50x25 min

 • Genryuusai
  *****

  Jedná se o seriál, který od začátku do konce vůbec neskrývá svoje poslání: přesvědčit mladou generaci o tom, že bojová umění jsou nejen strašně užitečná a cool, ale udělají z vás navíc i vyrovnané dospělé jedince - a jediné, co je k tomu potřeba je neutuchající odhodlání, žádný talent nebo fyzické predispozice. To je samo o sobě chválihodné, ale nestačilo by to pravděpodobně ani na 4*. Proč tedy hodnotím za 5*? Protože Kenichi je prostě přesně to, co já osobně od komediálního shonenu čekám. Může to být 100x ohrané, ale vtipy s mistry, učení nových technik atp. mě vždycky baví (pokud je to alespoň průměrně zpracované - a u Kenichiho je rozhodně animace a charaktery postav (hlavně všech mistrů:-)) docela nad průměrem). Děj sice není z nejvynalézavějších (škoda, že poslední část mangy se neanimovala), ale pořád ještě neupadá do stereotypu. Celkově se to imho dost podobá Tenjou Tenge s tím rozdílem, že Kenichi je víc komediální a méně brutální.(21.7.2008)

 • Dragoni
  ***

  Komediální, střeštěný a hrozně přímočaře naivní, přesto za posledních 5 dílů, dávám lepší 3. Špatná hudba a přímočarost děje dělají z Ken'ichiho jen slabší anime, které nemá čím zaujmout a kterých je tu mraky. Přesto mě Senseiové nehorázně pobavili a špatné ani nebylo vysvětlení různych bojových technik.(5.11.2010)

 • ZeldaZ
  *****

  Zpočátku jsem sehnal jen 13 dílů a kvůli nepříliš lichotivým popisům zde na Čsfd, jsem myslel, že tím skončím...ale naopak, seriál mě uchvátil a velmi pobavil. Asi se nejedná o dechberoucí počin, nicméně dobře jsem se bavil a to je to co od anime očekávám. Drtivá většina postav je nuvěřitelně ujetá a vtipná. Takového Niijimu jsem nesnášel od začátku, ale na konci jsem mu začal fandit. Celkově je to o silném vlivu dobrého úmyslu a cti, zároveň s oslavou kamarádství.(14.6.2009)

 • Hees
  ****

  Kenichi je chlapec, ktorý musí nabrať odvahu a stať sa silným. Tento seriál chce povedať asi to, že človek nech je akýkoľvek môže prekonať svoje slabosti a stať sa silným. Kenichi sa učí rôznorodé techniky od rôznych majstrov. Je tam dosť veľa vtipných situácii. Hlavná hrdinka Miu je dostatočne sexi aj s jej veľkými prsiami (čím väčšie tým lepšie?) a nie je tam len do počtu, tiež oplýva bojovými schopnosťami. Kedže učiteľov, majstrov či senseiov má Kenichi viac každý je iný a učí Kenichiho iným technikám a inej filozofii boja. Preto tu občas zaznejú aj rozumné mierne filozofické "narážky". Je tiež pravda, že zopár majstrov je tam skôr na srandu. Niijima je v tomto anime hlavne na to aby reprezentoval chovanie niektorých ľudí a je pravda, že lezie na nervy. Niijima však je aj zaujímavým elementom znázorňujúcim "slizkého" človeka, ktorého si neskôr môžete obľúbiť. Áno podobné téma, zo slabocha je hrdina využívajú aj iné anime. Kenichi je v konkurencii iných anime s podobnou tematikou na tom dobre, aj keď sa dosť sústreďuje na humorné situácie. Napriek väčšej porcii dielov, ma to bavilo rovnako po celú dobu.(23.7.2012)

 • Subjektiv
  **

  Kenichi je další z nekonečné řady seriálů o chlapcích, kteří chtějí být silnější a tak se věnují nějakému bojovému umění. Ne vždy je to špatné, ale Kenichiho jsem si nezamiloval. Hlavním důvodem je schematičnost děje. Kenichi někoho zbije a tak si na něj začne brousit zuby někdo silnější, Kenichi trénuje, naučí se nový chvat a jím pak soupeře porazí, tím si vyzíská pozornost někoho silnějšího a tak pořád dokola. Vše je zpočátku ještě prokládáno trapnými gymnastickými výstupy jeho bojově zkušenější spolužačky, vtipy s instruktory, kterým se smějete jen někdy, atd. V soubojích si autoři nejsou jistí, jestli se mají přiklonit k realističnosti či nadpřirozenu - výsledkem je, že diváka neohromí ani jedno. Lepší **.(6.12.2007)