Plavba do Kambodže

Spalding Gray

John Bailey

Spalding Gray

Carol Littleton

Před začátkem filmu jsem nevěděl, kdo je to Spalding Gray, po začátku jsem nevěřil, že bude celou hodinu a čtvrt jenom sedět za stolem a mluvit. Teď už vím, že Spalding Gray je vtipnej chlápek (třebaže nedosahuje úrovně skutečných kecmajstrů) a jeho autonomní balancování mezi komedií a hororem lze ustát nejen bez úhon, ale dokonce i s dobrým pocitem „vím víc a vůbec to nebolelo“. 80%(26.8.2009)

Monológ plný príbehov súvisiacich viac či menej s nakrúcaním filmu spolu s pár faktami z histórie Kambodže neprebijú samožerskosť rozprávania jediného - hoci celkom vtipného - herca. Plus dávka huličských príbehov pri mori a zopár obohraných opisov výkonov prítulných thajských masériek. Tradícia individuálnych bavičov v Amerike však zatiaľ nezasiahla môj kultúrny okruh natoľko, aby som filmu nadšene drukoval tak, ako sa to deje na IMDb.(24.8.2009)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $1,092,911Tržby Celosvetovo $-(27.3.2010)