poster

Pulec, králík a Duch svatý

Dokumentární / Krátkometrážní

Česko, 2007, 26 min

Režie:

Filip Remunda

Scénář:

Richard Komárek

Kamera:

Vít Klusák

Producenti:

Pavel Plešák

Střih:

Matouš Outrata
(další profese)
 • Cinik
  ****

  Dokument předestírá spor o potraty a podle mne dobře ukazuje problematiku potratů, včetně několika klíčových věcí: a) sobeckou podstatu "argumentů" potratářů, b) naprostou práznotu anarchistické ideologie, c) extrémní zvrácenost faktu, že u nás je vraždění nenarozených nejen povoleno, ale dokonce se provádí ve stejných prostorách a stejnými lékaři, jako porody. Těžko říci, jak se cítí ženy, které si uvědomí, že jim rodí dítě vrah v bílém lášti, kterých možná ještě tentýž den ráno jiné dítě vraždil. Ale soudě nejen dle zdravého rozumu, ale i dotazů, které občas jako vydavatel katolického časopisu a pro-life publicista dostávám, v nichž se mne čtenářky ptají, zda neznám nějaké katolické gynekology a porodníky, kteří respektují katolickou morálku a lidský život, je zřejmé, že rozhodně ne dobře. Jinak jsem velmi zklamán filmovým vystupováním vladyky Kryštofa. Pokud jeho prezentace není výsledkem zlovolného sestříhání, ale reality, tak jeho neschopnost ohradit se proti svinstvům hlásaným panem Slačálkem je věc, za kterou by se on i jeho církev měli hluboce stydět.(11.11.2012)

 • swamp
  ***

  Zajímavý způsob pohledu na tuto problematiku. Bohužel je většina názorů vyhraněná jedním či druhým směrem, ale diskutovat o tom, či plodně řešit problém potratů jsou dvě naprosto odlišné věci. Opravdu mě pobavila Komárkova babička, která má sice lidový, ale zároveň bych řekl i lidský přístup. Neříkám, že s ní naprosto souhlasím, ale aspoň nemá klapky na očích jako pravoslavný kněz Halík.(7.5.2013)

 • Sfinkter
  ***

  Otázka potratů samozřejmě není úplně jednoduchá, ale křesťanské plky taky zrovna moc nemusím. Dokument není precizní a hlavně slovo lidu stojí za to. Celé téma je pro inteligentní vzdělance a ne pro chátru s deseti dětmi, o které se sotva stará. Alespoň jsem se dověděl, co se v Brně kdysi dělo. Po Halíkovi už na Obilném trhu není vidu ani slechu.(16.6.2011)

 • mysicka
  ***

  halíku, halíku, ty jsi ale debil.......(6.12.2007)

 • Mariin
  ****

  Velmi záslužný dokument o pravoslavném knězi Liboru Halíkovi, který protestuje před porodnicí v Brně (jež je zároveň potratovou klinikou podobně jako jiné ústavy) proti zabíjení nenarozených. Je to maličký průlom do totality relativismu, který z 99% ovládá naše média a je povinnou ideologií dneška. Jakmile se dotkneme bolavého zubu, deklarovaná tolerance je tatam. A tak se na člověka, který jde proti proudu, nadává a pomlouvá se, že je to blázen, debil apod. (viz hodnocení Mysicky). Ač byl pořad pojat úzce pravoslavně (nepadla tu ani zmínka o katolické církvi, která již dlouho a jasně říká "Není dovoleno!", Encyklika Evangelium vitae apod.), tvůrcům pořadu patří uznání a dík.(27.2.2008)

 • - Film získal na mezinárodním festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě Cenu diváků a Cenu Pavla Kouteckého za osobitý dokumentaristický počin. (mr.filo)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace