• Heroine

Mě se to nelíbilo. Není to dobré ani jako film sám o sobě, protože toho sdělení je poněkud málo, ani jako pohled do temné minulosti, protože je to podezřele nedůvěryhodné. Nemyslím ve výpravě nebo vizuální stránce, ale v konkrétních situacích, a reakcích lidí na ně. Jakýkoli režim je hrůza, ale takovýhle film na tom nic nezmění. Z mého pohledu byl taky velký problém filmu to, že mi postavy nebyly ani trochu sympatické, a to ani ty kladné. Například Luise, v podání šeredné Jessicy Schwarz, byla pro mne ztělesněním nesympatie, a slepého boje za úplné houby. Ve filmu nám ale měla připadat statečná, krásná a žijící pro ideály... Nemá to cenu.(23.3.2012)

• GlamourCat

Musím jen souhlasit s uživatelem Heroine. Dávám o hvězdičku navíc, za originální prostředí východního Německa. Jessica Schwarz, která z nepochopitelných důvodů hraje v každém druhém filmu, hrála postavu, která bojovala za úplně hloupé věci. Její vztah s manželem byl podivný a básně... ehm. Film mě celkově zklamal, protože ze začátku to vypadalo nadějně a zajímavě, a poté, co šel Siggy chlastat s lidmi od divadla, rozjelo se to do totálně divných směrů a už to tak zůstalo.(29.3.2012)

Haló, súdruhovia - Nemecká komediálna dráma z roku 2006, ktorú režíroval Dominik Graf, je o lámaní slobodného ducha v rozdelenom povojnovom Nemecku, v čase tesne pred stavbou múru. Mladý Siggi (Max Riemelt) žije u tety v Drážďanoch, v divadle je talentovaným kulisákom. V parku stretáva Luisu (Jessica Schwarz), ktorá je členkou skupiny ymladých ľudí, túžiacich po zábave, rock´n´rolle a slobode. Siggi sa do Luisy bláznivo zamiluje, ocitne sa v parte mladých rebelov. Ich večerný domov, tanečný klub Červený Kakadu, sa však čoskoro politickému predstavenstvu stáva tŕňom v oku, mladá inteligencia čoraz viac pociťuje nezadržateľnú vlnu nedôvery, strachu z donášania, tlaku na príslušnosť k strane, dôraz na poslušnosť a nevybočovanie z radu. Individuálne postoje a riešenia nakoniec postavia Siggiho pred dilemu - opustiť krajinu alebo svoju lásku?(11.4.2012)

990. hodnocený film: To "Rudý Kakadu" je jiný film. Skvělé dobové kostými, dokonalé kulisy, báječný duch doby, který na vás čeká na každém milimetru filmové pásky. A hlavně, Max Riemelt, na kterého na tu vždy pěji ódy, protože je pro mě asi jedním z nejlepších německých herců současnosti. Film je podobně vystavěný, jako například "Snílci" s Evou Green. Je tu žena, smýšlením buřička, o kterou se snaží dva kluci, ale vždy jen jeden má navrch. Příběh je to skvělý a jen jsem zíral, jak to Max zase dokázal. 5* si film zaslouží, protože tahle tématika zůstane asi navždy živá. 5*(4.3.2011)

Trochu vážné téma na komedii...například hudba hned na začátku evokovala spíše ftipnou scénu, zatímco v té době to asi zase taková prdel nebyla. To se opakovalo ještě několikráte, což na mě pusobilo poněkud zmateně, jakoby autoři nevěděli, zda chtějí točit drama nebo komedii. Každopádně na podobné téma jsem viděl ještě film " Životy těch druhých", který je o poznání kvalitnější. Tudíž kdo nechce ztrácet čas, tak ať raději šáhne hned po něm(23.7.2008)