Ryden Malbyová (Alexis Bledelová) měla plán: mít dobré známky na střední, aby získala stipendium na univerzitě. Teď když konečně školy absolvovala, nastal čas najít si senzační loftový byt a získat vysněnou práci v nejlepším vydavatelsví ve městě. Jenže když jí úhlavní sokyně z vysoké vyfoukne práci před nosem, je Ryden nucena přestěhovat se zpátky domů. Tam se musí potýkat se svou excentrickou rodinou - tvrdohlavým otcem, přehnaně šetrnou matkou, politicky nekorektní babičkou a potrhlým mladším bratrem. Hromada dopisů s negativní odpovědí na žádost o práci utěšeně narůstá a Ryden začíná mít pocit, že se její život zastavil. Jediné, co jí drží nad vodou, je nejlepší kamarád Adam (Zach Gilford) a sexy soused David. Jenže to ke štěstí a úspěšné budoucnosti rozhodně nestačí, možná nastal čas vymyslet plán nový… (HBO Europe)

Trailer

Viktooorka

Jo holka, vím, jaké to je po maturitě shánět práci :o) Dlouhou část filmu jsem si připadala, že se scénárista nechal inspirovat mou situací. K tomu tedy přidal nějakou romantickou zápletku a šílenou rodinu. Příběh, který (jak je známo) nemá silnou myšlenku, situace a dialogy předvídatelné, herecké výkony průměrné (lepší nejsou zapotřebí) to celé doplněné o účinný humor (krabice od pizzy, rakev, bugina). Nic nového, ale to přeci nevadí, že? :o) ()

Jara.Cimrman.jr

"Každé zlo, každičká nepříjemná věc, která se na světě stane, se musí ihned napravit nebo vyvážit. Proto by ses měla zakousnout do eskyma. Jen tak udržíme ve vesmíru rovnováhu." Tak to je velká myšlenka. Je to dokonce o myšlenku víc, než jsem od Absolventky čekal, což je fajn. Já jsem však očekával nějaký ten humor, k čemuž mě svedl žánr komedie, a ten se bohužel někde ztratil. Asi ho snědla škudlivá babička, která patrně měla být vtipným elementem, ale já na ni neměl žaludek. Takže místo humoru dorazilo vystřízlivění při hledání práce, nesnesitelná motivační samomluva, pár splašených hormonů a pozitivně naladěný taťka. Ten za to stál, ale byl na to sám. ()

hellstruck

Awkward. Perfekcionistka Rory s dopředu nalajnovaným životem se přesunula na velké plátno, jen tady chybí druhá Gilmorka, pořádná režie a mnohem propracovanější scénář. Děj a příběh sice není nijak vybočující, ale určitě by se z toho dala sesmolit nějaká pěkná romantická komedie.Jenomže by to chtělo trochu talentu, který s prominutím pánům tvůrcům schází. Alexis Bledel je fajn (ale pro mě herečka jedné role)a její kamarád Adam taky, ale potrhlou rodinku bych vyškrtla, stejně tak jako pár neopodstatněných zvratů ve filmu. Trochu více romantiky, méně snahy o humor(co to bylo s tou přejetou kočkou ..),lepší dialogy.. a nebylo by to zas tak špatné.:D Nechápu,jak se k tomuhle mohl Keaton upsat. ()

Malarkey

Díky Alexis Bledel je Absolventka neuvěřitelně příjemně odvyprávěný příběh nás, studentů, kteří celí nadšení vystudujeme a v tu chvíli si myslíme, že se nám pokloní celej svět. Ale ono kuloví a i Alexis pochopí, že vstoupit do života nebude zrovna v podobě procházky podél růžové zahrady. Každopádně to odsýpalo a mně se to moc líbilo. Hlavně tedy za tu milost, se kterou film na diváka přišel, protože to se málokdy vidí. ()

kajda.l

Sympatická romantická komedie s celkem povedenými pokusy o černý humor (pohřbívání (přejeté) kočky v krabici od pizzy jen tak nezapomenu:D), podpořená fajn hereckými výkony "střeleného" Michaela Keatona a především Alexis Bledel (a já těm Gilmorkám přecijen tu šanci dám). Nebýt trošku tuctového a předvídatelného konce, byl bych velmi spokojen. Príma oddychovka. ()

• Natáčalo sa od 10. decembra 2007 do 14. februára 2008 v Los Angeles a Malibu. (m.a.t.o.)