Phoebe v říši divů

Phoebe in Wonderland

Drama / Rodinný / Fantasy

USA, 2008, 96 min

Z těch veskrze negativnějších komentářích usuzuji, že by se na filmu daly najít drobné chyby, ale mně se do toho nechce, protože si nechci pokazit hezký zážitek. Obdivuji tvůrce, kteří i přes neveselé téma dívky, trpící poruchami jednání a myšlení, dokázali navodit hřejivou atmosféru a nevybočit z ní. Z části toho dosáhli líbivou vizuální stránkou s rozmanitým použitím barev a kouzelných předmětů, v nichž se hlavní představitelka Phoebe svým nevinným půvabem ztrácela a tento obraz tlumil občasná mrazení v zádech. Ve výsledku mi film přinesl neobvyklý a příjemný zážitek a dobrou náladu.(16.2.2012)

Herecký výkon malé Elle Fanning je něco, co si budu pamatovat ještě po mnoho dalších roků! Příběh je famózní, postavy přesvědčivé, scénář brilantní. Uvědomil jsem si mimo jiné, jak Alenka v říši divů je hluboce mystické dílo... Závěrečná divadelní scéna mě zcela nečekaně odnesla do takových duchovních výšin (či spíše hloubek), že veškerá slova ztrácejí na významu... "Však až vy se jednou zakuklíte a proměníte se v motýla, bude vám z toho taky všelijak."(24.12.2013)

Nečekala jsem žádný zázrak a taky se mi ho nedostalo, ale byl to poměrně příjemně oddychový film s hlavní hrdinkou, u které musí všichni kromě rodičů poznat, že je něco špatně. Osobně jsem to typovala na aspergův syndrom a myslím si, že to opravdu byl spíš ten, než onen, se kterým se vyrukovali na konci a o kterém jsem nikdy neslyšela. Podle mě tam bylo moc málo fantaziiních výletů, vzhledem k tomu, že ty byli z celého filmu nejlepší, přidala bych. 3* A Felicity Huffman si může obarvit a ostříhat vlasy/popřípadě si nasadit paruku, ale role matky, která nezvládá svoje děti a radši by pracovala, to je celá Lynette.(30.10.2011)

Půvabný, dojímavý a místy mrazivý výlet do světa jedné devítileté holčičky s OCD/Touretteovým syndromem a touhou hrát školní divadlo... Herecký koncert na všech levelech od nejmenších po dospělé. Jmenovitě Elle Fanning nebo Patricia Clarkson...Natočeno s lehkostí a přehledem....P.S.Body navíc za Karla Marxe :)(26.6.2009)

Elle Fanning je kouzelná a mám ji radši než její sestru Dakotu. Elle Fanning podle mého názoru dokáže zahrát cokoliv a těším se na další filmy s ní :) Tento film mě okouzlil svým tématem, i když jsem zpočátku byla silně skeptická a byla jsem silně představena, když jsem několikrát při filmu vyprskla smíchy :) Téma je sice převážně "dětské" - prostředí školy a zatím žádné větší problémy - ale naopak - malá Phoebe prožívá mnoho věcí naráz a sama je dost zmatená, jelikož nedokáže pochopit co se to s ní děje a jediné co ví je, že se liší od ostatních v okolí a je kvůli tomu považována za vyvrhela a je za to vždy patřičně potrestána. Prolínání se reality a představ malé Phoebe, podtrhuje její zálibu v divadle a oblibě postavy Alenky a jejího světa, který je plný divů. Ač se to nezdá, film v sobě ukrývá plno důležitých informací a i když je Phoebe pouze malá holčička, musí se vyrovnat se svými problémy, které naštěstí budou nakonec pojmenovány. Elle stačí jen se dívat a nic neříkat a přitom dokáže znázornit plno rozličných pocitů a je schopna tím maximálně upoutat mou pozornost :) Felicity Huffman v roli matky, která si neví rady znázorňuje ženu, jejíž psychika je podlomena hlavně tím, že práci, kterou by potřebovala konečně dokončit, by zvládla lépe vykonat její sedmiletá druhá dcera, ale naštěstí je schopna přijmout životní úděl malé Phoebe a je pro ni oporou. Co mě dostalo nejvíc bylo: "Že si zaslouží bolestivou smrt" :-D :-D "Á, já budu bombová Alenka" :D "A kdo jsi ty? Muž s knírkem? Karl Marx! " :D(14.2.2013)

• - První návrh scénáře byl napsán dokonce rok předtím, než se Elle Fanning, představitelka hlavní role, narodila. (HappySmile)