poster

Phoebe v říši divů

 • USA

  Phoebe in Wonderland

Drama / Rodinný / Fantasy

USA, 2008, 96 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • AIMÉE
  ***

  Ne zrovna dotažený film, spící režie a z dobrých hereckých výkonů bych zmínila skvělou Patricii Clarkson coby učitelku. Elle Fanning na rozdíl od svých předchozích rolí (Babel, Podivuhodný případ Benjamina Buttona) má zde velkou tendenci přehrávat a holčičku s počátečními příznaky Touretteova syndromu ztělesnila vcelku iritujícím způsobem.(9.4.2012)

 • elle
  ***

  Film se mě mile dotkl ve více rozměrech. Jedním rozměrem je nepochybný talent malé představitelky. Dále film zpracovává hned několik závažných problémů-rodina ochromená (jakoby celá nemocná) nemocí dítěte, - kreativita jako léčivá, ale potencionálně nebezpečná cesta v případech nemocných dětí a dítě lapené svou představivostí do do svého světa, který málokdo pochopí. Fantazijní prvky na mě působily spíše děsivě. Film se snaží říct hodně věcí, ale nic úplně.(28.8.2009)

 • Sinn
  *****

  Uff, už podruhé (první Faunův labyrint) - chystám se na film, který znám jen podle obrázků a očekávám od něj nevinnou dětskou fantazii a ono zatím..... Výborný film, především díky hereckému obsazení. Samotné zpracování na 4*, za Ellu přidávám pátou, protože takhle zahrát malou Tourette holčičku, to nechápu (hlavně scéna pláč v posteli).(18.12.2011)

 • togaf
  ****

  Miluju Alenku v říši divů, a proto se na všechny filmy, které se jí inspirují, dívám shovívavě. Pheobe v říši divů je jedním z těch povedených filmů alá Alice in Wonderland. Divadelní představení (ne)vedené slečnou Dodgerovou bych moc ráda viděla celé. A Elle Fanningová je prostě Hvězda, takovou holčičku bych chtěla mít doma.(11.4.2012)

 • Mrkvič
  **

  Nevychovanej fracek a hysterické okolí. To první se dá filmu odpustit, protože nám je vše v závěru vysvětleno a jako ostatní zde, musím jen vychvalovat výkon Elle Fanning. Jenže pro její okolí už žádná omluva neexistuje. Prdlý, zbytečný a absolutně nesmyslný výbuch dětí při zkoušce představení, nebo kterákoliv vypjatá scéna rodičů. O smyslu ujetých učitelů ani nemluvě. Navíc ve filmu až na pár drobností nebylo nic, co by stálo za zmínku.(30.9.2015)

 • - První návrh scénáře byl napsán dokonce rok předtím, než se Elle Fanning, představitelka hlavní role, narodila. (HappySmile)