• juta

Pozor na spoilery. Nejprve jsem chtěl dát filmu o hodně víc, ale ten konec to teda zazdil. No ono se to sralo dřív, jen světlejší moment nastal ve chvíli, kdy Douša šibalsky předstíral hluchotu dál. Bohužel, časté návraty v Doušově hlavě do minulosti, které mnohdy neříkaly nic a tudíž pro mě naprosto zbytečné srážely taktéž dojem z filmu. Na konci jsem čekal parádní pomstu a né nějakou plácanou na holou. To mě teda naštvalo nejvíc, že ani zabásnutí toho fracka to nedokázalo zachránit. Není se čemu divit, když už font písma byl poněkud amatérský.(14.4.2013)

Solidní drama s jednoduchým, zvolna se rozvíjejícím příběhem, kde blížící se katastrofu skvěle doplňuje vizuální stránka s působivými motivy vytrvalého sněhu či deště a ujíždějících vlaků. Flashbacky nijak výrazně nevadí, ostatně pomáhají proniknout do nitra hlavní postavy, ale faktem je, že opakované vidiny mrtvé Františky jsou postupem času stále otravnější. A co si budeme povídat, bez Rodena v hlavní roli by to šlo do kopru.(15.12.2008)

Tak, prave som to videla druhykrat: stale je to fascinujuci film. Vtiahol ma do svojej doby, do svojej atmosfery a nepustil až uplneho konca. Pribeh s mnozstvom paradoxov. Az drazdi podivna nevera s hrobarom, ktory bol zjavne odporny chrachel. Napatie - kam povedie navrat sluchu hlavneho hrdinu. K tomu nadherne zabery na zimnu krajinu, prepracovane do detailov, zopar skvelych hereckych vykonov ( "uchylak" Dlouhy, osvedceny Roden). Siposovu tu kritizuju, ale podla mna to tak malo byt: holt, su aj zeny bez explozivnych prejavov...:-) ). Niekedy si urobim znova cas, caj, spravnu atmosferu, zabalim sa do deky (zima vo filme az prasti v kostiach) a znova sa prebolim filmom a budem objavovat, co som si doteraz nevsimla. K rezii p. Renca - klobuk dolu, pane.(6.12.2009)

• Jossie

Jedna * za Rodena a ta druhá za Dlouhého. Zbytek hereckého osazenstva za nic nestál, nevěřila jsem nikomu ani slovo, prostřihy do války vypadaly velmi násilně zasazené, hudba mě vyloženě rušila, režisérské berličky typu - povídám si sám se sebou, aby hloupý divák pochopil, o co jde, mě vyloženě vytáčely...popravdě jsem to dokoukala do konce jen kvůli Rodenovi a Dlouhému.(13.9.2010)

Psát o skvělém herectví Karla Rodena je stejně zbytečné, jako snažit se přelít vodu z kbelíku do kbelíku cedníkem. S Rodenem mnohé filmy vstávají i padají, jiným zase dodá šmrnc a některé povznese až k výšinám. Tenhle film je jen lehký nadprůměr, a to ještě jen právě díky Rodenovi - originál jsem neviděl, ovšem tohle Renčovo podání mě neoslovilo. Ale Karel, Karel je opět lahůdkový...(24.7.2010)

• - Rozpočet nepřesáhl 30 milionů korun. (hippyman)

• - Scény kolem Doušovy vechtrovny vznikaly v Krušných horách na nádraží Kovářská, které leží na železniční trati mezi Chomutovem a Vejprty. V Hlídači č. 47 využil Renč i nedaleké poutní místo v Ostré. (zdeny99)

• - Český lev 2008: Střih (Jan Mattlacha), Vedlejší mužský herecký výkon (Vladimír Dlouhý) a Hlavní mužský herecký výkon (Karel Roden) (M.B)