Jab We Met

Komedie / Romantický / Drama

Indie, 2007, 144 min

Film, u kterého člověk už po pár minutách tuší, jak dopadne, a je mu to jedno, protože o tom to není. Kareena je neskutečně ukecaná, prostě prdlá; dobře kontrastuje se svým protějškem a z toho pramení dost humorných situací. V této části mi snímek připomíná Ek Main Aur Ekk Tu. Zpívané části přeskakuju, opruz. Ale od půlky to začne mít dost telenovelový styl a zábava se vytratí, škoda. Něko by řekl že byl procítěný, že měl zvrat, že nebyl tuctový, ale asi bych radši tu tuctovku. Nicméně jako celek špatný není. # příběh 6 | hudba 4 | humor 5 | akce 1 | napětí 2 | pustil bych si znovu 5(16.5.2012)

Kareena na mne od pohledu působí jako typická prohnaná mrcha, ale po "Ek Main Aur Ekk Tu" musím už podruhé smeknout před jejím nepopiratelným komediálním talentem. V rolích střelených spontánních holek je prostě neodolatelná. Shahid je sympaťák každým coulem, i když tady už je to poněkud přehnané - vedle Adityovy ušlechtilosti i Mirek Dušín vypadá jako sobecký hulvát. Také konec s tím double, nebo dokonce triple twistem mi už vážně brnkal na nervy, ale nakonec vše dopadlo jak se sluší a "Jab We Met" si v rámci žánru určitě zaslouží jenom chválu.(27.12.2013)

Užvaněná Kareena, které se pořád naváží do zlomeného Shahida, mě neskutečně iritovala. Pak ale snímek otočil o 180 stupňů, role se prohodily a příběh se zklidnil. Druhá část záchranné mise, jak někoho vytáhnout z deprese, byla rozhodně dospělejší a zajímavější. Nepochopila jsem zjevně kašírované makety vlaků a aut, které měly v první části zastupovat reálné dopravní prostředky. Tenhle výtvarný počin pak najednou skončil a neměl vůbec žádné vysvětlení.(3.1.2017)

Kareeně sedí role jak chladných potvor, tak sexuálních dračic se svůdným pohledem, tak praštěných holek. U Shahida Kapura mi přijde, že hraje pořád velmi podobné role, kde vždy do kamery promlouvá tím svým šeptavým hláskem, ale myslím, že si zde poměrně povedeně vyhrál. Celkově velmi příjemné překvapení a pobavení.(15.6.2012)

Milé překvapení, už proto že se mi poprvé líbil i Shahid Kapur a jeho postava, snad až na ten strnulý úvod. V novějších filmech co jsem s ním dosud viděl se mi nelíbil, nevím zda je to rolemi, nebo změnil k horšímu své hraní. To zjistím časem až toho s ním uvidím zase více. Nejvíce mě zde, ale překvapila Kareena, v té roli která ji vážně sedla se mi moc líbila. I když kdyby tam byla místo ní má oblíbenkyně Preity, tak ta má v sobě přirozenou živelnost a působil by to mnohem lépe. Ale kareena byla i tak fajn a jedno z nejlepších jejích vystoupení co jsem viděl. Líbily se mi písničky, tance, výprava, i patálie postav. A taky to, že dialogově, scénáristicky je to vykoumané, rozhodně to nezapře hravost a inteligentnost i přes schéma příběhu, se kterým toho už tolik udělat nešlo, to byla prostě klasika. Co se mi nelíbilo, tak trikově nezvládnuté pasáže z auta, vlaku atd. To bylo na dnešní dobu už amatérské, pouštět v okně dopravních prostředků plátno a ten model vlaku, to byl skoro výsměch. Nebo střihově a trikově špatně, tedy neuvěřitelně zvládnuté nastupování do jedoucího vlaku. Jinak pro mě hodně příjemné, zábavné pokoukání a určitě si to ještě nejednou v budoucnu zopakuju.(12.11.2015)

• - Zajímavostí je, že diváci si mohli v interntovém hlasování sami vybrat název filmu - zda se bude jmenovat Punjab Mail, Ishq Via Bhatinda anebo Jab We Met. (bolly.cz)