Poslední dny války

Brother's War

Válečný

USA, 2009, 100 min

• Big Bear

Řeknu vám vtip. Potká Němec Angličana a ti pak potkají Polku a tak spolu jdou skrze frontu. Cestou potkávají Rusy, Němce a nakonec Amíky. To je celé. Sice mne černá procentuální čtyřiadvacítka zdejšího hodnocení předem varovala, ale nejsem páprda a okusil jsem to na vlastní kůži. Já už viděl nejeden amatérský počin, kterých zejména Amíci poslední dobou chrlí celkem dost. To se takhle vždycky sejde parta na louce, jedni jsou Skopčáci, druzí Amíci. Všichni maj svý břucha jen tak tak nacpaný do celkem slušnejch kopií dobovejch uniforem a každej má tu svou M1 nebo empéčko.. Maj sebou haldu kapslíků, nějakou tu petardu či dýmovnici a ty bohatší kluby občas vyndaj z garáže vypulírovanej jeep (někdy teda až ten z vietnamskýho konfliktu ehm..) či dokonce maketu tanku nebo M3A1 stříknutej na šedo s křížema... No a pak stačí pár týpků s digitální kamerou, pár dní makačky po večerech v moviemakeru na compu a je tu další válečný film o ničem... --- Tohle bylo hodně amatérské, ale přesto přeze všechno ne až tak moc jako to co poslední dobou prošlo mým DVD přehrávačem... Digitální efekty byly hrozné, přesto ale oceňuji snahu bojiště pojmout komplexněji včetně prolétávajících letadel (nebo dokonce nočního náletu Lancasterů). S čím se mám vždy problém identifikovat je filmový hrdina Němec, tedy okupant... Tady to tedy nejvice schytávaj Rusáci a právem. Příběh je jak ze šestákového románu, ale bylo tam pár zajímavých momentů. Jakmile však ústřední duo potká ošetřovatelku, jde to už s i tak amateřinou smrdícím filmem z kopce. Trio je neskutečně sounáležité se vším co potká a tak přes důležité poslání, které má britský výsadkář Andrew, skupinka nepochopitelně ošetřuje cestou nalezené raněné, odřezává z dubů popravené vojáky za dezerci z oprátek atd.. Opravdu jsem se bál, že cestou potkají ježečka s poraněnou pacinkou a budou se shánět po bedýnce se suchým listíčkem, žížale a lesní zoo... Konec na americkém velitelství celkem mile překvapil. I když to nebyl žádný odvaz, přesto jsem z filmu cítil snahu o příběh, byť byl šíleně převyprývěný a těžko uvěřitelný. Ale nešlo zkrátka jen o přestřelku na louce a to cením na dvě hvězdy. * *(3.3.2014)

• Marek1991

Vojenský film o druhej svetovej vojne? Nenechajte sa vysmiať, toto bolo čisto amatérske. Nehodnotím to s tým, že by som zastával Rusov, ktorí sú tu zle vykresľovaní. To si radšej pozrieť film Katyň o týchto veciach, ale toto bolo ako keby sa to natáčalo na miestach, ktoré môžu byť aj hocikde na svete, aj v USA, bol to taký lesný príbeh. Ja mám rád historické filmy, vojenské tiež už dobre poznám, geografiu mám rád tiež, ale toto ma ničilo.(20.4.2012)

• mutace

Za poslední dobu jsem viděl clekem dost špatných filmu, viděl jsem i ty velmi špatné, ale toto je vrchol! Slovy Járy Cimrmana "Je to děs, jeto děs, je to děs!". Nechci se Rusů nijak zastávat, ale je zřejmé, že režisérovi musí pěkně ležet v žaludku a že mu provedli jistě něco velmi ošklivého. Scéna, kdy vejdou do lazaretu, tam jsou dva ranění a oni nešetří slovy hrůzy mě připomíná scénu z filmu Žhavé výstřely 2, kdy Charlie Sheen uzří spoutaného Rowana Atkinsona a procerí skrz zuby "BOŽE, SVÁZALI MU TKANIČKY"(16.3.2010)

• dawe787

Asi jsem byl hodně naivní, když jsem se v tomto případě s radostí těšil na nový americký válečný film. K mému překvapení to byl silný amaterský propadák, kde by to zahráli a zrežírovali lépe 15-leté děti zapálené do války. Pokud se chcete podívat na film, který pojednává o zvěrstvech Rusů v Polsku, tak doporučuji Katyň. To má alespoň úroveň. Ikdyž na příkaz Stalina opravdu Rusové pozavírali a povraždili exilovou vládu, tak v tomto filmu zprasili tvůrci skoro vše a některé scény jsou docela k smíchu. Shodou okolností jsem po tomto filmu koukal na Moje válka, kde hráli v hlavní roli děti od 5-10 let a proti tomu to byly mistrovské oscarové role! Ta jedna hvězdička je opravdu za snahu a za strašlivý výraz Berrymana v roli ruského zlého důstojníka.(18.1.2010)

• Thomassi

Obvykle se na filmy s černou barvou téměř nedívám, ale řekl jsem si, že zkusím mé oblíbené téma druhý světový. No, co napsat. Je to špatný film, který se odehrává na samém konci války někde v Německu. Nějak jsme vůbec nezaznamenal, co je vůbec dějem. Jen to, že se Anglán s Němcem spojí a snaží se přežít až dokonce, aby mohli informovat Spojence před ruskými plány a jiné nesmysly v průběhu? Rusové tady bylï vyzobrazeni jako největší prasata, i když to oni byli, ale co je moc to je moc. To už dokazuje jen herec, co hrál toho ruskýho důstojníka, větší zrůdu jsem snad ještě neviděl. Nicméně ke konci, jsem vycítil trošku té správné atmosféry zoufalství konce války, ale to asi budu sám. Jedna hvězda je za počáteční bitvu, která byla to nejlepší a ta druhá za ten Hetzer.(12.10.2010)