• KarKulA
  ****

  Příběh je inspirován skutečnou rozporuplnou postavou francouzské poezie 15st., nicméně opravdu pouze "inspirován", nebotˇse jedná spíše o takovou pohádku. Začátek filmu je akční a má rychlé tempo, které si bohužel nedokáže udržet a mění se tak od poloviny spíše v konverzačku, nicméně docela kvalitní a vtipnou. Ke konci se objevuje zase akce, ale počátečního tempa a kvality už nedosahuje. Ústřední dvojice Villon-Ludvík je tvořena silnou hereckou dvojkou z řad Holywoodských válečných veteránů první světové války (pro zajímavost: Rathbone i Colman si opravdu natvrdo prošli boji 1sv.v. - Colman byl dokonce zraněn tak, že celou svoji kariéru kulhal, což se ale dařilo na plátně úspěšně tajit - nicméně zrovna v tomdle filmu mi přijde že je to i přes "opatrné" záběry kamery při troše pozornosti patrné). Rathbone se tu objevuje v pro sebe opravdu netypické roli a je doslova k nepoznání, nicméně v ní opravdu baví a nominaci na Oskara si za ní získal zcela zaslouženě (pro srovnání o jakou jde proměnu doporučuju kouknout na jeho postavu Gisbourna ve filmu Dobrodružství Robina Hooda, který je ze stejného roku).(14.5.2011)

 • liquido26
  *****

  Skvělá dobrodružná komedie, která mi svým vyzněním maličko připomínala Cech panen kutnohorských ze stejného roku. Film baví od začátku do konce nejenom díky skvělému vtipnému scénáři ale především díky bezchybným výkonům ústředního dua Colman - Rathbone. Zatímco Colman si střihl bouřliváka Villona, Rathbone se s neuvěřitelnou grácií zhostil role francouzského krále. Jeho vychcaný Ludvík XI. s nezaměnitelným ďábelským smíchem je nezapomenutelná postava a pro mě rozhodně nejlepší Basilova role.(8.7.2011)

 • Houdini

  Oscar 4 nominace: Herec VR - Basil Rathbone, Výprava, Hudba, Zvuk(31.3.2004)

 • LadyRainier
  ****

  Jó, kdyby mi takhle Francois Villon zarecitoval před kostelem, roztála bych jak jarní sníh ... ,-) (Musel by ovšem vypadat jako mistr Colman ...) Film celkově se mi líbil, začátek rychlý rozjezd a i potom mě to celkově bavilo, dobré kostýmy, dobré herecké výkony, i vtipné to bylo ..Rathborne jako Ludvík vynikající a Colmanovo Villon radost pohledět ... Jak tu někdo zmiňoval to Colmanovo kulhání, tak tady si myslím, to nemusel vůbec skrývat ..naopak by to i zapadlo ..viz. R.Hossein nebo Hugh Laurie, kteří ač to imitovali, postavili na tom kariéru .-)(25.9.2014)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace