Velký tramp, kabaretiér a komik, nedoceněný herec s unikátním projevem... Bavit lidi, dělat inteligentní legraci, vyvolávat smích a přinášet výbornou náladu nebylo a nebude žádná sranda. Říkával to i český kabaretiér Jaroslav Štercl. On to rozhodně uměl. Své výstupy si psal většinou sám. Byl autorem desítek revuí, kabaretů a divadelních her. Měl spoustu známých, přátel, uměl skvěle bavit společnost, ale povahou byl samotář, vyhýbal se kontaktu s diváky v soukromí, nezval návštěvy domů ani na chatu. Lidovou srandu používal jako svou obranu před vnějším světem, aby se mu nikdo do toho jeho vnitřního nedostával. Na drsného komika, trampa, herce, zpěváka, kreslíře, vzdělaného člověka, zkrátka na "moudrého šaška" vzpomínají členové rodiny, přátelé a kolegové. (oficiální text distributora)

DAJAAAA

Štercl byl zaryty anti komunista,já tomu rozumím,ale kdyby zažil to co my dnes,tak by se jeho postoj rychle změnil.To co nám předkladaji politici teďkom,to komunisti ani fašisti nevymysleli.Je to hnus,který je třeba napichat na vidle!!!Čím dřiv,tím líp. ()