Nebezpečná posedlost

Falošný brat

Drama / Romantický / Thriller / Horor

USA, 2008, 85 min

Klasický thriller podle korejského hororu. Possession je druhem filmu, na který se docela dobře dívá, ale několik dní po jeho zhlédnutí vlastně nebudete vědět o čem to bylo, natož jak to skončilo. A tak zbyde pouze dobrý nápad se standartně dobrou Sarah Michelle Gellar v hlavní roli + několik velice pěkných záběrů. Nic víc, nic míň. 50 %(8.7.2010)

• Marqta

Zajímavý film - tedy spíš námět. První polovina se mi hodně líbila, ale pak se to nějak zpomalilo a ztratilo to šťávu. Budu dělat že jsem neviděla těch pár naprosto nelogických detailů ve filmu (jako těla, co po nehodě skončí 5 metrů na druhé straně auta...) No prostě se nejedná o velkofilm ani o strhující dílo, ale podívat se na to dá a možná se dá i najít něco, co by mohla být jakási skrytá myšlenka. A ještě musím bohužel říct, že herci mě vážně zklamali. Silnější dvě hvězdy.(22.9.2012)

Těch změn ve scénáři oproti Kwakově korejskému originálu v podstatě není tolik. A přesto těch pár změn úplně mění o čem celý ten film vlastně je a dokonce i to, kdo je hlavním hrdinou. Všechno jsou to změny k horšímu, ale 4 hvězdičky bych dal asi i bollywoodské adaptaci, která by končila tím, že si všichni tři zatančí a zazpívají veselou písničku v barevných kostýmech.(7.7.2014)

Zápletka a námět není natolik nosný, aby utáhl celovečerní film. Dokážu si představit tento příběh v rámci nějakého televizního cyklu. Všechno, co se odehrálo má samo o sobě malinkou životnost, střih vám ani nedovolí si užít dialogy a lokace, protože sotva se scéna rozehraje už se jede dál. NA Sarah se mi bude vždy dívat skvěle, proto ta 3 hvězda, ale příště by to chtělo něco pořádného.(12.3.2010)

• foundation

Hlupucka a 100 krat otrepana zalezitost menom Possession. Neviem si predstavit naozaj nikoho kto ma aspon aky taky prehlad vo filmoch podobneho kalibru aby mu nebolo jasne ako sa bude film vyvijat. Jedna klisovita scena za druhou v poradi v ktorom sme na to zvyknuty zo vsetkych priemernych thrillerov. Film sice aj napriek svojmu pomalemu a poetickemu tempu ubehne rychlo/za co moze urcite aj dobre zvolena stopaz/ ale co z toho ked nie je schopny suvislejsie dodat nejaku stavu, napatie, atmosferu ktora by stala za to aby si ju divak zapamatal aj po skonceni. Ako pri vacsine podobnych veci par svetlych chvil to ma ale to je vsetko. Scenar deravy jak reseto, herecke vykony pomerne solidne aj ked nicim neprekvapujuce. SMG hra ten svoj standard, cize nieco podobne ako v kazdom jej filme a Lee Pace zasa hrat nemal co. Pri sledovani to neposobi nudne ale naozaj to nie je typ filmu kde sa daju ocakavat nejake prevratne veci. Pointa na zaver absolutne odhadnutelna a neprekvapujuca ale horsie je ze reziser ju aj tak nevedel spracovat aspon trochu zaujimavejsie. Ak sa rozhodnete Possession pozerat neurobite urcite najvacsiu chybu svojho zivota ale ak sa rozhodnete Possession nepozerat neujde vam zhola nic. Film na jeden nudny vecer a vyslovene na jedno pozretie. P.S. Mozny SPOILER. Tou vyslednou pointou mi to pripominalo film Birth s Nicole Kidman.(1.5.2010)