Nebezpečná posedlost

Falošný brat

Drama / Romantický / Thriller / Horor

USA, 2008, 85 min

• sochoking

Naozaj nechápem , prečo v tomto filme nestvárnil hlavnú úlohu Přemek Podlaha , kedže takmer celý film je o zahradničení a sochárčení ??(26.5.2010)

Dvě velká lákadla tenhle film beze sporu má, Lee Pace a Tuva Novotny, se kterou jsem se jako divačka potkala už několikrát a zatím nezklamala a vypadá čím dál tím líp. Námět filmu už tak trošku zavání překombinováním několika snímků různých žánrů, ale ve výsledku to je, minimálně pro tu slušnou atmosféru, nadprůměrný zážitek. Jinak zpracování občas nudilo a herci bohužel taky.(4.3.2010)

Trochu netradičně začnu koncem, kdy mě několik sekund před koncem fakt zamrazilo. Jestli v dobrém nebo špatném, to se podívejte sami. Hádanka "kdo je kdo" za to jistě stojí... 70%(15.3.2010)

Zpočátku se to jeví jako příjemně koukatelná paranormální romance s nadpřirozenou trojkou - on, ona a tělo jeho bratra. Silně romantická střední část se naštěstí konečně přesune do mysteriózní napínavé roviny, které ale vaz zlomí "nezbytný" ultra "happy" end (oni už to Amíci prostě asi jinak neumí). Sarah je trošku nevýrazná, respektive nevyužitá, scénář ji toho moc neumožňuje. Jakoby se v těch vyzrálejších, dospělejších rolích nemohla najít. Hlavní mužský hrdina je trošku divný, ten skok z jedné roviny do druhé je jako voda a olej, první rovinu zvládá dobře, pro tu druhou se výběr herce trochu neosvědčil. Nejvíc mi na filmu vadilo to, že SPOILER divákovi nestoudně a prvoplánovitě bezostyšně lže, jen proto, aby mu připadal zajímavý a udržel jeho pozornost. 2,5 *(24.11.2014)

• lesumir

Jasně, hororové prvky v pěti minutách = tma, ticho, najednou světlo a hudba, wau, to není ten za koho se vydává. Thriller v tomhle případě = předívdatelná nuda, která nedonutí diváka přemýšlet ani za boha. Dramatické bylo vydržet vůbec u takovýhle sračky. Amen.(13.3.2010)

• Lee Pace