Nebezpečná posedlost

Falošný brat

Drama / Romantický / Thriller / Horor

USA, 2008, 85 min

Hoci som musela chvilku rozmyslat nad hodnotenim, ale priklonila som sa k styrom hviezdam aj napriek tomu, ze mate obcas pocit, ze sa pozerate na televizny film Rosamundy Pilcherovej, a to najma zo zaciatku. Postupne zacina ale film naberat atmosferu a uzasna hudba, skvela zabery (reziseri mi urcite odpustia, ak sa mylim, kedze som len laik a su to pre mna mihotajuce sa obrazky :D) a hlavne Sarah, ktorej zacinam k neuvereniu prichadzat na chut, davaju tomuto snimku taku zvlastnu prichut, ktoru este stale citim na jazyku. A ta prichut urcite nie je zla, ale skor velmi lahodna. Pribeh je fajn, urcite by sa z neho dalo vytazit este viac, ovela viac, ale ako celok ma film bavil, nemal ani jedno hluche miesto. Potesila rola Tuvi Novotnej, ktora ma zaujala uz v danskom filme Uchadzac.(3.3.2010)

• SOLOM.

Originální jihokorejský film Addicted jsem neviděl, takže nemůžu posoudit, jakou s ním má tento americký remake podobnost, nicméně to nic nemění na tom, že spíše než o horor (nebo v tomto případě psychologický thriller) jde hlavně o romantickou/drama zápletku, kterou opravdu ve filmech moc nevyhledávám a i proto jsem k němu zaujal defenzivní postoj (nechci psát odpor). Jenomže já měl po celou dobu pocit, že tady jde hlavně o to, za jak dlouho se podaří Lee Pacemu dostat Sarah Michelle Gellar do postele a pokud scénář staví více méně jenom na tom, tak to jde mimo mne. Teprve ke konci si tvůrci zřejmě uvědomili, že mají trochu přitvrdit, jenomže ti patlalové nedokáží ani natočit pořádnou finální bitku. I to je důvod proč nechápu tu americkou snahu neustále natáčet remaky k asijských kouskům, když je ve většině případů leda tak zprzní, tedy scénář samozřejmě. Ono je totiž těžké okopírovat „duši“ příběhu a jeho kouzlo.(5.2.2013)

Už chápu ty nekončící čachry s datem premiéry. Lacinější kanadská produkce působí dojmem, že do kin zabloudil film z TV obrazovek. I přes krátkou stopáž navíc zůstalo hodně nevyužitého prostoru, příběh má hromadu logických děr a postavy se často chovají přinejmenším divně. Film slušně odsýpá hlavně díky atmosféře a dvojici Gellar-Pace.(5.3.2010)

Takto to dopadne v prípade remaku, ktorého originál sám o sebe aj napriek slušnému námetu nedisponuje až tak veľkým potenciálom. Výsledok každopádne nie je zlý, disponuje svižným tempom, z hľadiska výkonov ústrednej dvojice je minimálne uspokojivý a poteší aj kvalitne navodená atmosféra. Lenže neistý a po povrchu kĺzajúci scenár tieto klady nedokáže úplne predať a nedopovedanosť kombinovaná s dierami v príbehu v takomto krátkom a komorne ladenom snímku zamrzí. Kvalite vydarenejším ázijským remakom, ktorým podla všeobecnej mienky vedie Kruh sa síce Possesion nepriblížil ale ako direct to DVD film sa vôbec nemá za čo hanbiť.(6.3.2010)

Zápletka a námět není natolik nosný, aby utáhl celovečerní film. Dokážu si představit tento příběh v rámci nějakého televizního cyklu. Všechno, co se odehrálo má samo o sobě malinkou životnost, střih vám ani nedovolí si užít dialogy a lokace, protože sotva se scéna rozehraje už se jede dál. NA Sarah se mi bude vždy dívat skvěle, proto ta 3 hvězda, ale příště by to chtělo něco pořádného.(12.3.2010)