Nebezpečná posedlost

Falošný brat

Drama / Romantický / Thriller / Horor

USA, 2008, 85 min

• cariada

Taková kravina pro ženy, jinak děsná omáčka okolo tragické nehody dvou bratrů dvojčat, z niž se jeden posléze snaží přimět manželku toho druhého, že zrovna on je jen její manžel byť v jiném těle. a vede to až .... jak jinak už to tu bylo mnohokrát a nemá to prostě čim zaujmout, děj je předvidatelný jak to , že ráno bude světlo, prostě nuda.(15.5.2016)

Jessica (Sarah Michelle Gellar) a Ryan (Michael Landes) nemohou být šťastnější - jejich společný život se vyvíjí přesně tak, jak si představují, a nebýt Ryanova bratra Romana, bývalého kriminálníka, který s nimi sdílí společnou domácnost, byla by to idylka. Jednoho dne se při dopravní nehodě oba bratři těžce zraní, a upadnou do kómatu. Po čase se z kómatu Roman probírá, ale začíná se stejně jako jeho bratr Ryan. Je možné, že se duch Ryana přemístil do bratrova těla? A když Roman ví věci, které znal pouze Ryan, není pochyb ... Což o to, zápletka je rozhodně originální a rozhodně zajímavá, ale se zpracováním je to už o chlup horší. Sice podle distributora by měl film měl padat do kategorie Thriller / Horror, ale toho jsem si nějak nevšiml. Spíš jde o romantické drama s mysteriózní zápletkou, ale toť vše. I herecké obsazení odpovídalo (líbí se mi jak tu někdo psal, tak to použiji také) filmúm Rosamundy Pilcherové, a i od Sarah Michelle Gellar jsem čekal něco víc (tady je spíš jen proto, že tam nějaká ženská být musela, a Sarah vypadá setsakra dobře..)...(23.3.2010)

Zpočátku se to jeví jako příjemně koukatelná paranormální romance s nadpřirozenou trojkou - on, ona a tělo jeho bratra. Silně romantická střední část se naštěstí konečně přesune do mysteriózní napínavé roviny, které ale vaz zlomí "nezbytný" ultra "happy" end (oni už to Amíci prostě asi jinak neumí). Sarah je trošku nevýrazná, respektive nevyužitá, scénář ji toho moc neumožňuje. Jakoby se v těch vyzrálejších, dospělejších rolích nemohla najít. Hlavní mužský hrdina je trošku divný, ten skok z jedné roviny do druhé je jako voda a olej, první rovinu zvládá dobře, pro tu druhou se výběr herce trochu neosvědčil. Nejvíc mi na filmu vadilo to, že SPOILER divákovi nestoudně a prvoplánovitě bezostyšně lže, jen proto, aby mu připadal zajímavý a udržel jeho pozornost. 2,5 *(24.11.2014)

• foundation

Hlupucka a 100 krat otrepana zalezitost menom Possession. Neviem si predstavit naozaj nikoho kto ma aspon aky taky prehlad vo filmoch podobneho kalibru aby mu nebolo jasne ako sa bude film vyvijat. Jedna klisovita scena za druhou v poradi v ktorom sme na to zvyknuty zo vsetkych priemernych thrillerov. Film sice aj napriek svojmu pomalemu a poetickemu tempu ubehne rychlo/za co moze urcite aj dobre zvolena stopaz/ ale co z toho ked nie je schopny suvislejsie dodat nejaku stavu, napatie, atmosferu ktora by stala za to aby si ju divak zapamatal aj po skonceni. Ako pri vacsine podobnych veci par svetlych chvil to ma ale to je vsetko. Scenar deravy jak reseto, herecke vykony pomerne solidne aj ked nicim neprekvapujuce. SMG hra ten svoj standard, cize nieco podobne ako v kazdom jej filme a Lee Pace zasa hrat nemal co. Pri sledovani to neposobi nudne ale naozaj to nie je typ filmu kde sa daju ocakavat nejake prevratne veci. Pointa na zaver absolutne odhadnutelna a neprekvapujuca ale horsie je ze reziser ju aj tak nevedel spracovat aspon trochu zaujimavejsie. Ak sa rozhodnete Possession pozerat neurobite urcite najvacsiu chybu svojho zivota ale ak sa rozhodnete Possession nepozerat neujde vam zhola nic. Film na jeden nudny vecer a vyslovene na jedno pozretie. P.S. Mozny SPOILER. Tou vyslednou pointou mi to pripominalo film Birth s Nicole Kidman.(1.5.2010)

Zápletka a námět není natolik nosný, aby utáhl celovečerní film. Dokážu si představit tento příběh v rámci nějakého televizního cyklu. Všechno, co se odehrálo má samo o sobě malinkou životnost, střih vám ani nedovolí si užít dialogy a lokace, protože sotva se scéna rozehraje už se jede dál. NA Sarah se mi bude vždy dívat skvěle, proto ta 3 hvězda, ale příště by to chtělo něco pořádného.(12.3.2010)

• Lee Pace