Nebezpečná posedlost

Falošný brat

Drama / Romantický / Thriller / Horor

USA, 2008, 85 min

Klasický thriller podle korejského hororu. Possession je druhem filmu, na který se docela dobře dívá, ale několik dní po jeho zhlédnutí vlastně nebudete vědět o čem to bylo, natož jak to skončilo. A tak zbyde pouze dobrý nápad se standartně dobrou Sarah Michelle Gellar v hlavní roli + několik velice pěkných záběrů. Nic víc, nic míň. 50 %(8.7.2010)

• Marqta

Zajímavý film - tedy spíš námět. První polovina se mi hodně líbila, ale pak se to nějak zpomalilo a ztratilo to šťávu. Budu dělat že jsem neviděla těch pár naprosto nelogických detailů ve filmu (jako těla, co po nehodě skončí 5 metrů na druhé straně auta...) No prostě se nejedná o velkofilm ani o strhující dílo, ale podívat se na to dá a možná se dá i najít něco, co by mohla být jakási skrytá myšlenka. A ještě musím bohužel říct, že herci mě vážně zklamali. Silnější dvě hvězdy.(22.9.2012)

Už chápu ty nekončící čachry s datem premiéry. Lacinější kanadská produkce působí dojmem, že do kin zabloudil film z TV obrazovek. I přes krátkou stopáž navíc zůstalo hodně nevyužitého prostoru, příběh má hromadu logických děr a postavy se často chovají přinejmenším divně. Film slušně odsýpá hlavně díky atmosféře a dvojici Gellar-Pace.(5.3.2010)

• viperblade

Kdyby se mě nějaký kámoš zeptal, jestli má smysl podívat se na tenhle film, tak mu řeknu něco ve smyslu: Hele, nemá. I pětileté děcko bezpečně odhadne, co se stane v příští minutě (!!!) a to nemluvím o té debilním pointě. Navíc ten chlap, co hraje Romana, je jako herec tak prkenný, že by se i Pinokio měl co učit. A to se teď nesnažím být nijak vtipný, ale upřímný. Tohle je totiž nepoctivě odvedená práce. A to první minuty nebyly marné, říkám si fajn, to vypadá dobře. Pak se ale objeví brácha a já v ten moment uhodnu, co se stane za pár minut. Pak se stane nehoda a probuzení z kómatu. Tohle je pro film docela zásadní scéna, protože od této chvíle i mrtvýmu koni bez mozku je jasné, co bude následovat a jak to celé skončí. Jinak řečeno - divák se nudí. A moc. A co na tom, že kamera byla skvělá (co můžu jako normální filmový fanoušek posoudit) a hudba byla taky pěkná. Ale na co to je? K čemu, když se po zbytek filmu (přes hodinu!!!) nudíte, protože ten film je tak hloupý, že vás opravdu nic nepřekvapí? Takhle, dalo by se říct, že pro slabé (hloupé) filmy mám pochopení a beru, že ti herci si musejí nějak vydělávat, když nehrajou v kino hitech, ale co nesnesu, je špatný film, který si hraje na něco, co není. Který předstírá, bůh ví, jak není chytrý. A přitom je hloupý, až to bolí. Mám dva důvody, proč tohle nedám do odpadu. Ten první je Sarah Michelle Gellar, která jako jediná vypadala, že alespoň trochu tuší, oč tam běží (nebo se alespoň snažila hrát, to je druhé plus pro ni). A ten druhý je hodně chabý důvod, který používám, když nechci udělovat odpad. A to, že jsem už viděl i horší filmy. Ale musím říct, že tohle bylo na hraně. Kdyby to mělo (byť o 10 minut) delší stopáž, tak bych si buď hodil mašli, nebo bych film hodil do odpadu a ani bych nemrkl (no, nejspíš to druhé :-)) Pokud bych měl tohle někomu doporučit, tak je to pouze pro skalní příznivce SMG. Bojím se, že pro někoho jiného to bude jen ztráta času, stejně jako pro mě.(23.3.2010)

• Freemind

Tento film má jednu nespornou výhodu. Je natolik krátký, že po jeho skončení na sebe nebudete naštvaní, že jste promrhali cenný čas sledováním takové s*ačky. Remaky asijských horrorů si můžeme rozdělit do několika skupin : výtečný remake (fiktivní kategorie), dobrý remake, špatný remake, příšerný remake, příšerný remake se Sarah Michelle Gellar. Můžete někdo to trpící stvoření utratit, prosím?(4.3.2010)