Nebezpečná posedlost

Falošný brat

Drama / Romantický / Thriller / Horor

USA, 2008, 85 min

• SOLOM.

Originální jihokorejský film Addicted jsem neviděl, takže nemůžu posoudit, jakou s ním má tento americký remake podobnost, nicméně to nic nemění na tom, že spíše než o horor (nebo v tomto případě psychologický thriller) jde hlavně o romantickou/drama zápletku, kterou opravdu ve filmech moc nevyhledávám a i proto jsem k němu zaujal defenzivní postoj (nechci psát odpor). Jenomže já měl po celou dobu pocit, že tady jde hlavně o to, za jak dlouho se podaří Lee Pacemu dostat Sarah Michelle Gellar do postele a pokud scénář staví více méně jenom na tom, tak to jde mimo mne. Teprve ke konci si tvůrci zřejmě uvědomili, že mají trochu přitvrdit, jenomže ti patlalové nedokáží ani natočit pořádnou finální bitku. I to je důvod proč nechápu tu americkou snahu neustále natáčet remaky k asijských kouskům, když je ve většině případů leda tak zprzní, tedy scénář samozřejmě. Ono je totiž těžké okopírovat „duši“ příběhu a jeho kouzlo.(5.2.2013)

Hoci som musela chvilku rozmyslat nad hodnotenim, ale priklonila som sa k styrom hviezdam aj napriek tomu, ze mate obcas pocit, ze sa pozerate na televizny film Rosamundy Pilcherovej, a to najma zo zaciatku. Postupne zacina ale film naberat atmosferu a uzasna hudba, skvela zabery (reziseri mi urcite odpustia, ak sa mylim, kedze som len laik a su to pre mna mihotajuce sa obrazky :D) a hlavne Sarah, ktorej zacinam k neuvereniu prichadzat na chut, davaju tomuto snimku taku zvlastnu prichut, ktoru este stale citim na jazyku. A ta prichut urcite nie je zla, ale skor velmi lahodna. Pribeh je fajn, urcite by sa z neho dalo vytazit este viac, ovela viac, ale ako celok ma film bavil, nemal ani jedno hluche miesto. Potesila rola Tuvi Novotnej, ktora ma zaujala uz v danskom filme Uchadzac.(3.3.2010)

• KOZEL84

No dlouho sem nebyl tak na vahách jak mám hodnotit film jako u tohodle.Obsazení bylo fajn.Hlavně Lee Pace potěšil (škoda že už asi nikdy nepřekoná svůj výkon ve Vojákově dívce).Celkem dobrý nápad na příběh,ale zpracování mi přišlo nemastné neslané.Pointa opravdu nemůže nikoho překvapit,ale o to tu možná ani tak nešlo.Asi není dobře když mi u hodinu a půl dlouhého filmu připadá že trvá 3 hodiny a odměna za strávený čas prostě nic moc.(7.3.2010)

Těch změn ve scénáři oproti Kwakově korejskému originálu v podstatě není tolik. A přesto těch pár změn úplně mění o čem celý ten film vlastně je a dokonce i to, kdo je hlavním hrdinou. Všechno jsou to změny k horšímu, ale 4 hvězdičky bych dal asi i bollywoodské adaptaci, která by končila tím, že si všichni tři zatančí a zazpívají veselou písničku v barevných kostýmech.(7.7.2014)

• cariada

Taková kravina pro ženy, jinak děsná omáčka okolo tragické nehody dvou bratrů dvojčat, z niž se jeden posléze snaží přimět manželku toho druhého, že zrovna on je jen její manžel byť v jiném těle. a vede to až .... jak jinak už to tu bylo mnohokrát a nemá to prostě čim zaujmout, děj je předvidatelný jak to , že ráno bude světlo, prostě nuda.(15.5.2016)