Dům na špatné adrese

Lakeview Terrace

Nebezpečný sused

Drama / Thriller / Krimi / Psychologický

USA, 2008, 106 min

Ledva som to trápenie dopozeral. Chudáka Samuela som chápal po celý čas, veď Kerry Washington by som za susedu nechcel ani ja. Nielen že hrala ako komparzistka, ale ani výzorom si moje sympatie nezískala. Skazila mi predvedeným tiežherectvom celý video film. Normálne tá ženská nemá hanby. Triangel za dobrého eS eL Jé.(6.12.2008)

Vzhledem k osobě režiséra mohl Samuel L. Jackson dojít k mnohem větší újmě na své bad-ass-motha-facka pověsti (viz. Nick Cage po "legendárním" Rituálu). Dům na špatné adrese nenudí a to je hlavní, v klidu nasazuje slušné thrillerové tempo a nezadrhne se ani na minutku. Dějem samozřejmě nepřekvapuje, to muselo být jasné každému po prvním traileru, či přečtení synopse - nikdo naštěstí po Jacksonovi s Wilsonem nic víc nechtěl a to se stalo jejich nejprůkaznějším filmovým argumentem. 55 %(8.6.2009)

Jeden z filmov, ktoré stoja a padajú na jednom hercovi. Pravdou je, že susedov a rodinu si človek nevyberie a Sammy je toho excelentným dôkazom. Nie je totiž typ suseda, ktorý vás príde privítať s čerstvo upečenými buchtami, ale skôr ukážkového psycho "morousa", ktorý nadovšetko ctí (a sám aj je) zákon, konvencie a spoločenské pravidlá a má viac ako zvláštny zmysel pre humor a poriadok. A to prosím pekne za každú cenu. Svojim výkonom u mňa zľahka vyťahuje túto snímku nad priemer.(15.2.2009)

Slibný začátek takřka psychologického dramatu zkombinovaného s poctivým thrillerem se brzy rozplizne v dlouhou přehlídku vzájemných sousedských naschválů. Samuel L. Jackson je zlej hajzl, kterému na mladém přistěhovaném páru vadí úplně všechno. Když to ti dva konečně pochopí, snaží se mu poctivě oplácet. Napětí se brzy rozplyne, zvědavost jak to asi dopadne ale visí ve vzduchu až do konce.(9.7.2009)

(88/2012, TV Markíza) / Ai fakt najhorší sused akého by chcel jocikto mať :). Nenudil som sa, len to malo o dva tri stupne nižšie grády ako to malo mať. Pododné filmy stoja na dvoch hlavných pravidlách. Napätie sa musí budovať pomaličky, ale postupne musí gradovať až na neznesiteľné úrovne. Tuto aj S.L. Jackson nevytihol ani jeden poriadny psycho terror kúsok. Nič exra zásadného sa dlho nedej. Za druhé, kladným postávam musí človek fandiť v boji o prežitie. Mne boli dosť ukradnutý. Priemerný kúsok, až sa človek diví, že podobné vznikajú takmer každý rok. Skúste radšej alternatívy ako Deliverance, Straw Dogs a pod. (6/10)(28.6.2012)

• - Do role Chrise Mattsona (Patrick Wilson) byli zvažováni Ashton Kutcher a Edward Norton. (Dr Lizal)

• - Dej filmu je voľne inšpirovaný skutočným prípadom afroamerického policajta menom Irsie Henry z kalifornskej Altadeny, ktorý bol suspendovaný kvôli rasovo motivovaným činom voči svojim susedom. (bergCA)

• - Jeden z mála filmů s ratingem PG-13, kterému bylo dovoleno používat slovo „fuck“. (Dr Lizal)