Dům na špatné adrese

Lakeview Terrace

Nebezpečný sused

Drama / Thriller / Krimi / Psychologický

USA, 2008, 106 min

Celkom dobry psycho thriller, ale scenaristi sa mohli trosku viac pohrat so scenarom, tento film mal podla mna na viac a takto skor rychlo vysumi z hlavy, mozno aj preto siel rovno na DVD. Atmosferu dokazal zachranit skvely Samuel L. Jackson, jemu taketo ulohy jednoducho sedia. Pacilo sa mi, ze som nikdy nevedel, co mozem od jeho postavy ocakavat. Prekvapivo je pod jednym z producentov filmu podpisany aj Will Smith. _________ Samuel L. Jackson - (Abel Turner) +++ Patrick Wilson - (Chris Mattson) +++ Kerry Washington - (Lisa Mattson) +++ Ron Glass - (Harold Perreau) +++ Justin Chambers - (Donnie Eaton) +++ Jay Hernandez - (Javier Villareal) +++ Produkcia: Will Smith +++(3.4.2011)

Slibný začátek takřka psychologického dramatu zkombinovaného s poctivým thrillerem se brzy rozplizne v dlouhou přehlídku vzájemných sousedských naschválů. Samuel L. Jackson je zlej hajzl, kterému na mladém přistěhovaném páru vadí úplně všechno. Když to ti dva konečně pochopí, snaží se mu poctivě oplácet. Napětí se brzy rozplyne, zvědavost jak to asi dopadne ale visí ve vzduchu až do konce.(9.7.2009)

• maverick10

Tenhle pribeh uz jsme nekolikrat videli a obavam se ze jeste uvidime. Neil LaBute nam do toho neprinesl nic noveho. Otrepanejsi konec jsem jeste nevidel, chybi tomu napad, neco originalniho coby film pozvedlo vys. Tohle je jen sablonovita kopie jinych filmu. Snad jen kvuli Jacksonovi je to koukatelny.(13.1.2009)

A to jste si mysleli, že je váš soused hajzl... :-) Ten nejprůměrovatější film z průměrných, je čas udělat logice pápá, je čas udělat logice pápá... ne, vopraudu, tady se jede těžce na efekt, zkrátka, aby to scénáristovi šlo pěkně pod ruku a člověci v tom filmu aby mířili přesně tam, kde je on potřebuje mít. Ale srát na to, když je ten Samuel L. Jackson taková svině a vy si tak budete lebedit a říkat si "jo, Same, pořádně jim ten středostavovskej život oslaď, muhaha" (oukej, možná, že zrovna tohle si říkat nebudete... ale určitě na to aspoň pomyslíte! :-). Zkrátka bez Sama docela nůďa, ale chlapec to dost tahá nahoru, tu roli si vyloženě užíval, zmetek jeden :-)(8.8.2015)

|69%| Nebyla to špatná záležitost. Největším kladem byl jednoznačně Samuel L. Jackson. Resp. bylo to celé postavené víceméně na něm. Provokovat, znepříjemňovat dvěma novým nastěhovaným lidem život mu šlo opravdu dokonale. Postupem času to začalo nabírat na obrátkách. Jackson měl skvělou roli a o to víc si jí užil. Dokonce i pár dobrých hlášek, při kterých jsem se vážně málem posral smíchy, měl. No, proč vlastně dávám jen 3*? Dávám teda velmi silnou trojku, je to opravdu na hraně, ale 4* dát prostě nemůžu z několika zbytečných nedostatků. Finále bylo opravdu nezáživné. Divím se, že ho tu někteří nadzvihují, že bylo prý nečekané. Krom toho mohl být film o něco delší a Jacksonova postava mohla být ještě víc a lépe využita. Navíc mi chvílemi neseděl odměřený přístup Wilsona k jeho ženě. Přesto jsem celkově spokojen – taková nenápadná provokace, znepříjemňování života onoho páru podal Jackson skvěle. Škoda těch nedostatků, jinak je to dobrý film.(21.3.2017)