Dům na špatné adrese

Lakeview Terrace

Nebezpečný sused

Drama / Thriller / Krimi / Psychologický

USA, 2008, 106 min

Realitní kancelář "Život v troskách" nabízí k prodeji exkluzivní rodinný dům. Je situován na sesouvajícím se svahu, s nádherným výhledem na blížící se monstrózní požár: marný boj hasičů s plameny budete moct sledovat přímo z okna obývacího pokoje! Vzduch je zde atraktivně provoněn aromatem dusivého dýmu. Jedná se o velmi klidnou lokalitu, ve které vás přes den bude rušit pouze zpěv ptáků, sousedova motorová pila, sekačka, rozbrušovačka a vstávat budete s kuropěním za libého zvuku cirkulárky. Tiché noci jsou ozvláštněny sousedovic divokými mejdany a houkajícími alarmy. K RD patří pozemek - zahrada a bazén, obojí hojně zaléváno sousedovou močí. Čtvrť je prostá kriminality, neb nad Vaším bezpečím bude bdít vnímavý soused, kvalitně vyzbrojený agresivní rasista s roztomile psychopatickými sklony. Jeho halogenové reflektory Vám budou šajnit do ksichtu i pod zavřená víčka a zločinci tudíž nemají příležitost přiblížit se k Vašemu domu nespatřeni, nejsou-li pozváni. Výhodná koupě, neváhejte! Jako bonus nabízíme služby rozvodových právníků. 70% A mohlo to být víc, kdyby se závěr nezvrhnul v hollywoodské klišé. Kromě toho jsem zcela pobouřena až šokována, že v roli rasistického šmejda nefiguroval herec bílé pleti; jak skandální, takto lživě naznačovat existenci předsudků a nenávisti u etnických nebělochů!(12.8.2013)

Tenhle dům je fakt na špatný adrese, a Samuel L. Jackson se chová jako největší sráč. Nic víc o tom filmu vědět nemusíte. Pokud se Vám zalíbí atmosféra už od začátku, vydržíte až do konce, jinak to asi sundáte jako druhá strana uživatelů, kvůli kterým má tento film tak nízké hodnocení. Dle mého názoru si to ale vůbec nezaslouží.(7.5.2010)

• predators

Až do posledních okamžiků sledujete otravného policistu Samuela, jak se snaží znepříjemnit život nově přistěhovanému páru mladých lidí. Tempo je sice vystupňované, ale chabý rasistický důvod nenávisti mě docela nudil. Vyústění v pár šarvátek je jedině dobře, protože jinak by se jednalo o film na špatné adrese :-) Slabší průměr... Zajímavosti: S natáčením se muselo spěchat, protože se požár rychle šířil / ... a ty prášky přestala brát schválně :-) 40%(14.2.2009)

Už několikátý komentář, který píši k filmům s S.L.Jacksonem. Všiml jsem si sám sebe, že ho vždy v jednom filmu chválím a v druhém pomlouvám, takže jsem v tom vyzkoumal závislost. Samuelovi výkony jsou totiž jako sinusoida a po opravdu otravném Jumperovi se nyní nacházíme v bodu pí/2 :-) Opravdu škoda posledních 20 minut, kde už zřejmě scénarista nevěděl jak to ukončit, protože prvních 90 minut je opravdu dobrých a velmi zneklidňujících. Tento film ve vás vyvolá obavy a nejistotu tak, jak to nedokáže jen tak ledajaké drama.(22.11.2008)

Ako oživiť najprevarenejšie thrillerové témy o psychopatických susedoch, aby sme ich mohli predať s vážnou tvárou a divák nám to znova zožral? Zasadíme ich do historického obdobia, ktoré si všetci asociujú s prírodnou katastrofou, konkrétne kalifornskými požiarmi. Samuel sa sakramentsky snaží a psychologicky je film dôkladne vystavaný, ale stále ide iba o tú americky povrchnú psychológiu, ktorej účelom je pobaviť v sobotu večer pri popkorne. Akože nič proti, vyrástli sme na tom a dodnes to opakovane konzumujeme, ale preboha, aspoň jeden nápaditý zvrat by scenáristu naozaj zabolel?(22.5.2009)

• - Dej filmu je voľne inšpirovaný skutočným prípadom afroamerického policajta menom Irsie Henry z kalifornskej Altadeny, ktorý bol suspendovaný kvôli rasovo motivovaným činom voči svojim susedom. (bergCA)

• - Tetování KPW na levém rameni Patricka Wilsona (Chris) znamená Kalin Patrick Wilson, jméno jeho prvorozeného syna. (Dr Lizal)

• - Jeden z mála filmů s ratingem PG-13, kterému bylo dovoleno používat slovo „fuck“. (Dr Lizal)