poster

Fimfárum – Do třetice všeho dobrého 3D

 • slovenský

  Fimfárum

 • anglický

  Fimfarum – The Third Time Lucky

Animovaný / Loutkový / Pohádka / Povídkový

Česko, 2011, 72 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • milka
  ***

  I do třetice si tato loutková skopičina udržuje vysokou kvalitu, i když tentokrát už ovšem kvalita jednotlivých pohádek trochu kolísá. Hlavně úvodní Jak na Šumavě obři vyhynuli považuju za hodně špatnou a nudnou a která hlavně úplně postrádá tu pověstnou Werichovu poetiku. Poté už je to naštěstí jenom lepší, plné nápadů a závěrečnou pohádku už jsem si vyloženě užil. Poetika naštěstí už pak zůstala zachována a Werichův hlas udělá taky svoje. 70%(9.11.2011)

 • zekon
  **

  Otřesný pokus o navázání na skovsti Fimfárum 1. V tomhle nudném zmateném paskvilu se naprosto vytratil Werichův duch, s tímhle jakoby mistr neměl ani nic společného. Animace pěkné, pár povedených vtípků taky, ale už ten začátek totálně celý film shodí do propasti. Celé je to jak když kočička s pejsme vařila dort.(17.11.2011)

 • ABLABLABLA
  **

  Tak tohle už byly přemoderně zpracované příběhy, ale na druhou stranu asi nejvtipnější ze všech tří Fimfár/Fimfárumů nebo jak se to páduje. Od fotek Gotta a Matušky v hospodě u paroháče, přes www.budtekralem.cz a gůgl až po Ticho, mučí se. Ale už mi to přišlo jak slátanina všeho možného do kupy, prostě z toho ještě vytřískat aspoň ten 3. díl.(3.5.2012)

 • Bajj
  ***

  Zklamání.. Je obecně známo, že pokračování 1. dílu nedosahují takové kvality jako film první.. existují vyjímky, avšak tento film toto pravidlo potvrzuje. To kouzlo, které provází v prvních dvou dílech už jsem zde nenalezla. Povídka "Rozum a štěstí" se povedla dle mého nejvíc. Avšak zas tak zlé to nebylo a pro podobné animáky mám slabost.. 3*(20.2.2012)

 • Historik
  ***

  Ty nejlepší příběhy pohltilo Fimfárum 1 a pak Fimfárum 2, z toho pak logicky plyne, co můžeme čekat od trojky. První příběh je slabý, druhý dobrý a až třetí opravdu stojí zato. Po řemeslné stránce je to ovšem velmi povedená práce a nápady jsou někdy přímo rozkošné. Ale co dělat, když chybí dobrý základ. Každopádně nechci nikoho odrazovat od návštěvy kina. Zvláště pokud ještě neviděl a chtěl by vidět 3D. Jedná se každopádně o dílo nadprůměrné. Jen varuju před velkým očekáváním.(15.2.2011)

 • - Jeden animátor natočil denně průměrně jeden cca 5vteřinový záběr. Natáčelo se současně se 3 až 4 animátory, celkem se na filmu podílelo 10 animátorů (ovšem bez počítačových animací a triků). Točilo se na 3 scénách současně. (POMO)

 • - V největší scéně se sešlo najednou 29 loutek. Jestliže uvážíme, že počet pohyblivých částí na jedné loutce může být až 40 (oči, obočí, všechny klouby, včetně pohyblivých špiček nohou) a vynásobíme to počtem loutek na scéně, tak při natáčení jednoho záběru musel animátor s loutkami udělat 1200 pohnutí v jediném snímku, což vynásobeno počtem snímků na průměrný záběr (cca 6 vteřin) znamená, že v tomto jediném záběru musel udělat skoro 174,000 pohybů s loutkou. Ano, možná nemusel hýbat se všemi najednou, přesto o 100.000 pohybech se určitě hovořit dá. (POMO)

 • - Je to první Fimfárum, ve kterém jsou ženy v přesile. [Zdroj: MAUR Film] (Bart)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace