Fimfárum – Do třetice všeho dobrého 3D

Fimfárum

Fimfarum – The Third Time Lucky

Animovaný / Loutkový / Pohádka / Povídkový

Česko, 2011, 72 min

Rozhodně pozitivní je fakt, že se tvůrci nebáli přijít s něčím, co v předchozích filmech nebylo. Trojka je osvěžujícím gejzírem mnoha nápadů a na rozdíl od většiny ostatních si nemyslím, že by byla výrazně slabší. Především první pohádka je naprosto dokonalá, jakkoli mám obavu (a zkušenost), že zrovna děti ji moc nepochopí a bude jim připadat zmatená... Celkový dojem: 80%(20.3.2017)

stále kvalitní animace, ale už tam moc nápadů navíc nebylo - takže standard. Příběhy příjemné, nápadité a poučné - jak jinak taky od Wericha, jen mi tam občas té vaty - animace - mezi povídáním přišlo moc a trošku už nudilo. Ale chápu, že kvůli kinu to muselo mít určitou délku, aby si lidi nestěžovali. Přesto to tam podle mě bylo největší chybou, i když na lepší 3* to určitě má a další Fimfárum už naštěstí nebude.(31.10.2011)

• MK_ultra

....a zlého. V tomhle případě doslova. Nastavovaná kaše, která ani zdaleka nedosahuje kvalit prvních dvou filmů. Samotné pohádky jsou dobré a nosné, ale například "Jak na Šumavě obři vyhynuli " vyzní naprosto ploše a uplně postrádá finální poučení, jen protože se tvůrci snažili být "originální".Ostatní příběhy nedopadli tak katastrofálně, ale spousta nevýznamných scén je zbytečně natahováno, takže pohádkám schází tempo a šmrc na úkor animačních fórků (kterých se diváci tak jako tak bohatě nabažili) a z poměrně krátké stopáže se stává neuvěřitelně nepřekonatelných 72 minut pekelné nudy. Animace je tradičně dobrá, ale možná stojí za zamyšlení, jestli by od českých tvůrců nebylo prozíravější vymyslet něco, co jsme ještě neviděli než zakopat úspěch předchozích filmů slabou dovycpávkou, vykrádajíc tak sami sebe.(18.2.2012)

• Hisnuklusi

Tyyyjo. Tak to bych ani neřekl, že to jde tak posrat. Co s tím Fimfárem najednou udělali tyyjo? První dva díly byly naprosto skvostné, já nechápu, jak je možné, že se tohle třetí od prvních dvou tak strašně a obrovitánsky liší. Tohle je jako zlý, třetí, zlý, rozmazlený, zlý, zlý, zmutovaný a šeredný bratr dvou krásných a hodných miminek. nechápu.(21.5.2014)

Ne Ne a ještě jedno NE. První fimfárum bylo nejlepší druhé se drželo ale už bylo slabší a třetí mě neoslovilo vůbec. Netvrdím špatné to nebylo oproti jiným příšernostem kterých je habakuk tohle špatné úplně není . ale pokud srovnám první fimfárum a toto jednoznačně je to někde jinde. Prostě a jasně všechny fimfára jsou koukatelná a vřele doporučuji ale kvalitně je to 1 STo procent druhé 75 procent a třetí už jen 50 % 4 už raději nedělat :o)(7.8.2012)

• - Je to první Fimfárum, ve kterém jsou ženy v přesile. [Zdroj: MAUR Film] (Bart)

• - V novém Fimfáru jsou vedle tradičních fimfárovských tvůrců (tandem Vlasty Pospíšilové a Petra Poše) úplně mladí, začínající tvůrci, pro které je to příležitost prokázat svůj talent a ukázat poprvé svoje nadání divákům ve všech českých kinech i v zahraničí. [Zdroj: MAUR Film] (Bart)

• - Jednu sekundu filmu tvoří 25 okének, tedy v tomto případě 25 fotografií. (hippyman)