Hana Hegerová - live koncert (koncert)

Hudební / Dokumentární

Česko, 2006, 110 min

Hana Hegerová

Komentáře uživatelů ke koncertu (14)

Moje velice oblíbená umělkyně ...(6.8.2012)

Čtyři hvězdy za parádní koncert, pátá z úcty a obdivu.(4.9.2011)

Hany Hegerové si velice vážím. Nikdy nevydala něco za co by se musela stydět a je jedna z mála umělců dodnes dokazuje jaký má vytříbený vkus. Neztrapňuje se v dementních televizních estrádách a po hudební stránce může stát vzpřímeně. A tento koncert je skvělý. Většina skladeb jsou v dosti „najjazlých“ verzích a tak se jedná o velmi příjemné zpestření. Doprovodní muzikanti jsou skuteční mistři, jen mi nějak nesedl někdy až příliš hraný projev. Obzvlášť když si člověk pustí slabý bonusový protrét zjistí, že ony imrovizované interakce s muzikanty vlastně vůbec improvizované nejsou. A taky ta prokletá Levandulová. Vlastně nevím proč, ale tahle jediná skladba se mi vždycky nějak eklovala. Kažodpádně DVD jsem si koupil za 29,- Kč a tím pádem v mé sbírce suveréně vítězí poměrem cena/kvalita. A vidět to na vlastní oči, tak jsem asi paf.(6.2.2012)

parádní hudební zážitek, minimalistické pojetí siluet muzikantů, komorní prostředí rozeznělé úchvatnou hudbou, prokládanou místy zajímavými střihy kamery a nějakým tím hudebním vtipem... prostě stojí určitě za to! klobouk dolů před Paní zpěvačkou, tři čtvrtiny století na kontě a vyzařuje z ní tolik života, jako ze mě o půl století mladšího ne :-) 90%(9.5.2010)

Nádherný zážitek! S vděkem přijímám alespoň úryvek Ne me quitte pas Jacquese Brela v originále, i když Koptův text je skvělý. Co se dá dodat k Haně Hegerové? Vlastně nic, dáma, která věnovala svému publiku spoustu radosti a naučila ho milovat šanson, nepotřebuje komentáře. Jen zmíním Petra Maláska, který se vypracoval na mnohem lepšího a univerzálnějšího klavíristu, než byl jeho otec. Po Gilbertu Bécaudovi je to druhý klavírista, který umí zahrát šanson.(23.2.2012)

Slovy Walta Whitmana: "Ó stáří, vznešeně přicházející! buď vítán, nevyslovitelný půvabe odcházejících dnů!"(12.1.2012)

Já jí moc nemusím, ale koupil jsem to přítelkyni a tak jsem se musel koukat. Čekal jsem hrůzu, ale bylo to Hegerová.(7.11.2010)

Dáma českého a bezesporu i světového šansonu (ne každému se poštěstí zpívat v pařížské Olympii) se skupinou Petra Maláska a jejich nezapomenutelným koncertem. Jak sama zpěvačka tvrdí - program jejích koncertů se takřka nemění, ale vidět bych ho mohl znova aznova. Ovšem v divadle a na živo je to úplně o něčem jiném než doma v televizi. A tak jsem rád, že jsem získal vstupenky na jako vždy beznadějně vyprodaný koncert, tentokrát v Horáckém divadle v Jihlavě. Bylo to prostě úžasný. Paní Hegerová s berlí sice už skutěčně vypadá jako křehká babička, ale rozhodně je o dost odvážnější než její "vrstevnice" a hlas má stále stejně krásný. Její Levandulová nebo Potmněšilý host mě dostali. Škoda, že se tato velkolepá zpěvačka nehce nebo možná nemůže odhodlat k vydání nového alba. Krásných písniček má k dispozici bezpočet (to totiž předvádí i na koncertech), ale jak sama říká - je těžké si nové texty zapamatovat... Ale s jejím pracovním nasazením se tomu nemůžeme divit, snad se ještě někdy dočkáme nově nazpívaných písniček. Ale i kdyby ne, tak tato neobyčejná dáma nám předvádí, že i s texty přes 40 let starými nás dokáže překvapit a dohnat k úžasu a zaslouženému aplausu...(23.3.2008)

nazivo to bylo este o par hvezdicek lepsi!(19.2.2009)

Madame Hegerová stále vo výbornej forme :-) Naživo som mal tú česť iba raz, v decembri 2008 v bratislavskom L+S, kde sa na pódiu objavila už aj s barlou, no z nonšalantnosti jej to ani náhodou neubralo. Klobúk dole pred najlepšou slovenskou či českou speváčkou - je to jedno, lebo je jednoducho naša.(19.3.2009)

Hegerovou příliš neznám, ale měl jsem možnost vidět záznam tohoto vystoupení a zaujalo mě to. Je jasné, že paní Hegerová už nemá hlas, který měla před léty, ale stále dobře frázuje, stále se trefí do tónu a rozhodně se nemá za co stydět. Vystoupení tedy pro mě mělo spíš jakýsi umělecký smysl, který vedl k zamyšlení a to je správně. Dobrou práci odvedli i ostatní muzikanti a celkově se to moc hezky poslouchalo.(18.8.2014)

Neskutečná dáma s neskutečným šarmem a talentem, která na pódiu dokáže neskutečné věci a to se skoro nemusí ani pohnout. Tohle vás pohladí po duši, naplní životním elánem i dojme k slzám. To se prostě musí zažít... Paní Hano, děkujeme!(13.6.2013)

Vynikající zvuk v DD 5.1, takových je u nás málo. A po stránce hudební? Klenot ve všech směrech !(11.2.2011)

Je nenahraditelná....(21.2.2008)