• Švédsko

Censor!

Horor / Komedie

Švédsko, 1995, 93 min (SE: 99 min)

Anders Jacobsson

Hororová komédia o tom, ako to môže dopadnúť, keď bojazlivý, čestný a introvertný tajtrlík príde do kontaktu s tými najbrutálnejšími horormi. Takto to má vyzerať, celú dobu som sa výborne bavil. Chudák Ed, načisto mu preplo, všade videl démonov a všetkých okolo seba masakroval. Švédi sa vyšantili najmä na skvelom gore a vtipných démonických maskách. Najviac sa mi však páčila scénka so zelenou, zubatou, vysmiatou príšerkou v chladničke. Chválim aj dobrý herecký výkon hlavného hrdinu. Jediné, čo by som vytkol, je akčný záver s policajtmi, ten sa mi tam nejako nehodil. Ináč super, bolo to brutálne aj vtipné zároveň, a takto to mám rád.(12.5.2011)

Šílenost o tom jak se ze střihače může stát magor. Ani se nedivím když musí koukat furt na stejný scény stále dokola. A do toho mu u toho kecá šéf že chce ve filmu znásilnění bobrama. Ono upřímě chtěl bych vidět ten film co stříhal protože mi slyšíme jen zvuk a řeči ve filmu typu "It´s molesting time!" jsou parádní :-) Nicméně i přes šílenost jakou film je tak dokáže být upřímě i docela nudný. Jop bohužel jakmile jde o gore a efekty tak paráda(je tu monstrum v lednici co křičí "fuck you motherfucker"). Ale občas zavládne nuda a to nemluvě ani o hercích, hlavní záporák je sice dobrej psychouš ale ten režisér mi přišel takovej otravnej a nezajímavej. Nicméně i tak se jedná o film u kterýho se člověk baví, ale zase nečekejte žádný extrém.(3.9.2017)