The Devil's Tomb

Diablova hrobka

Akční / Thriller / Horor / Sci-Fi

USA, 2009, 90 min

• JASON_X

Hrozná slátanina, ale roztomilé a chutné gore efekty, kvůli kterým film celkem stojí za to vidět. Rozstříknuté mozky, vyhřezlé kosti, zvracení černé kyseliny, odporné puchýřovité vředy, které Valerie Cruz slastně vysává z ramene své lesbické přítelkyně... Zaujme také třeba Henry Rollins jako exaltovaný kněz a můj oblíbený opičák Ron Perlman, do kterého se vtělí jeden z Nefilů, aby započal konec lidského rodu... A pěkné ženy (nejhezčí z nich má být Perlmanova dcera, hmmm... asi mu jeho filmová manželka byla nevěrná). Místo děje: Podzemní tajná laboratoř kdesi v irácké(?) poušti. Účínkují: Speciální vojenská jednotka, jedna kočka od CIA, několik nakažených, posedlých nebo šílených civilů a nějaké ty přízraky... Vlastně mě to docela pobavilo, nebýt skákající kamery, dám určitě tři.(6.2.2014)

• Terva

Cuba Gooding Jr. se tento rok dostal do podzemí, ala Resident evil. Je doprovázen žoldáky, kterým již od prvopočátku filmu ani nechcete fandit. Arogantní, nevycvičení a neposlušný. Jejich šéf (Cuba) je zase nad věcí a má vše pod "kontrolou". Věc, kterou najdou není z této Planety, ale tváří se jako vyslanec Pekla. Je zde vidět pár vykrádaček z jiných filmů.(27.6.2009)

• LIVINGDEAD

Skupina nájemních vojáků, pod velením vojenského veterána Mack’a, spolu s tajemnou agentkou CIA Elissou, je vyslána na záchranu vědce. Tento vědec pracuje na archeologickém výzkumu, který provádí hluboko pod pouští. Veterán Mack a jeho skupina s pomocí tajemného kněze, brzy objeví tajemství, které se nachází v podzemí. Tajemství bylo ukryto více než 1000 let. To nepochází z této země....(4.5.2009)

• SeBig

Ze začátku to vypadá na podobnou zápletku jako ve filmu Resident Evil ale nakonec hodně velké zklamání, skoro žádná akce a když už se tam střílí tak je to natočený uplně odfláknutě. Béčkový herci v béčkovém filmu. Flashbacky se mi zdáli uplně přidavé aby naplnily aspon tu hodinu a půl ke konci už jsem ztrácel trpělivost a koukal jsem na čas kdy už to skonči. Kravina.(21.4.2012)

• eraserhead666

Nedejte na známější jména herců. Devil's Tomb je totiž ukázkou toho, kam až podobná známá a dobrá jména mohou klesnout. Od Henryho Rolinse snad ani nelze očekávat něco lepšího, na druhou stranu, pro tohle ho snad i máme rádi, ale Gooding Jr. a Perlman snad jako by v tomto filmu byli omylem. Nemám rád vojenské jednotky v horrorech, vlastně nemám rád tzv. (naštěstí ne nijak rozjetý) military subžánr horroru a střelné zbraně mě v horrorech fakt prudí. Přesto z počátku Devil's Tomb vypadal na levné horrorové ultrabéčko i docela nadějně. Ta zápletka nevypadala špatně, její projevy nebyly překvapivě úplně hloupé, jenže nakonec celý film sežral sám sebe, skončil jako naprostá hloupá, nelogická a bezobsažná sračka u níž jsem posledních cca 20 minut pospával (přesto jsem přesvědčený, že mi neuniklo nic podstatného). Plusy? Taryn Manning. Stephanie Chaves-Jacobsen (na asiatku opravdu zvláštní jméno), mytologie zápletky, některé její projevy (ten chlápek, do nějž pořád stříleli a on ne a ne zemřít). Mínusy? V podstatě všechno ostatní a toho je mnohem více, včetně dost stupidního závěru (jak já je nesnáším).(8.9.2011)

• - Natáčení probíhalo od listopadu 2007 do ledna 2008 v Kalifornii. (Terva)