První 3 díly jsou dívatelné, zvlášť pro nás co jsme válčili na západním okruhu téměř stejnými zbraněmi, měli jsme stejné pocity a byli jsme stejně mladí a hloupí. Měli jsme i stejné důstojníky, nezodpovědné a věčně ožralé. Nikdo na nás Bohudíky nestřílel ale vždy se k tomu schylovalo. Filmu vytýkám poslední díl, který je akčně zvládnut sice za 1. ale dokončen jako americké vlastenecké melodrama (ještě Tom Hanks tam chyběl). Chlapcům se nezahojily rány a už se těší na medajličky a žvaní naprosté nesmysly. Dále je zde nesmírně odfláknutý opakovaný prostřih do minulosti, kde se ksichty protáhnou a pak rozšíří a pak sešikmí. Musel to točit nějaký blbec.. Andrei Maljukove, moc jsi mne nepotěšil.(24.11.2011)

Povedená válečná minisérie zobrazující válku hodně drsně a špinavě - přesně takovou, jaká (asi) opravdu je. Potěšilo mě omezení trapně přehnaného ruského hrdinství, které shazuje množství podobných snímků. Čtyři díly jsou tak akorát, abych se do děje pořádně zažral, ale zároveň aby mě nezačal nudit. Snad jen ty flashbacky na mě působily až moc zbytečně.(12.9.2014)

No. To, že jsou Rusové dobří a Čečenci zlí, bych akceptoval jako nezbytnou propagandu, která je téměř v každém válečném filmu (a která díky úplnému závěru není tak černobílá). Pokud něco filmu vyčítám, tak absenci myšlenky. Když to porovnám s korejskýmy Pouty války, která jsou za pět hvězdiček, protože obsahují primárně příběh (kupodivu na pozadí války fungující), pak nemohu dát víc než 3* (byť lepší). Zručně natočeno, občas lehce přehnaně (dělostřelecká palba, která zasahuje tam, kde zrovna jsou nepřátelští bojovníci), stylově mě to nejvíc připomínalo starší (a mnou lépe honocené) Bojovali za vlast ("okny" do vzpomínek jednotlivých vojáků). Nejsem milovník válečných filmů (pokud se na takový film dívám, pak očekávám i něco, jako příběh). Váleční nadšenci budou asi hodnotit líp.(20.3.2011)

Tak první díl zamnou,klasické seznamování s hlavními postavami, příprava na boj, lehkovážnost mladých vojáků a vznikající napětí z budoucí akce. Zatím 75% a jdeme na další díl. Tak dvojka za mnou. Mnoho věcí se začíná vyjasňovat, a je také o dost akčnější. 90% jdu na trojku. Nemám čas psát, rovnou jdu na čtyřku. Tak je to už za mnou.. uf. A byla to docela síla. Ještě se vrátím ke třetímu dílu... Ten byl z mého pohledu naprosto dokonalý 100% čtyřka jela v dokonalých kolejích třetího dílu, dokud nedorazili dolší ruští vojáci a hlavní hrdinové nebyli samozřejmně zachráněni. V zápětí nemocnice, metály,president, rodiče/přítelkyně, zachráněný velitel... už se z tohozačínal stávat americký happy end, ale poslední scéna to naštěstí trochu zachránila. čtyřka tedy "pouze" 80% Jako celku dávám pěkných 5 hvězd za tohle válečné drama.(26.3.2013)

Natočeno podle skutečné události Je to Ruský videofilm z války v Čečně. Nenechte se však zmást. Tento čtyřdílný film strčí do kapsy mnohé americké velkofilmy. Je to opravdu syrově a reálně podaný příběh malé Ruské skupiny uprostřed území ovládaném povstalci. Je to podobné filmu 9. Rota. Jen z jiné války a s jinou skupinou.(18.11.2012)

• - Hlavný predstavitelia filmu dostali medaile od ministra Národnej obrany Ruska. (andykovac)

• - Při obraně Kóty 766 padlo 84 z 91 vojáků na ruské straně a více jak 500 bojovníků na čečenské straně. (Dragoni)

• - Vo filme sú použité na podporu palebnej sily a pohyblivosti jednotiek pásové vozidlá pechoty BMD, ktoré boli pôvodne navrhnuté pre výsadkové vojská a v roku 1979 boli hlavnou zbraňou sovietskych vojsk pri vstupe do Afganistanu. (andykovac)