Strašáci

Scénografie:

Gary Roberts

Kostýmy:

Beverly Parks

Rovnakým dielom atmosferický, strašidelný i krvavý film s jedným z mojich obľúbených námetov- scarecrows. dobre zahrané postavy, v napätí udržiavaná atmosféra, skvelé prostredie zdánlivo opustenej farmy v noci a naozaj parádne vyzerajúci strašiaci z ktorých naozaj ide strach. Páčilo sa mi i len ľahko načrtnuté vysvetlenie, ktoré necháva priestor i pre imagináciu diváka, a gore tu bolo pekne použité v rámci strašidelnosti, podporenej ešte skvelou hudbou. Ďalšia pecka zo zdánlivo bezodnej studnice 80´s horrorov.(19.5.2012)

Film jistě ocení především milovníci horrorů 80.let. Kukuřice, vrány (pravda, vycpané, ale jsou tam!), strašáci a banda lumpů, co se ztratila. Pěkná kamera (kupodivu občasná ručka nevadila), příkladná hudba (Terry Plumeri) a slušivé efekty doprovázené temně červenými šplouchanci. Nejlepší je samozřejmě, kromě ušmiknutých rukou a rozpáraných hrudí (ty zkrvavené peníze bych vybírat nechtěl...), noční atmosféra. Líbila se mi i myšlenka, že se na onu farmu nedostali náhodou...vojenský experiment není vyřčen naplno, ale nabízí se. Očividná je inspirace filmy jako: Zombie 2, Mlha od Carpentera a Predator. Celkově bych dal 3*, ovšem jednu musím přihodit za pejska krmícího se vnitřnostmi...ňam!(1.7.2014)

Bohužel spíše průměrný film s parádníma záporákama. Škoda. Film měl potenciál a gore scény byly parádní, ale celí to působilo skoro spíše jako akční film, čekal jsem atmosféru pole kde pomalu budou strašáci zabíjet, ale dostal jsem spíše pole kde se neustále děje nějaká akce. Což mi přišlo spíše na škodu.(24.2.2012)

Ten začiatok mi prišiel troška smiešne nedomyslený. Časť filmu sa odohrávala v noci a hlavne v alebo pri kukuričnom poli a v ňom sa skrýva niečo čo je silno smrtiace. Tak atmosférou to tu bolo presýtené. A k tomu nehorázne škaredí, ale preto pôsobivý strašiaci. V pár momentoch to vyzeralo, že pozerám zombie horor. Príbeh nebol ničím výnimočný a ešte s c-čkovými hercami. .Ako to začalo nezáživne, každou ďalšou scénou sa to menilo na atmosfercko temný a krvavý filmík. Ale 5* nemôžem aj tak dať, lebo nie celý film ma bavil, ale aj tak veľká spokojnosť. Jednoznačne jeden z najlepších filmov o strašiakoch a zato že som ho mohol vidieť vďačím Bloodymu13, ktorý mi ho doporučil, ďakujem.(7.11.2014)

• dubinak

Po dlouhém uležení dospívám k rozhodnutí, že asi musím Strašákům ještě ubrat, protože mi nic moc nedaly. Ta parta mi charakterově vůbec nesedla a dlouho trvalo, než jsem se začala pořádně soustředit na děj. Vadilo mi věčné mluvení do vysílaček, kvůli čemuž jsem neměla přehled, kdo je kdo a kdo mluví. Nejvíce ale asi vytknu to, že jsem se prostě nudila. Strašení je zde sice dobré, ale je ho málo a moc se řeší okolní omáčka. Nechci na to tolik nadávat, protože někomu to může klidně sednout. Já se ale těžko soustředila, protože mě osud postav nezajímal.(10.11.2017)

• - Snímek soutěžil na Mezinárodním filmovém festivalu Fantasy Film v kategorii nejlepší film. (Terva)