poster

Padlé krásky

 • Česko

  Krásný pád

 • Švédsko

  Falla vackert

 • USA

  Beautiful Fall

 • USA

  Falling Beauty

Drama / Romantický

Švédsko, 2004, 95 min

 • dormouse
  ****

  Především je strašně nepřesný překlad Padlé krásky. Do angličtiny se film překládal jako Falling Beauty nebo Beatiful Fall= Krásně padat..nebo tak nějak. Je to především velmi silný milostný příběh šestnáctileté dívky Nikki a kolumbijského chlapce Ramona. Ten ve své bezstraostnosti poradí rodičům Nikki, kteří se potýkají s dluhy, aby vyloupili banku. Co se zprvu jevilo jako filmové dobrodružství ve stylu Bonnie a Clyde, nabývá ostřejších a tragičtějších rysů, a co se jevilo jako pouhy flirt, stává se srdeční záležitostí.(14.7.2008)

 • gudaulin
  ***

  Film s naprvní pohled zvláštním námětem a slušným zpracováním, kde poněkud za vlasy přitaženou historku o tom, jak se středostavovský manželský pár pod rizikem exekuce svého domu dostal na scestí a rozhodl se řešit finanční situaci bankovními loupežemi, jsem se rozhodl velkoryse akceptovat a neměl jsem s ním větší problém. Není to sice asi typický severský film už proto, že jednu z hlavních rolí v něm hraje kluk z Kolumbie a není to asi ani typický rodinný konflikt, ale bavil jsem se slušně a díky herectví přítomných i schopné režii jsem snímek zkonzumoval bez potíží. Celkový dojem: 60 %.(3.1.2011)

 • Malarkey
  **

  Většinou si pod severským filmem, který je tu skrytý pod kolonkou Drama a Romantický představím nějaký naprosto depresivní osudově životní příběh, kde ani jedna herecká postava to nemá ve filmu jednoduchý a celý se to s nimi veze. Nehledě na to, že příběh samotný je hrozně zlej až nepříjemnej. Jenže tohle bylo jiný, a právě proto dávám takové hodnocení. Fakt ale je, že ty kytky na plakátu k filmu mě mohli trknout trošku víc.(4.12.2010)

 • milancecil
  ****

  Tak tohle byl rozhodně příjemný filmový zážitek, takový osvěžující, s díly švédské kinematografie se bohužel setkávám velmi zřídka a shlédnutí právě tohoto byla spíše náhoda, než cílený záměr, o to větší bylo překvapení jaký že to tragikomický námět se za názvem filmu ukrýval, nepřijde mi nijak krajně neobvyklý, doba je přece jen složitá a není až tak neuvěřitelné, že se člověk dostane do tísnivé finanční situace a třeba ještě zhoršené tím, že má rodinu a měl by přijít i o rodinný dům, tak jako ve vyprávění manželský pár Helena a Jörgen, jiná dostupná pomoc se sama jaksi nenabízí a tak si tedy zkusí ze zoufalství pomoci sami, sice riskantně, mimo zákonné možnosti, ale vidí jen to jediné možné řešení, opatřit si potřebné peníze na úhradu dluhu násilně, a to loupeží v bance, naplánují si ji a náhodou i zdařile uskuteční, již pro ně ale není cesta zpět, vydali se na příkrou šikmou plochu a táhnou na ni celou svoji rodinu, jejich dvě menší děti nic netuší, ale šestnáctiletá dcera od začátku ano, má o rodinu naprosto oprávněný strach, vnímá do jakého nebezpečí jí a sourozence rodiče vlekou, postup rodičů sice odmítá, protestuje, ale marně, až další rodiči uskutečněná loupež vše rázně a rychle za ní rozuzlí, smutné, ale o to více uvěřitelné.(2.10.2012)

 • WANDRWALL
  *

  Běžný studentský film. Na CT 2 byl dáván pod názvem "Krásný pád". Je evidentní, že tenhle film natáčela žena. Je lhostejné kolik let jí bylo, neb kvalitou je to studentský film, a můžou se mu dávat jakékoli přívlastky. Ovšem pro začátečníky, co se s filmem seznamují, tak to může být i zajímavý film, protože nějak se začít s filmem seznamovat musí. Řada scén nechtěně směšných, postavy schématické, a rozuzlení bez invence, jak už to už u většiny školních filmů bývá.***(2.12.2010)(2.12.2010)