Padlé krásky

Falling Beauty

Drama / Romantický

Švédsko, 2004, 95 min

• WANDRWALL

Běžný studentský film. Na CT 2 byl dáván pod názvem "Krásný pád". Je evidentní, že tenhle film natáčela žena. Je lhostejné kolik let jí bylo, neb kvalitou je to studentský film, a můžou se mu dávat jakékoli přívlastky. Ovšem pro začátečníky, co se s filmem seznamují, tak to může být i zajímavý film, protože nějak se začít s filmem seznamovat musí. Řada scén nechtěně směšných, postavy schématické, a rozuzlení bez invence, jak už to už u většiny školních filmů bývá.***(2.12.2010)(2.12.2010)

Film s naprvní pohled zvláštním námětem a slušným zpracováním, kde poněkud za vlasy přitaženou historku o tom, jak se středostavovský manželský pár pod rizikem exekuce svého domu dostal na scestí a rozhodl se řešit finanční situaci bankovními loupežemi, jsem se rozhodl velkoryse akceptovat a neměl jsem s ním větší problém. Není to sice asi typický severský film už proto, že jednu z hlavních rolí v něm hraje kluk z Kolumbie a není to asi ani typický rodinný konflikt, ale bavil jsem se slušně a díky herectví přítomných i schopné režii jsem snímek zkonzumoval bez potíží. Celkový dojem: 60 %.(3.1.2011)

Tak tohle je beze sporu jeden z těch příjemnějších filmů, který dokáže filmového diváka, jako jsem já, velmi potěšit a připravit mu pěkný zážitek z filmu. Rozhodně se tedy jedná o další nadprůměrný film ze severu, tentokráte ze Švédska. Asi mi sedí severská mentalita, nebo mi prostě jen sedí filmový sever, ale ať je to tak či tak, stále znovu a znovu se přesvědčuji, že v severní Evropě se točí pohodové a příjemné, ale přitom nadprůměrné filmy. Zde je hlavním tématem nedostatek financí, které donutí manželský pár, který má tři děti, vyloupit banku, a to za pomoci kolumbijského přistěhovalce Ramona, který se do jedné z jejich dcer zamiluje. Ale to je teprve začátek. Prostě nádherný milý příběh, který dokáže zaujmou a který si tak nějak volně plyne ve svém vyprávění, a diváka si přitom s každou další scénkou více a více podmaňuje. A film kromě příběhu, jehož síla tkví především v jeho obyčejnosti námětu, vyzdvihují do naprůměru také herecké výkony všech hereckých představitelů. Především herečka hrající dívku jménem Ninni a sympatický herec představují chlapce Ramona jsou ve svých rolích prostě úžasní a jejich tváře mi určitě v hlavě zůstanou i hodně dlouho po zhlédnutí filmu. Musím se však přiznat, že když jsem na tento film koukal poprvé, tak jsem u toho usnul, což bylo ale způsobeno pozdním vysílacím časem a únavou. Napodruhé už jsem to viděl celé a jsem tomu rád, protože tenhle příběh je určitě zajímavý a stojí za to se na něj kouknout. Do maximálního hodnocení mu však ještě něco chybí (neumím přesně říci co), ale čtyři hvězdičky jsou také pěkné hodnocení.(24.11.2008)

• Malarkey

Většinou si pod severským filmem, který je tu skrytý pod kolonkou Drama a Romantický představím nějaký naprosto depresivní osudově životní příběh, kde ani jedna herecká postava to nemá ve filmu jednoduchý a celý se to s nimi veze. Nehledě na to, že příběh samotný je hrozně zlej až nepříjemnej. Jenže tohle bylo jiný, a právě proto dávám takové hodnocení. Fakt ale je, že ty kytky na plakátu k filmu mě mohli trknout trošku víc.(4.12.2010)

Takový dost neslaný nemastný švédský film, který jako by nevěděl, do jaké kategorie se zařadit. Chvílemi až depresivní dama po seversku přechází v cosi jako romantiku a pak se to skoro chce tvářit možná i jako komedie. Zkrátka takový kočkopes, ale není to natočeno úplně blbě. Jen tomu holt chybí to rozhodnutí se, co to vlastně bude.(16.4.2011)