Daimadžú gekitó: Hagane no oni

Animovaný / Horor / Sci-Fi

Japonsko, 1987, 60 min

Tošiki Hirano

• Subjektiv

Ach ti vědci, kdyby raději nic nevynalézali. Nový výkřik techniky a ničivá zbraň - je tak ničivá, že při testu zničila nejen cvičný cíl, ale roztrhla samo předivo prostoru. A copak to na Zemi přilezlo z jiné dimenze? Miss Alternative Universe? Nebo zase nějaké nudné monstrum se zálibou v ničení planet? Jestlipak náš hrdina jménem Takuya zabrání svedení všech mužů na světě...eee, jeho zničení samozřejmě? Ale teď vážně, chlapík a chlapík a na konci si to rozdají ve dvou megamonstrmechách. To je fakt ubohé. *(17.12.2007)

• Tom_Lachtan

Démon oceli: Bitva mocných démoních netvorů! Člověk by čekal, že film takového jména bude alespoň trochu zábavný... Jenže on je debilní a nudný zároveň. I základní premisa příběhu s interdimenzionálními portály, dávným přátelstvím, křivdama a podobnejma tentononcema působí poněkud přihlouple, ale i tak by to nemuselo být tak špatné, jenže tvůrci bohužel neodolali pokušení nechat scénář napsat bandou zdrogovaných papuchalků s atrofií očí, jinak tak hloupý, naivní a prostoduchý průběh děje vysvětlit nedovedu. A když dojde na závěrečný souboj űbermechů tak je asi tak velkolepý a epický, jako prázdná plechovka od šprotů v rostlinném oleji. Proč já na tuto do háje vůbec koukám?(24.5.2015)