poster

Za jedné bouřlivé noci

 • Japonsko

  Araši no joru ni

 • Japonsko

  あらしのよるに

 • Japonsko

  Arashi no Yoru ni

 • anglický

  In the Night of the Storm

Animovaný / Dobrodružný / Komedie / Drama

Japonsko, 2005, 110 min

Režie:

Gisaburó Sugii
 • majo25
  ***

  Netradičný animák o zvieratkovských "nepriaľoch", z ktorých sa z dvoch jedincov stanú priatelia. Na jednej strane je to dosť naivné, na druhej strane príbeh od začiatku chytí a nepustí. Vadili mi v podstate iba trápne dialógy a do toho trápne smiechy, občas priateľstvo prerastalo do zamilovanosti (a tým pádom do nechutnosti až úchylnosti) - takéto niečo môže výjsť jedine z japonskej hlavy. Animácia v pohode, akurát až veľmi veľký rozdiel bol vo vykreslení kôz a vlkov - kozy roztomilé, bucľaté, biele, vlky zasa ako krvilačné príšery so svietiacimi očami.(18.10.2018)

 • AngelLucy
  *****

  Rozhodně příjemná pohádka o zakázaném kamarádství vlka a kůzlete, která dokáže roztát ledy snad v každém srdci ^_^ Přistihla sem se při koukání, že fandím hlavním hrdinům při každém nebezbečí, které jim hrozilo, jako malé dítě, a to mě svým způsobem nejen překvapilo, ale i potěšilo. Tak jednoduchý příběh s tak naivními dialogy, a přece mě dokázal dostat do dětské nálady už po prvním jejich setkání. Nakonec dávám hezkých 5 za ty scény s řekou, měsícem a nesmím ani zapomenout na poslední vlčí scénu ve sněhu! Více už by byl spoiler.. :P(30.7.2014)

 • Moiraine
  ***

  Podívala jsem se na to, protože kozlíka mluvil Narimiya Hiroki. Tato skutečnost asi také trochu zvedá mé hodnocení. Kresba se mi moc líbí, je to nejspíš určené pro děti (aspoň doufám), a tak se jistou naivitou musí počítat. I když některé rozhovory bych v lepším případě nazvala 'cheesy', v horším případě dost zavádějící. Ale já se chci držet toho, že to je pro děti. Pro mě je kladem i postava vlka, který byl naprosto úžasný, i když pochybuji, že by reálně měl ve volné přírodě šanci na přežití. On vlastně ani jeden z těch dvou neměl moc pud sebezáchovy - to je jediné vysvětlení, které mě k tomu jejich přátelství napadá. Ale celé to je takové milé.(9.3.2013)

 • pytlik...
  ***

  Celý film jsem se ošíval, neboť z dialogů těch dvou zvířat vyplývalo, že se rozhodně nejedná pouze o kamarádství. Zejména kozlík byl pěkný lupínek, jeho velké modré oči a nakadeřené uši sice roztomile určitě nepůsobily, ale zato zcela ladily s jeho poněkud přihlouplým chováním a hlavně permanentním úsměvem. Co může být úchylnějšího než se držet za kamenem s vlkem za ruku a chechtat se na celé kolo, zatímco jeho blízcí jsou vlčí smečkou masakrováni? V horách se film zajímavě zlomil, na chvíli to vypadalo na přímo antickou tragédii a už už jsem byl v pokušení dát za čtyři. Ovšem závěr to opět pohřbil a hodnocení kleslo na slabší tři. Né že by tedy film skončil hepijendem, neboť osamělé putování dvou vyvrženců ze svých komunit, bez naděje na opětovné zařazení do společnosti, na mláďata a lepší budoucnost, působí i na otrlého diváka značně depresivně.(13.2.2013)

 • Subjektiv
  ***

  Děj - Kozlík Mei a vlk Gabu se jedné bouřlivé noci potkají v opuštěné stodole. Za jiných okolností by Gabu kozla slupl jako malinu, ale jelikož neví, že Mei je kozlík a Mei neví, že Gabu je vlk, povídají si a začne se mezi nimi rodit přátelství. Co však na to ostatní vlci a kozy? A vůbec, jak to navléct, aby se vlk nažral a kozlík zůstal celý? Verdikt - Rodinný, sladkobolný a naivní film, který bych normálně přiřkl spíše do děl rodinny Disneyovek než anime. A to i pokud jde o kresbu. Navíc je vzhledem k tématu příliš dlouhý. Slabší ***.(17.12.2007)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace