Proroctví

Štvrté proroctvo

Proroctvo: Koniec sveta

Drama / Thriller / Mysteriózní / Sci-Fi / Akční

USA / Velká Británie / Austrálie, 2009, 116 min

Komentáře uživatelů k filmu (1 503)

Průměrný film po všech stránkách. Křesťanské sci-fi, které má jednu velmi silnou vadu - strašně předvídatelný scénář. Vyniká naopak triková stránka filmu - scéna havárie letadla či nehody v metru bere dech. Nicolas Cage hraje stále stejně a ostatní herecké výkony jsou celkem v normě, ničím neurazí, ničím nenadchnou... Dovolím si taky jedno proroctví - tohle nebude trhák...(7.7.2009)

Proyas opětovně dokazuje, že je výborný režisér, který dokáže svým filmům dát jedinečnou atmosféru. Bohužel výsledný dojem kazí konec filmu, ten si rozhodně mohl odpustit. Takže slabší čtyři hvězdičky.(23.6.2009)

• emo

Strašne nudný a zle napísaný udajne mysteriózny thriller... Nemôžem si pomocť, ale celé mi to pripadalo strašne hlúpe a amatérske a určite som nebol thrilled, keďže som koniec prespal. Druhýkrát to pozerať určite nebudem...(13.7.2009)

Lepší pocta klasickým katastrofickým sci-fi filmům, nežli remake The Day the Earth stood still. V podstatě to mělo skoro vše: pár nadupaných scén s hodně mrtvolama, slušný příběh s pointou, pořádný family bussiness, či kupu američanů, které v posledních vteřinách života nenapadne nic lepšího než rabovat. Poslední minuty filmu byly sice trochu Emmerich style, ale to nic nemění na celkovém dojmu. S podivem si nedokážu představit v roli neúspěšného Mesiáše nikoho jiného než Cage.(16.7.2009)

tých mimozemšťanov si mohli odpustiť(21.7.2009)

Slušně rozjetý film zabrzdilo naprosto dementní vyústění. Opravdu nechápu, proč je poslední dobou trend všude cpát emzáky (viz Indiana Jones 4). Nehledě na jisté nelogičnosti - co budou dělat ty osamocené desetileté děti na nové planetě? Pokud si neupečou ty dva králíky, tak do 3 dnů zemřou hlady apod. A hysterický jekot Rose Byrne mi zní v uších ještě teď.(31.7.2009)

Lepší shyamalanovka než teď točí Shyamalan :) V zásadě čtyřhvězdičkový film, který ukrutně sráží nepovedený závěr - to už fakt scénáristi nedokážou vymyslet nic originálnějšího?!(3.8.2009)

Proroctví, ač nedosahuje kvalit Smrtihlava nebo Já robot, je dalším povedeným sci-fi Alexe Proyase. Atmosféra je chvílemi solidně napínavá a katastrofy velmi působivé. Pokud by apokalyptický závěr přišel již ve chvíli, kdy Nicolas Cage projíždí zdevastovaným městem a následovaly závěrečné titulky, tak bych neváhal s nejvyšším hodnocením. Bohužel přišlo Nicolasovo, chtělo by se říct "povinné" setkání s rodinou a vylodění dětí s čímž se snížil i můj celkový dojem. 75% a doufám, že na další Proyasův film nebudu muset čekat dalších pět let :-)(28.8.2009)

Celkem akční, celkem bojim-bojim, celkem dobrý efekty.. Ale ten konec :-P(2.3.2010)

Průběh děje, který se pozvolna rozvíjí diváka zaujme, nicméně na můj vkus a s ohledem na délku vzal film příliš rychlý konec.(23.8.2010)

Občas se v americké produkci objeví takový divný film, to vždycky potěší. Je to smutné, konec je jistě neradostný, přesto tak nějak naděje neumírá, život není zkrátka fér. Scifi nebo horor, drama je tu taky, někdo by řekla zmatek nad zmatek. Nějakým zázrakem to ale drží pohromadě. První půle je dosti tajemná a skvěle natočená. Pak asi tvůrci moc nevěděli, jak z toho ven, závěr zmatený, ale pořád je to dobrá podívaná, a to i na podruhé, kdy už člověk pointu zná. Nepochybně jedna z těch lepších amerických akcí poslední doby.70%(21.1.2011)

• COF_666

Poměrně zajímavý námět a místy hezky temná atmosféra - to jsou tak jediné dvě věci, které mi uvízly v paměti. Bohužel i tato dvě pozitiva jsou zdrcena naprosto (ale totálně!) debilním závěrem.(15.5.2012)

Filmy tohoto typu sa mi páčia. Nejaká záhada a akcia. Trošku ma mrzí ten koniec, ale to nevadí, aj tak dám 5*, lebo film je dobre spracovaný a má všetko, čo by mal film podľa mňa spĺňať. 95%(21.8.2012)

Tenhle "konec světa" mě zaujal mnohem více než 2012. Nicolas Cage byl samozřejmě perfektní o tom se nedá ani diskutovat , ale celkově film byl zajímavý , efekty úžasné hlavně zakončení. Nelíbily se mi pouze scénky s "mimozemštany" a proto 4* ..(4.4.2013)

Po drahom, digitálnom, sterilnom a inteligentnú predlohu przniacom I, ROBOT, ktorý neprekvapil, prišiel Proyas s lacným, digitálnym, citlivým a prekvapivým KNOWING, ktoré napísal spisovateľ a ktoré je v rámci hollywoodskeho mainstreamu temnejšie než DARK CITY a CROW dokopy. PS. - Ku kvalitnému zážitku zo stupňujúceho sa príbehu opäť mimoriadne prispelo, že som o deji filmu dopredu nič nevedel.(18.12.2017)

K dokonalosti zde chybí opravdu málo. Efekty jsou skvělé a konec mi rozhodně nepřijde špatný. Jak to jinak ukončit aby to nebylo klišé?(20.3.2019)

Knowing is Everything... Zajímavý Proyasův žánrový crossover, který i přes hodně děravý scénář a klasicky špatného Nicka docela baví. Atmosféra hustá, dokonce sem se i párkrát leknul, z odbarvených týpků šel fakt docela strach a katastrofy byly vážně dobře udělané. Závěrečná pointa a konec mě rozhodně nedostala takovým způsobem jako ostatní tady, ale Proyas ukazuje potenciál. Snad se mu příště dostane pod ruky něco lepšího. "What happens when the numbers run out? "(22.6.2009)

Čtu tady samé chvalozpěvy, ale nikdo nedal 5*, takže dávám plný počet alespoň já... Jen ať dají konečně Proyasovi pořádné peníze na mega film, z toho mála co dostane dokáže vždycky vycucat maximum, zatím mě ještě nezklamal...(26.6.2009)

Výborný film, plný napětí, s bohužel ale totálním shitózním koncem. Američani asi nemají koule na to, aby nechali na konci všechny pěkně beznadějně poumírat a vystříhali se totálně kýčovité záchrany. Škoda, jinak ale pěkná podívaná, která měla až na posledních 10 minut náběh na 5*. Úplně posledními záběry to ale zase trochu napravili. Ohýnek pěknej.(14.7.2009)

• Raven0

Překvapivě, Nicolas Cage není průserem tohoto filmu. Průser je vše ostatní. Dva záběry jsou parádní, dechberoucí (letadlo, metro). Co u mě zaručeně vyvolalo znechucený úsměv na tváři, byli srdceryvné rodinné scénky a vlastně celý závěr filmu.(10.8.2009)

Mně Cage osobně nikdy nevadil a tady opět zahrál podle mých představ. Podle traileru to vypadalo na skvělý námět, což se mi i potvrdilo ale více mě překvapila ta atmosféra, kdy se na scéně začali objevovat našeptávači a s postupným odhalovaním čísel to na mě udělalo velký dojem. Celkově jsem ale od Proyase po Já, robot čekal více. Obsahuje malý spoiler: Zklamání přišlo až v závěrečných minutách a z filmu se stala nějaká propagace bible. Noe... Strom života... Bez tohoto se to mohlo obejít. 75%(20.8.2009)