• Psema

Místy jsem si vzpomněl na Fakjů, pane učiteli. Předpokládám, že Shore a oba scenáristé šli do Universalu montovat žárovky, ale pak se shodou náhod dostali až k lidem, kteří měli zrovna na stole plány na Universal Monsters Cinematic Universe. A chopili se šance. Úplně blbě. Že to bude kretenismus nejhlubšího zrna, to bylo jasné z trailerů. Shore ale nedává vůbec nic a za 70 míčů kouzlí nevýpravnou rádoby fantasy, v níž je děje asi jako mýdla za bezďákovým nehtem a která nemít Evanse, spadne do ranku srágor á la Hněv Titánů. Celé je to úděsně nasnímané, scenáristicky generické a tím pádem i únavné a v té neomalenosti směrem k vykrádání obdobných příběhů z jiných médií (Castlevania hadr) nevýslovně otravné. Let the games begin? To už jsem šel do kolen. Hlavně proto, že kravaťákům evidentně před premiérou nedošlo, že na podobně povrchní hovadině zkrátka nelze stavět fungují multifilmovou sérii.(28.3.2015)

V tureckých intrikách sice klopýtá, ale čím víc se blíží k finiši, tím zarputileji princi temnot v jeho boji proti všem musím fandit. Luke Evans totiž může jen vycenit špičáky a díky jeho charizmatu v kombinaci s výtečnou (byť jakkoli střídmě servírovanou) akcí dokáže Neznámá legenda působit o několik tříd velkolepěji, než by rozumný rozpočet nebo minimální stopáž naznačovaly. Pokud Universal vážně bude chtít budovat propojený vesmír, není pochyb o tom, kdo si ho bude krást pro sebe.(22.10.2014)

Knieža Vlad Dracula panuje svojmu ľudu v Transylvánii. Chce aby jeho národ žil v pokoji. Lenže sitácia je napätá. Jeho krajina je ohrozovaná Osmanskou ríšou. Musí platiť vysoké dane tureckému sultánovi. Turci podkopávajú jeho autoritu a kladú mu zvlášť nevýhodné podmienky pre zachovanie mieru. Drakula to diplomaticky zvláda. Keď však chcú zotročiť jeho jediného syna, Vlad im odmietne poslušnosť. V odľahlej jaskyni navštívi démonickú bytosť, ktorá z neho spraví mocného, krutého a krvilačného tvora. Knieža Vlad Dracula sa stane vampírom. ***(23.5.2016)

• S.Quentin QUALE

Neznámá legenda, co jest poplatňoučká současným antimuslimským náladám...jakoby z Rumunska někdy přišlo něco dobrýho. Ale ne, uplná mizérie to není, Luke Evans, jak ho nemám rád, hraje dobře, ale znovu bych ten film už nepustil. A přitom jsem se v první půli bavil i slušně....zapomnění hodná nicka. 49%(17.11.2014)

Multigeneračně vlhkotvorný Drákula sice totálně kašle na nějaké vykreslování se s atmosférou své doby, a tak tu máme romantický středověk čisťounký jako povlečení v kamenické nemocnici a panovníka, který obětuje svou korunu a národ za život svého syna. Ale to byl samosebou jen povzdech, na věrnou historicitu si dosud nevyprávěný příběh Napichovačův opravdu nehraje. Máme tu jen velmi korektní fantasy poudačku o nesmrtelném monstru s nesmrtelným srdcem, ale funguje to docela slušně, akce je dostatek, triky jsou fajn a patosu je tak akorát. Navíc pokračování s výraznější účastí prvotního upíra v podání Charlese Dance slibuje zajímavou zápletku, nechám se překvapit.(27.11.2014)

• - Když na De Lucově stole "přistál" scénář týmu Matta Sazama a Burka Sharplesse, podnítilo to jeho představivost. Později v rozhovoru řekl: "Pomyslel jsem si, že je to geniální," oceňuje, "nevyřčený původní příběh a neznámá kapitola archetypálního charakteru, který všichni známe." (Zdroj: CinemArt.cz) (Geriel)

• - Spoiler: Keď Mirena (Sarah Gadon) leží mŕtva pri smútočnom obrade, na jej krku nie sú viditeľné žiadne rany napriek tomu, že ju Vlad (Luke Evans) predtým pohryzol a sal z nej krv. (Laslo)

• - Skutečný křesťanský kníže 16. století by jen stěží zapomněl na Velikonoce jakožto nejdůležitější svátek křesťanů a uspořádal žranici místo půstu. (Geriel)