Drákula: Neznámá legenda

• Nový Zéland

• Austrálie

Fantasy / Drama / Akční / Válečný / Horor

USA / Japonsko, 2014, 92 min

Rozpočet $70miliónovTržby USA $56,280,355Tržby Celosvetovo $216,100,000Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ nič prevratné sa nekoná ale našťastie je to v medziach znesiteľnosti, režisérsky rutina ktorá nedáva nič na vrch /55%/(25.1.2015)

Velmi sympatický popcorn flick. Luke Evans si krade celý film pro sebe a fandil jsem mu. Efekty i akce prvotřídní ( zamrzí pouze absence krve), ale přesto má čím zaujmout, dokonce mne zamrzelo, že film nemá o dalších 20 minut navíc. Scény z jeskyně navodí krásnou temnou až hororovou atmosféru, při které jsem se jako hororový fanoušek rozplýval nadšením. Za mě tedy spokojenost, bavil jsem se tak moc, že nad logickými chybami ani nebyl čas uvažovat. Krásný úvod nového Universa. 80%(17.10.2014)

Rozhodně zajímavý záměr. Myšlenka spolčení Vlada s přízrakem se mi moc líbila. I počáteční havraní efekty nebyly vůbec špatné. Ale jak to tak bývá všeho moc škodí a nic se nemá přehánět. A rozprášením osmanského vojska jedním "člověkem" to začalo jít pěkně z kopce. Jelikož však mám téma Vlada Draculi rád, zaokrouhlím hodnocení směrem nahoru. 3-4*, 22.11.2014, pc(1.12.2014)

• SNCIS

Obsahuje spoilery: "Proč v tomto nebo příštím životě myslet odloučeně, když se člověk rodí znovu?" Příběh hraběte Drákuly je sám o sobě temný a záhadný, v tomto filmu však nejslavnější upír v historii vystupuje jako vyloženě kladná postava. To i přesto, že se v něm sám Luke Evans několikrát nazve příšerným monstrem. Jeho zápolení s temnotou střídají mizerně natočené akční scény plné digitálního zmatku a skutečně fungují jenom momenty, které se vrací k hororovým kořenům. Těch je ale proklatě málo. V příběhu pak jde jen o ženu, která chce milovat svého muže co nejvíce a co nejdéle to jde a splodit další potomky. Tento Drákula si tedy víc než 1* prostě nezaslouží. - 20%.(27.9.2020)

• Mi Nü-Chai

Film, který nemá dno. Pokaždé, když jsem si říkala, že hůř už být nemůže, dokázal překvapit. Ovšem, abych mu úplně nekřivdila, dozvěděla jsem tu pár věcí - třeba, že turecká armáda používala teleportační svitky a že když k warriorovi multiclassujete upíra, dostanete kromě žízně a shapeshiftu taky devítilevelová druidská kouzla na ovládání počasí. Hlavní hrdina to žel nevytrhl, neboť je nejen (jako ostatně celý film) makabrózně špatně napsaný, ale též vyhnuslý.(10.5.2017)

• Sarah Gadon

• - Ve filmu se hovoří o Vladu III. Draculea Tepesovi jako o vládci Transylvánského království. Ve skutečnosti byl však Vlad III. Draculea Tepes Valašským knížetem a Transylvánie (Sedmihradsko) byla sousední země. (BrianStorker)

• - Na začátku snímku je v řece nalezena přilba, která údajně připlavala. Vzhledem k materiálu přilby je to však velmi nepravděpodobné. (Geriel)

• - Sam Worthington byl kritizovaný za účinkování ve filmu, než byl nahrazen Lukem Evansem. (Cheeker)