Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Než se stal Drákulou, byl Vladem III., vládcem malé zemičky jménem Transylvánie, která se krčila ve stínu mocné osmanské říše. Dobře věděl, že jakýkoli odpor proti silnému sousedovi by znamenal jeho konec. Když ho však sultán „požádá", aby mu poslal tisíc chlapců včetně jeho vlastního syna coby čerstvé rekruty do armády, rozhodne se neuposlechnout. Aby porazil zlo a odvrátil nevyhnutelné, spojí se se zlem mnohem větším. Stane se Drákulou. Nezničitelným démonem, který je schopný porážet obrovská vojska, ale který zároveň ztrácí ty, jež svým zoufalým aktem zachránil. Své nejbližší. (CinemArt)

(více)

Videa (21)

Trailer 1

Recenze (753)

PetrPan 

všechny recenze uživatele

Multigeneračně vlhkotvorný Drákula sice totálně kašle na nějaké vykreslování se s atmosférou své doby, a tak tu máme romantický středověk čisťounký jako povlečení v kamenické nemocnici a panovníka, který obětuje svou korunu a národ za život svého syna. Ale to byl samosebou jen povzdech, na věrnou historicitu si dosud nevyprávěný příběh Napichovačův opravdu nehraje. Máme tu jen velmi korektní fantasy poudačku o nesmrtelném monstru s nesmrtelným srdcem, ale funguje to docela slušně, akce je dostatek, triky jsou fajn a patosu je tak akorát. Navíc pokračování s výraznější účastí prvotního upíra v podání Charlese Dance slibuje zajímavou zápletku, nechám se překvapit. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $70miliónovTržby USA $56,280,355Tržby Celosvetovo $216,100,000Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ nič prevratné sa nekoná ale našťastie je to v medziach znesiteľnosti, režisérsky rutina ktorá nedáva nič na vrch /55%/ ()

Reklama

TeeAge 

všechny recenze uživatele

|| Scenár: Matt Sazama, Burk Sharpless | Hudba: Ramin Djawadi | Distribúcia: Universal | Štúdio: Legendary Pictures, Michael De Luca Productions | Rozpočet: 70 miliónov $ | Tržby: 216,1 milióna $ | Ocenenia: Spolu - 5 nominácií || Veľmi podarene vystavené fantasy, ktoré aspoň náznakmi dbá na historické súvislosti, pilne rieši psychiku postáv, a dáva námetu reálnejší rozmer i napriek veľkému množstvu nadľuďských prvkov. Luke je ako Dracula úplne skvelý, jeho herectvo dodáva Vladovi hmatateľnú citlivosť a motiváciu. Naviac ani efekty nie sú tak zlé, i keď je pravda, že by vyšší rozpočet prospel. Skvelá jednorázová fantasy jazda, podobne, ako tohtoročný Seventh Son. 78% | FullHD, THX, EN DTS | ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Tento Drakula ze mě, mimo nekřesťanských sto padesáti peněz za lupen, vysál akorát tak poslední zbytky naděje na to, že zpoza oceánu konečně přijde něco, co není primárně určeno pro náctileté debily. A tak i potenciálně velmi nadějný příběh o brutálním cigánském turkobijci dorazil v podobě ubohého šestákového cajdáku, narvaného škaredým digitálním bordelem. Transylvánský Vlado aka Doktorovo varle, který je v análech vykreslován jako brutální tyran a nemilosrdný vrah, je zde stylizován do podoby fešáckého Lukáše Ívnse, citlivého a něžného patriota, kůl dedyho a sveřepého ochránce vdov a sirotků, který tureckou invazní armádu s rozkokošným vrčením umlátí netopýrem. Nepochybuji, že se nejedna otylá hospodyňka při pohledu na něj nechá po návratu ze Sinestáru zasněně narazit na kůl, byť pevně zavře oči a použije to tlusté, upocené a chlupaté hovado, s nímž sdílí domácnost, pročež to tady nadšeně opětkuje. Ale ten heterosexuál a historický hnědopich ve mně si po zhlédnutí takového vytvajlajtěného svinstva prostě musí klást otázku, jak ten ňuňu kníže, neustále obklopený vyvoněnými Turky a naondulovanými, dokonale vycíděnými vojvody s podmalovanýma očima, k té přezdívce „napichovač“ vlastně doopravdy přišel. Podle těch pár skrovných záběrů (Aby se nám dvanáctiletí smradi náhodou nebudili hrůzou!!) totiž na kůly nabodával asi jako neohrabaná jeptiška v německém amatérském pornu. A tak jediným světle temným okamžikem celé telenovely zůstává naprosto famózní kreace Karla Tance v roli dědy Nosferatu. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Tyhle fantasy ptákoviny se mi málokdy trefí do noty. Rozpolceného romantického rozervance nečekejte, tohle je milující otec a manžel, který vládne malé zemi, kterou hájí před armádou Turků. Doufal jsem v zábavné béčko, ve kterém nebude nouze o krvavé scény a obnažená poprsí, jenže rating znovu zvítězil, takže můžeme spíš kritizovat. Cokoliv originálního chybí, příběh je prostinký, motivace postav jsou otravné. Akce není úplně zlá, ale leckdy musíme přetrpět souboje plné tmy a zmateného střihu. A za to se body dávají sakra těžko. Slabé tři hvězdy!! ()

Galerie (51)

Zajímavosti (31)

  • Vladovo jméno zní Dracul. Koncovka "a" je přidána na znamení titulu. Jiné prameny zase vykládají jméno Dracula ve významu "syn draka" s tím, že Vlad III jméno získal díky svému otci Vladu II, který byl členem Dračího řádu císaře Zikmunda. Kniha "Dracula mezi mýtem a realitou" Stefana Andreesca naopak uvádí, že po smrti Vlada III. Draculea Tepese jej začal Valašský lid označovat jednoduše "Draculea". Koncovka "ea" se v rumunštině vyslovuje jako "a" a značí "mladší z rodu", nebo také "syn." Otec Vlada III. Draculea Tepese byl Vlad Dracul a jeho syn tedy Vlad Draculea. Jak se postupně rumunština vyvíjela, koncovka "ea" se přestala používat a zůstalo jen "a", tedy otec Vlad Dracul a syn Vlad Dracula. (BrianStorker)
  • Scény v traileru se neshodují s odpovídajícími scénami ve filmu. Například vchod do jeskyně na Broken Tooth Mountain a jeskyně samotná je odlišná, jiný je dále způsob předání krve Vladovi (Luke Evans). (Barrymore)

Související novinky

Nový Drákula od režisérky Ničitelky

Nový Drákula od režisérky Ničitelky

12.03.2020

Studia Blumhouse a Universal chystají nového Drákulu. Po nedávné minisérii od Netflixu a BBC a snímku Drákula: Neznámá legenda nebo dřívějších známých adaptacích se tak jedná již o několikáté… (více)

Tvůrci Sherlocka chystají nového Drákulu

Tvůrci Sherlocka chystají nového Drákulu

18.10.2018

Steven Moffat a Mark Gatiss (Sherlock, Doctor Who) se plánují znovu spojit pro novou seriálovou adaptaci Drákuly na BBC One a Netflixu. Bude se jednat o třídílnou minisérii, kterou producentské duo… (více)

Hororová monstra nebudou děsit

Hororová monstra nebudou děsit

16.11.2014

Šéfka studia Universal Donna Langley ví, jak vydělat peníze. Nejprve jsme se od ní dozvěděli, že nás čeká minimálně deset dílů Rychle a zběsile. A hned záhy dala na vědomí, že filmy z budovaného… (více)

Jaime Lannister jako mstivý egyptský bůh?

Jaime Lannister jako mstivý egyptský bůh?

07.06.2013

Další urostlý blonďák v roli nebešťana, který sestoupí mezi smrtelníky a předvede jim, zač je toho kladivo? I když v tomto případě spíš kopí, bitevní palici nebo efektní dvojzubec. Nikolaj Coster… (více)

Reklama

Reklama