Drákula: Neznámá legenda

• slovenský

Dracula: Neznáma legenda

Fantasy / Drama / Akční / Válečný / Horor

USA / Japonsko, 2014, 92 min

Velmi sympatický popcorn flick. Luke Evans si krade celý film pro sebe a fandil jsem mu. Efekty i akce prvotřídní ( zamrzí pouze absence krve), ale přesto má čím zaujmout, dokonce mne zamrzelo, že film nemá o dalších 20 minut navíc. Scény z jeskyně navodí krásnou temnou až hororovou atmosféru, při které jsem se jako hororový fanoušek rozplýval nadšením. Za mě tedy spokojenost, bavil jsem se tak moc, že nad logickými chybami ani nebyl čas uvažovat. Krásný úvod nového Universa. 80%(17.10.2014)

Pravdepodobne by sa dalo povedať, že som človek, ktorý si na nejaké priveľké filmové zážitky nepotrpí. To sa zvyčajne odzrkadľuje aj na mojom hodnotení a toto nebude výnimkou. Možno je to faktom, že v posledných rokoch môj vzťah k západnej kinematografii troška ochladol a moje kritériá na dobrý film sa znížili, no mne sa táto vecička páčila. Bol to veľmi klasicky vymyslený príbeh o klasickom hrdinovi/záporákovi, no pre mňa, čo sa týka deju pôsobil film veľmi inovatívne. Zasadiť celý zrod do takého obdobia, vysvetliť pohnútky hlavného hrdinu, či dokonca podotknúť Draculovu ľudskú stránku sa im podarilo. Hudba bola niekedy dych vyrážajúca a celkové filmové efekty pôsobili nenútene. Nemala som pocit, že by nám chceli naservírovať vizuálnymi trikmi nabitú "ptákovinu". Myslím si, že celkovo dokázali, že aj bez prelievania litrov krvi, bez hodinového umierania sa dá natočiť príjemne plynúci film, pri ktorom sa určite nebudete nudiť. A to, že herec v hlavnej úlohe je Mr. Evans, pravdaže iba vizuálnej stránke pridáva. Aj napriek tomu, že mal film neúrekom chýb (ktoré si pravdepodobne všimnem pri najbližšom pozeraní) mám z neho dobrý pocit. U mňa: Prekvapivá spokojnosť 70%(28.1.2015)

|50%| Tak a jak mám tohle dílko zhodnotit ? Co jsem od toho vlastně očekával ? Určitě mě to nějak moc nelákalo. Předpokládal jsem, že to bude ujeťárna typu Frankenstein a podobné nesmysly. No, jsem rád, že tohle nebylo až do takové hloubky ujeté a přehnané co se týče těchto fantasy blbůstek. Paradoxně výhodou byl fakt, že to bylo nudně a v celku obyčejně pojato. Takže mě ve výsledku nic moc neuchvátilo, ale zase nepohoršilo. Dal bych lepší 2 hvězdy, ale nakonec jsem tu 3 dal (nejslabší možnou tedy). Ani nevím proč, asi mě překvapilo, že to není úplná sračka na odpad či 1 hvězdu. Velkým kladem je herec Luke Evans, který mě v poslední dobou baví a ve všem, v čem se objeví, téměř exceluje, alespon mě to tak připadá. V thrilleru Nikdo nepřežije, zahrál skvělého psychopatického zabijáka, zápornou roli si teda užil. V šestém Rychle a zběsile mě bavil ještě víc, opět role záporáka. No a pak měl skvělou roli, tentokrát kladnou v druhém a třetím díle o Hobitovi. Zde moc neexceloval, ale byl určitým kladem, hrál dobře. Hudba ? Nic moc. Ostatní herci, nevím nevím, šlo to. Nějaký zázračný příběh to nemá. Začátek mě ještě celkem zaujal, bohužel se na konci moc dobře neodrazil. Válečné souboje jsou dobře natočené, ikdyž mě moc nechytly. No, asi nemá cenu k tomu něco dodávat. Místy jsem se nudil. Takže slabší průměr. Tot vše.(18.4.2015)

To se zase jednou vysokorozpočtový Hollywood vyznamenal, když dal látku, která nejde pokazit, naprostému začátečníkovi, takže se dostavil hodně rozpačitý výsledek. Luke Ewans představuje snad jedinou silnější stránku v tomto krajně nesmyslném příběhu, který hlavně s blížícím se koncem předvádí jeden kolaps za druhým. Závěrečná scéna, kdy Charles Dance prohlásí že Let's the games begins snad ani nemůže být myšlena vážně. Přestože je příběh hodně béčkový, minimálně zpočátku si mou pozornost určitě zasloužil. Škoda že studio nedohlédlo na to, aby vznikl ambicióznější projekt. 50%(26.1.2015)

• Davies182

Jak je sakra možný, že marvelovky mě furt bavěj, ale na tohle už si připadám moc starej? Moderního Draculu fakt ne.(4.10.2015)

• - Natáčení probíhalo v Severním Irsku. (M.B)

• - Ve filmu se hovoří o Vladu III. Draculea Tepesovi jako o vládci Transylvánského království. Ve skutečnosti byl však Vlad III. Draculea Tepes Valašským knížetem a Transylvánie (Sedmihradsko) byla sousední země. (BrianStorker)

• - Když se ve filmu Dracula (Luke Evans) stane upírem, předává svého syna k vychování mnichovi. Tato scéna má historické základy, neboť Vlad III. Draculea Tepes měl ve skutečnosti 3 syny - Mihneu, Vlada a jméno třetího syna je neznámé. Ví se jen to, že žil s biskupem z Oradey a zemřel bez potomků kolem roku 1482. (BrianStorker)