Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Než se stal Drákulou, byl Vladem III., vládcem malé zemičky jménem Transylvánie, která se krčila ve stínu mocné osmanské říše. Dobře věděl, že jakýkoli odpor proti silnému sousedovi by znamenal jeho konec. Když ho však sultán „požádá", aby mu poslal tisíc chlapců včetně jeho vlastního syna coby čerstvé rekruty do armády, rozhodne se neuposlechnout. Aby porazil zlo a odvrátil nevyhnutelné, spojí se se zlem mnohem větším. Stane se Drákulou. Nezničitelným démonem, který je schopný porážet obrovská vojska, ale který zároveň ztrácí ty, jež svým zoufalým aktem zachránil. Své nejbližší. (CinemArt)

(více)

Videa (21)

Trailer 1

Recenze (744)

verbal 

všechny recenze uživatele

Tento Drakula ze mě, mimo nekřesťanských sto padesáti peněz za lupen, vysál akorát tak poslední zbytky naděje na to, že zpoza oceánu konečně přijde něco, co není primárně určeno pro náctileté debily. A tak i potenciálně velmi nadějný příběh o brutálním cigánském turkobijci dorazil v podobě ubohého šestákového cajdáku, narvaného škaredým digitálním bordelem. Transylvánský Vlado aka Doktorovo varle, který je v análech vykreslován jako brutální tyran a nemilosrdný vrah, je zde stylizován do podoby fešáckého Lukáše Ívnse, citlivého a něžného patriota, kůl dedyho a sveřepého ochránce vdov a sirotků, který tureckou invazní armádu s rozkokošným vrčením umlátí netopýrem. Nepochybuji, že se nejedna otylá hospodyňka při pohledu na něj nechá po návratu ze Sinestáru zasněně narazit na kůl, byť pevně zavře oči a použije to tlusté, upocené a chlupaté hovado, s nímž sdílí domácnost, pročež to tady nadšeně opětkuje. Ale ten heterosexuál a historický hnědopich ve mně si po zhlédnutí takového vytvajlajtěného svinstva prostě musí klást otázku, jak ten ňuňu kníže, neustále obklopený vyvoněnými Turky a naondulovanými, dokonale vycíděnými vojvody s podmalovanýma očima, k té přezdívce „napichovač“ vlastně doopravdy přišel. Podle těch pár skrovných záběrů (Aby se nám dvanáctiletí smradi náhodou nebudili hrůzou!!) totiž na kůly nabodával asi jako neohrabaná jeptiška v německém amatérském pornu. A tak jediným světle temným okamžikem celé telenovely zůstává naprosto famózní kreace Karla Tance v roli dědy Nosferatu. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $70miliónovTržby USA $56,280,355Tržby Celosvetovo $216,100,000Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ nič prevratné sa nekoná ale našťastie je to v medziach znesiteľnosti, režisérsky rutina ktorá nedáva nič na vrch /55%/ ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Na Drákulu jsem se poměrně těšil. Hlavně jsem se těšil na další film, kde se objeví Luke Evans. Člověk, kterému patří cokoliv, co se odehrává ve Středověku. Prostě, jako kdyby do toho období zapadl a už nedokázal vyklouznout, nebo ani nechtěl, protože pokaždé, když ho v něčem takovém vidím, je mi jasné, že je to JEHO role. Stejně tak je na tom i Vlad Narážeč, kterého si Bram Stoker použil pro příběh Drákuly. Tenhle je ale úplně jiný, než by člověka napadlo. Vypráví totiž příběh o tom, jak se z Vlada stal upír a musím říct, že v rámci fantasy předvádí naprosto ultimátní výkon. Překvapuje mě ale, že tenhle úkon dali debutantovi Gary Shoreovi, ale na druhou stranu musím říct, že pár zajímavých záběrů tam měl. Třeba takový první boj Vlada, to byla vyslovená digitální chuťovka. Horší už ale byli některé scény, u kterých jsem kroutil ruce v pěst. Třeba takovej závěr, kterej byl snad jako kdyby si ho někdo vycucal s tím, že to prostě musí skončit takhle a je mi vlastně úplně jedno, jak k tomu ten příběh dojde. Třeba klidně i kdyby to bylo tou nejdebilnější cestou...a taky že jo. A takových momentů tam bylo víc a přesně tyhle momenty celý ten fantasy svět dost shazovali. I přesto ale hodnotím vyšší známkou, protože mám takové filmy moc rád a klidně se na ně s radostí podívám znovu. ()

novoten 

všechny recenze uživatele

V tureckých intrikách sice klopýtá, ale čím víc se blíží k finiši, tím zarputileji princi temnot v jeho boji proti všem musím fandit. Luke Evans totiž může jen vycenit špičáky a díky jeho charizmatu v kombinaci s výtečnou (byť jakkoli střídmě servírovanou) akcí dokáže Neznámá legenda působit o několik tříd velkolepěji, než by rozumný rozpočet nebo minimální stopáž naznačovaly. Ambice Universalu budovat propojený vesmír byly od začátku trochu naivní, ale vždycky budu vědět, kdo by si ho býval kradl pro sebe. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

„DŘÍVE TA NESTVŮRA BÝVALA ČLOVĚKEM, KTERÝ PŘIVOLAL DÉMONA Z HLOUBI PEKLA, ABY S NÍM SMĚNIL JEHO MOC. DÉMON SPLNIL MUŽI PŘÁNÍ, ALE ZÁROVEŇ JEJ OBELSTIL…" /// Přímočarý, možná trochu naivní vyprávění o tom, jak se Bohu zželelo hraběte Drakuly a upíra z něj udělal. Studio Univerzal by prej taky rádo svoji superhrdinskou sérku. A jelikož u nich bydlej jen samý příšery… Vzkřísit frajerského hraběte, kterej vyměnil nabodávání hlav na kůly za hubu vod krve, není vůbec špatnej nápad. Navíc dát tý starý profláklý historce novou podobu… No jo. Jenže místo zkušenýho mazáka se režie chopil cucák, kterej měl sice vizi, ale ty války nevyhrávaj. Scénář je jednoduchej, povídání přímočarý a ozdobou starostlivej taťka Luke Ewans, kterýmu tuhle prďáckou roli přeju. Nakonec vznikla pohádková, nenáročná fantasy, která víc než na zábavu myslí na dramatičnost, což se asi moc nebude líbit mladšímu publiku, kterýmu je díky přístupnosti PG – 13 určena. Hoďka a půl mi utekla jako voda, Šejkspíra jsem nečekal… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) V okolí mi říkaj Napichovač. A manželce piju krev. 2.) Přemejšlím, jak zničit Islámskej stát. (neblbni, počkej… to byl žert… nestří…) 3.) Thx za titule ,,.Bac.“ a ,,Clear“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ ne ()

Galerie (51)

Zajímavosti (30)

  • Ve filmu je Draculova (Luke Evans) manželka (Sarah Gadon) svržena tureckým janičářem z věže hradu nad průsmykem Borgo. Tato scéna má historický základ, neboť když byl Draculův hrad Poienari obléhán vojsky sultána Mehmeda II., Draculova manželka - Moldavská princezna, jméno je neznámé - než by upadla do zajetí, spáchala sebevraždu skokem z hradních věží do údolí řeky Arges. Proto se také řece Arges pod hradem Poienari říká "Princeznina řeka". (BrianStorker)
  • Natáčení probíhalo v Severním Irsku. (M.B)
  • Scény v traileru se neshodují s odpovídajícími scénami ve filmu. Například vchod do jeskyně na Broken Tooth Mountain a jeskyně samotná je odlišná, jiný je dále způsob předání krve Vladovi (Luke Evans). (Barrymore)

Související novinky

Nový Drákula od režisérky Ničitelky

Nový Drákula od režisérky Ničitelky

12.03.2020

Studia Blumhouse a Universal chystají nového Drákulu. Po nedávné minisérii od Netflixu a BBC a snímku Drákula: Neznámá legenda nebo dřívějších známých adaptacích se tak jedná již o několikáté…

Tvůrci Sherlocka chystají nového Drákulu

Tvůrci Sherlocka chystají nového Drákulu

18.10.2018

Steven Moffat a Mark Gatiss (Sherlock, Doctor Who) se plánují znovu spojit pro novou seriálovou adaptaci Drákuly na BBC One a Netflixu. Bude se jednat o třídílnou minisérii, kterou producentské duo…

Hororová monstra nebudou děsit

Hororová monstra nebudou děsit

16.11.2014

Šéfka studia Universal Donna Langley ví, jak vydělat peníze. Nejprve jsme se od ní dozvěděli, že nás čeká minimálně deset dílů Rychle a zběsile. A hned záhy dala na vědomí, že filmy z budovaného…

Jaime Lannister jako mstivý egyptský bůh?

Jaime Lannister jako mstivý egyptský bůh?

06.06.2013

Další urostlý blonďák v roli nebešťana, který sestoupí mezi smrtelníky a předvede jim, zač je toho kladivo? I když v tomto případě spíš kopí, bitevní palici nebo efektní dvojzubec. Nikolaj Coster…

Reklama

Reklama