Drákula: Neznámá legenda

• slovenský

Dracula: Neznáma legenda

Fantasy / Drama / Akční / Válečný / Horor

USA / Japonsko, 2014, 92 min

"Drink and let the games begin". Neočekávala jsem vůbec nic, o to jsem byla příjemněji překvapená. Žádné velké vykecávání, akce střídá akci, hlavní hrdina sympaťák, příjemná stopáž a celé se to naštěstí nebere moc vážně. Na jedno podívání. Ramin Djawadi opět potvrdil svoji pozici nejlepšího autora hudby u akčních filmů v mé topce. Hned po skončení jsem sice měla chuť si ihned pustit moji oblíbenou drákulovskou verzi od Coppoly, ale ani to nezměnilo fakt, že Shoreův debut považuju za celkem vydařený.(10.10.2014)

• HoneyBunny

Můžeme všichni souhlasit s tím, že udělat z Drákuly film se zaměřením na rodinu, byl špatný nápad? Drákula má být cool, charismatický drsňák, kterého málokdy trápí svědomí. Luke Evans je sympaťák a možná v tom je ta chyba - jeho Drákula má uspořádaný americký rodinný život (vůbec nečekejte středověkou realitu) a v životě mu neuvěříte, že nechal stovky lidí napíchat na kůly. Zlatý Gary Oldman! Ten v sobě temnotu, kouzlo, starosvětskost. Drákula: Neznámá legenda je jen vyprávěnka napsaná hloupými lidmi pro hloupé lidi. Kdy už se sakra někdo natočí film o opravdovém Vladu Tepešovi? To by byla sakra drsná a zajímavá podívaná!(16.11.2014)

Naštěstí to není moc dlouhé, jelikož ke konci už to začně skřípat. Evans charizmatický, bitevní veletoče dostačující a mytologie solidní, tedy na vlídné a divácky nenáročné béčko. Za slušný peníz myslím v rámci možností vyšťaveno maximum. Na to, že Dracula byl zpracovaný už asi 10x, tak Chris Evans se jeví jako jeden z nejlpších a taky nejakčnějších hlavních protagonistů.(28.5.2015)

Nakonec to nebylo tak špatné. I když je to vlastně slátanina, čekal jsem to horší. Hrabě Vlad Napichovač se musí vzdát svého lidství, aby ochránil svou říši před tureckou invazí. Luke Evans předvádí slušný výkon. Bitvy byly parádní. Je trochu blbé, že se většina filmu odehrává v noci. Ale Turci neměli šanci. Jeho žena byla taky celkem pěkná. :) Škoda že tam Charles Dance nebyl častěji. No jsem zvědavý, co bude dál protože podle konce by to ještě mělo pokračovat. Studio Universal chce prý udělat týmovku z těchhle hrdinů: Drákula, Frankenstein, Mumie a Bažináč, tak jsem zvědavý. ;) A hraje tam i Rickon z Got. "Napij se mé krve."(19.2.2015)

Velmi sympatický popcorn flick. Luke Evans si krade celý film pro sebe a fandil jsem mu. Efekty i akce prvotřídní ( zamrzí pouze absence krve), ale přesto má čím zaujmout, dokonce mne zamrzelo, že film nemá o dalších 20 minut navíc. Scény z jeskyně navodí krásnou temnou až hororovou atmosféru, při které jsem se jako hororový fanoušek rozplýval nadšením. Za mě tedy spokojenost, bavil jsem se tak moc, že nad logickými chybami ani nebyl čas uvažovat. Krásný úvod nového Universa. 80%(17.10.2014)

• - Sam Worthington byl kritizovaný za účinkování ve filmu, než byl nahrazen Lukem Evansem. (Cheeker)

• - Postava Drákuly se objevuje ve více než 400 filmech. (M.B)

• - Jméno Tepes, v překladu "napichovač", získal Vlad ve skutečnosti až po smrti. Jedná se o odkaz na jeho oblibu narážet hlavy nepřátel na kůl, které nechal vystavit do kruhu, v jehož středu nechal vystrojit obrovskou hostinu pro svoji rodinu a nejlepší generály a vojáky. (kubsov)