Drákula: Neznámá legenda

• slovenský

Drakula: Zrod legendy

Fantasy / Drama / Akční / Válečný / Horor

USA / Japonsko, 2014, 92 min

No čo. Hlavne, že som sa bavil. Užil som si príbeh na míle vzdialený klasike (ale kde je napísané, že sa môže ísť len podľa klasickej dejovej linky?) a chrochtal blahom nad pekným obrazom, slušnými kostýmami, príjemnou muzikou a vôbec nie zlými hercami. A úprimne, Luke Evansa by som si celkom dobre vedel predstaviť aj v klasickejšom stvárnení Vlada Napichovača, pretože mu ani v tejto postave rozhodne nemožno uprieť veľkú dávku charizmy. Kto čaká jednoduchý, upírsky fantasy príbeh, osladený romantikou a ešte sladšou pomstou, zasadený do historického prostredia s dobrými efektami, akciou, peknou vizualizáciou a slušnou muzikou tak bude spokojný. Ostatným, čo chceli klasiku odporúčam radšej knižku alebo pána Murnau :). 75/100(13.11.2014)

|50%| Tak a jak mám tohle dílko zhodnotit ? Co jsem od toho vlastně očekával ? Určitě mě to nějak moc nelákalo. Předpokládal jsem, že to bude ujeťárna typu Frankenstein a podobné nesmysly. No, jsem rád, že tohle nebylo až do takové hloubky ujeté a přehnané co se týče těchto fantasy blbůstek. Paradoxně výhodou byl fakt, že to bylo nudně a v celku obyčejně pojato. Takže mě ve výsledku nic moc neuchvátilo, ale zase nepohoršilo. Dal bych lepší 2 hvězdy, ale nakonec jsem tu 3 dal (nejslabší možnou tedy). Ani nevím proč, asi mě překvapilo, že to není úplná sračka na odpad či 1 hvězdu. Velkým kladem je herec Luke Evans, který mě v poslední dobou baví a ve všem, v čem se objeví, téměř exceluje, alespon mě to tak připadá. V thrilleru Nikdo nepřežije, zahrál skvělého psychopatického zabijáka, zápornou roli si teda užil. V šestém Rychle a zběsile mě bavil ještě víc, opět role záporáka. No a pak měl skvělou roli, tentokrát kladnou v druhém a třetím díle o Hobitovi. Zde moc neexceloval, ale byl určitým kladem, hrál dobře. Hudba ? Nic moc. Ostatní herci, nevím nevím, šlo to. Nějaký zázračný příběh to nemá. Začátek mě ještě celkem zaujal, bohužel se na konci moc dobře neodrazil. Válečné souboje jsou dobře natočené, ikdyž mě moc nechytly. No, asi nemá cenu k tomu něco dodávat. Místy jsem se nudil. Takže slabší průměr. Tot vše.(18.4.2015)

Multigeneračně vlhkotvorný Drákula sice totálně kašle na nějaké vykreslování se s atmosférou své doby, a tak tu máme romantický středověk čisťounký jako povlečení v kamenické nemocnici a panovníka, který obětuje svou korunu a národ za život svého syna. Ale to byl samosebou jen povzdech, na věrnou historicitu si dosud nevyprávěný příběh Napichovačův opravdu nehraje. Máme tu jen velmi korektní fantasy poudačku o nesmrtelném monstru s nesmrtelným srdcem, ale funguje to docela slušně, akce je dostatek, triky jsou fajn a patosu je tak akorát. Navíc pokračování s výraznější účastí prvotního upíra v podání Charlese Dance slibuje zajímavou zápletku, nechám se překvapit.(27.11.2014)

Překvapilo mě, jak mě vlastně tento odsuzovaný historický akčnák bavil. Nejsem úplně fanda Lukea Evanse, nevyhledávám ho a tento film z něj pravděpodobně hvězdu neudělal, ale má charisma a umí to prodat. Jednou by se hvězdnou stát mohl. Efekty lepší než jsem čekal, nejedná se o žádné terno, ale když bych Drákulu porovnal třeba s Já, Frankenstein, tak je tento snímek nesrovnatelně kvalitativně výše a celkem jsem se bavil, ba co víc, občas i z pusy vypustil prachyobyčejné...wow...71%(21.1.2015)

Knieža Vlad Dracula panuje svojmu ľudu v Transylvánii. Chce aby jeho národ žil v pokoji. Lenže sitácia je napätá. Jeho krajina je ohrozovaná Osmanskou ríšou. Musí platiť vysoké dane tureckému sultánovi. Turci podkopávajú jeho autoritu a kladú mu zvlášť nevýhodné podmienky pre zachovanie mieru. Drakula to diplomaticky zvláda. Keď však chcú zotročiť jeho jediného syna, Vlad im odmietne poslušnosť. V odľahlej jaskyni navštívi démonickú bytosť, ktorá z neho spraví mocného, krutého a krvilačného tvora. Knieža Vlad Dracula sa stane vampírom. ***(23.5.2016)

• - Art Parkinson (Ingeras) a Charles Dance (starý upír) se již setkali při natáčení seriálu Hra o trůny. (Jack_D.)

• - Abbie Cornish odmítla hlavní ženskou roli ve filmu. (Cheeker)

• - Producent De Luca v rozhovoru přiznal: "Shore pojal celý příběh s velkou dávkou soucitu. Garyho vize toho, co by měl tento film zahrnovat, nás přesvědčila o tom, že je tou správnou osobou." (Zdroj: CinemArt.cz) (Geriel)