poster

Drákula: Neznámá legenda

 • anglický

  Dracula Untold

 • japonský

  Dracula Zero

 • slovenský

  Dracula: Neznáma legenda

 • slovenský

  Drakula: Zrod legendy

Fantasy / Drama / Akční / Válečný / Horor

USA / Japonsko, 2014, 92 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Peytl
  *****

  Můj pokus o alespoň částečné a povrchní zhodnocení bude ještě minimálně o dva stupně, řády i neřády (už jsme téměř na hranici debility) níže, než je u nedouka mého ražení obvyklé. Tím důvodem je zaneprázdněnost a jakási frustrace trhající mé nitro. Frustrace z toho, že já vidět v zrcadle jsem, z čehož pramení další prohloubení estetické krize a zaneprázdněnost proto, že zahlcuji servery, poštovní holuby, ba ani žádná zeď si nemůže být přede mnou jistá... přede mnou a před mým vzkazem, prosbou... Sháním upíra, vampíra, netopýra, zkrátka jakoukoliv příšeru, nepohrdnu ani smrdutým a tuplovaným oposumem, za účelem prokousnutí jakéhokoliv údu, neboť jsem ochoten udělat cokoliv, abych aspoň na tři dny vlastnil exteriér pana řídícího Napichovače, tak pravím já s plným vědomím trapného heterosexuála. O tom, kdo by byl pak právem titulován jako Napichovač, či Opíchávač, o tom bychom mohli v teoretické rovině dlouze polemizovat. Narozdíl od ostatních nesdílím názor o nějaké lacinosti filmu, ale je jasné, že jako hysterická fanynka Evanse nebude můj názor dostatečně relevantní a pro místní macho kliku bude snad i směšný. Nicméně nemůžu zdrbat film jen proto, že chce má partnerka zcela evidentně šukat s Draculou a nepokrytě tvrdí, že ji piji krev. Nebudu ani pitvat historické údaje, dobové hadříky, Stokerovo dílo, ani to, kde se vůbec vzala ta umanutá a proklamovaná romanťárna, kdy hrábě celé generace hledá svou Minu jako svou Mícu. I přesto, že mohl být vizuál syrovější a vše tak nějak krutější, dávám plnou palbu proto, abych nasral nasrané pupkaté blby.(15.11.2014)

 • klerik
  ***

  Vzhľadom na niekoľko lacných fantasy, ktoré sa podarili (napr. SOLOMON KANE) som čakal viac. Samotná zápletka je dostačujúca na rozpútanie divokej akcie, hlavný hrdina je dobre obsadený... Lenže okrem finálneho súboja je to len prechsprostá hromadná likvidácia komparzistov bez napätia. A navyše nie najlepšie natočená. To, že tvorcovia majú chaos v tom, čo to valstne je Transylvánia a tak podobne, by som chápal, ale že český prekladateľ nebude mať šajnu aký je rozdiel medzi Uhorskom a Maďarskom, ma dostalo...(7.6.2015)

 • draculca
  **

  Tento Drákula má hned několik problémů - je to až moc velký "dobrák", jeho schopnosti jsou poněkud přitažené za vlasy (netopýři vyřeší všechno) a filmové prostředí, ve kterém se ocitl, je poněkud kýčovité. Jednotlivé scény jsou nekonzistentní, nenavazují přirozeně a původní upíří démon, či co to je, je značně komický. Pro mě velké zklamání. Jediné co oceňuji je drobná paralela s historicky opravdovým Drákulou ala Vladem.(23.11.2014)

 • Spiker01
  ****

  Překvapilo mě, jak mě vlastně tento odsuzovaný historický akčnák bavil. Nejsem úplně fanda Lukea Evanse, nevyhledávám ho a tento film z něj pravděpodobně hvězdu neudělal, ale má charisma a umí to prodat. Jednou by se hvězdnou stát mohl. Efekty lepší než jsem čekal, nejedná se o žádné terno, ale když bych Drákulu porovnal třeba s Já, Frankenstein, tak je tento snímek nesrovnatelně kvalitativně výše a celkem jsem se bavil, ba co víc, občas i z pusy vypustil prachyobyčejné...wow...71%(21.1.2015)

 • Shakers
  ***

  Draculu mám rád, Luke Evans je sympaťák a Transylvánske prostredie mi tiež sedí, takže nemám dôvod sa nudiť. Síce nič svetoborne to nieje, ale Draculov Origin s tejto strany sme tu snáď ešte nevideli, takže dokáže zaujať. Predovšetkým Luke Evans je najväčší klad a Vlad filmu, ale treba pochváliť aj vizuálnu stránku a akcie, ktoré tiež dokážu upútať divákovu pozornosť. Inak vedľajšie postavy nula bodov. Ako jednohúbka fajn. Uvidíme ako sa bude dariť Draculovým kamošom, ktorý by sa k nemu mali v budúcnosti pripojiť. Oblúbený soundtrack: I Will Come Again. 70% - 3*(9.11.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace