Drákula: Neznámá legenda

• slovenský

Drakula: Zrod legendy

Fantasy / Drama / Akční / Válečný / Horor

USA / Japonsko, 2014, 92 min

V tureckých intrikách sice klopýtá, ale čím víc se blíží k finiši, tím zarputileji princi temnot v jeho boji proti všem musím fandit. Luke Evans totiž může jen vycenit špičáky a díky jeho charizmatu v kombinaci s výtečnou (byť jakkoli střídmě servírovanou) akcí dokáže Neznámá legenda působit o několik tříd velkolepěji, než by rozumný rozpočet nebo minimální stopáž naznačovaly. Pokud Universal vážně bude chtít budovat propojený vesmír, není pochyb o tom, kdo si ho bude krást pro sebe.(22.10.2014)

• draculca

Tento Drákula má hned několik problémů - je to až moc velký "dobrák", jeho schopnosti jsou poněkud přitažené za vlasy (netopýři vyřeší všechno) a filmové prostředí, ve kterém se ocitl, je poněkud kýčovité. Jednotlivé scény jsou nekonzistentní, nenavazují přirozeně a původní upíří démon, či co to je, je značně komický. Pro mě velké zklamání. Jediné co oceňuji je drobná paralela s historicky opravdovým Drákulou ala Vladem.(23.11.2014)

• Jinny

Především bych chtěla podotknout, že točit horor pro celou rodinu vážně, vážně není dobrý nápad. Stejně jako představovat typickou americkou rodinku v patnáctém století. Vznikl tak film o Vladu Nabodávači téměř bez nabodávání, které ale Luku Evansovi stejně moc nežereme - však taky hraje nějakého chrabrého vládce pohádkového království a supermana se stříbrem místo kryptonitu. Který jedenáctiletý chlapec napsal ten scénář?(10.11.2014)

• Gilmour93

Turci táhnou k Vladovi a všude vůně kávy, on se blažkou napojí, sultán si chystá máry… Mýdlová opera z Transylvánie, jejíž emoce působí uměleji než vířící netopýři. Charisma dvojky táta roku Evans, krvesaj tisíciletí Dance sice leccos zachraňuje, ale debutant Shore byl přinucen ukousnout si až příliš velké sousto. Upírské legendě položil na krk česnekový věnec upocených rodinných vazeb, před čelem diváků podržel kříž PG ratingu a vše pocákal svěcenou vodou digitálního bordelu. Pro milovníky filmů o vampirismu je to od Universalu dřevěný kolík přímo do hercny, nicméně chápu, že se chystá půda pro monsters crossovery s co nejširším záběrem publika (čti majitelů hotovosti). Já však s tímto druhem hlíny v rakvi spinkat nebudu..(15.12.2014)

Tak jsem se dnes rozhodla, že alespoň jednou vyzkouším víajpí sedačku v Cinestaru. Na fotkách vypadala luxusně a já se těšila, že si udělám pohodlí, zapnu masážní vibrace, nastavím si podnožník a budu popíjet, v kabelce propašovanou, kofolu. Tož nic moc, kožené to je, vrže to, máte vlastní opěrky na ruce a to je asi tak vše. Nicméně u filmu jsem se zprvu obávala, že stopáž 92 minut bude pro epickou fantasy příliš krátká, ale nakonec ta délka celkem šla. Začátek dobrý, téměř okamžitě nasadili patřičný napnelismus přičemž se hned dostavila kýžená cukatůra, takže žádný pozvolný rozjezd. S požitkem jsem sledovala perfektního Lukyho a zároveň se snažila z hlavy vypudit neodbytnou myšlenku na jeho šokující přiznání. Dracula byl v tomto příběhu vyobrazen jako charakterní vládce Transylvánie, jenž se zvedl proti svému tureckému bratru přesto, že byl ve značné menšině a rozhodl se za každou cenu zachránit svou rodinu a lid. Dobré to bylo! Myslím si, že pan Shore zvládnul svou práci výborně, se ctí a rozhodně se těším na pokračování.(21.10.2014)

• - Postava Drákuly se objevuje ve více než 400 filmech. (M.B)

• - Producent De Luca v rozhovoru přiznal: "Shore pojal celý příběh s velkou dávkou soucitu. Garyho vize toho, co by měl tento film zahrnovat, nás přesvědčila o tom, že je tou správnou osobou." (Zdroj: CinemArt.cz) (Geriel)

• - Abbie Cornish odmítla hlavní ženskou roli ve filmu. (Cheeker)