Drákula: Neznámá legenda

• slovenský

Drakula: Zrod legendy

Fantasy / Drama / Akční / Válečný / Horor

USA / Japonsko, 2014, 92 min

Zapomenout na to že existuje nějaká upírská poetika, protože víc než upírské filmy to připomíná 300, a vzít to prostě jako silně nestandartní superhrdinský origin ve středověkém prostředí - a pak je to překvapivě docela dobré. A na vyměklý komiksový žánr pak také nestandartně drsné, když pominu fakt že titulní Vlad Napichovač je tu takový ultraklaďák, že i Spider-Man by si vedle něj připadal jak Hitler. Místy výživná řezničina, místy klasický cgi bordel, a k tomu nějaká ta patetická klišé omáčka navrch. Evansovi to každopádně sedne, zato Charles "Lanister" Dance tu působí jako pěst na oko. 7/10(14.10.2014)

• Psema

Místy jsem si vzpomněl na Fakjů, pane učiteli. Předpokládám, že Shore a oba scenáristé šli do Universalu montovat žárovky, ale pak se shodou náhod dostali až k lidem, kteří měli zrovna na stole plány na Universal Monsters Cinematic Universe. A chopili se šance. Úplně blbě. Že to bude kretenismus nejhlubšího zrna, to bylo jasné z trailerů. Shore ale nedává vůbec nic a za 70 míčů kouzlí nevýpravnou rádoby fantasy, v níž je děje asi jako mýdla za bezďákovým nehtem a která nemít Evanse, spadne do ranku srágor á la Hněv Titánů. Celé je to úděsně nasnímané, scenáristicky generické a tím pádem i únavné a v té neomalenosti směrem k vykrádání obdobných příběhů z jiných médií (Castlevania hadr) nevýslovně otravné. Let the games begin? To už jsem šel do kolen. Hlavně proto, že kravaťákům evidentně před premiérou nedošlo, že na podobně povrchní hovadině zkrátka nelze stavět fungují multifilmovou sérii.(28.3.2015)

Překvapilo mě, jak mě vlastně tento odsuzovaný historický akčnák bavil. Nejsem úplně fanda Lukea Evanse, nevyhledávám ho a tento film z něj pravděpodobně hvězdu neudělal, ale má charisma a umí to prodat. Jednou by se hvězdnou stát mohl. Efekty lepší než jsem čekal, nejedná se o žádné terno, ale když bych Drákulu porovnal třeba s Já, Frankenstein, tak je tento snímek nesrovnatelně kvalitativně výše a celkem jsem se bavil, ba co víc, občas i z pusy vypustil prachyobyčejné...wow...71%(21.1.2015)

Pravdepodobne by sa dalo povedať, že som človek, ktorý si na nejaké priveľké filmové zážitky nepotrpí. To sa zvyčajne odzrkadľuje aj na mojom hodnotení a toto nebude výnimkou. Možno je to faktom, že v posledných rokoch môj vzťah k západnej kinematografii troška ochladol a moje kritériá na dobrý film sa znížili, no mne sa táto vecička páčila. Bol to veľmi klasicky vymyslený príbeh o klasickom hrdinovi/záporákovi, no pre mňa, čo sa týka deju pôsobil film veľmi inovatívne. Zasadiť celý zrod do takého obdobia, vysvetliť pohnútky hlavného hrdinu, či dokonca podotknúť Draculovu ľudskú stránku sa im podarilo. Hudba bola niekedy dych vyrážajúca a celkové filmové efekty pôsobili nenútene. Nemala som pocit, že by nám chceli naservírovať vizuálnymi trikmi nabitú "ptákovinu". Myslím si, že celkovo dokázali, že aj bez prelievania litrov krvi, bez hodinového umierania sa dá natočiť príjemne plynúci film, pri ktorom sa určite nebudete nudiť. A to, že herec v hlavnej úlohe je Mr. Evans, pravdaže iba vizuálnej stránke pridáva. Aj napriek tomu, že mal film neúrekom chýb (ktoré si pravdepodobne všimnem pri najbližšom pozeraní) mám z neho dobrý pocit. U mňa: Prekvapivá spokojnosť 70%(28.1.2015)

• Tom_Lachtan

Oh, bohové, tohle je špatný, dokonce tak, že je tahle Neznámá legenda podobná Herkulovskému Zrození legendy a to je film, kde hraje hlavní roli homodlak ze stmívání, do háje a tohle má Luka Evanse! Naprosto nepochopitelně rozfrcaný rozpočet v nudných rumunských lokacích (tím neurážím Rumunsko, ale produkční neschopnost) s neskutečně hloupým obsazením, z kterého se vymyká naštěstí jen titulní Napichovač (ale sultán Dominica Coopra je neskutečně vhotafakální). S příběhem si tu asi nikdo taky moc práce nedal, je neskutečně nudný a dal by se popsat jednou větou, motivace přihlouplé, postavy ploché a přihlouplé... Z toho by jeden usoudil, že je to takřka odpadová záležitost, ale hle, Buddho div se, není! Je jen, žel, neskutečně promarněnou příležitostí, která by mohla trochu resuscitovat vampýrské záležitosti po tom, co ďábelské krvesaje do ucha znásilnilo stmívání, výsledek je proklatě podprůměrné fantasy hodné čtvrtinového rozpočtu a především mnohem větší práci scenáristického týmu.(15.5.2015)

• - Pre skladateľa Ramina Djawadiho sa po filmoch Blade: Trinity (2004) a Fright Night (2011) jedná už o tretiu snímku s upírskou tematikou. (Macejko)

• - Sam Worthington byl kritizovaný za účinkování ve filmu, než byl nahrazen Lukem Evansem. (Cheeker)

• - Skutečný křesťanský kníže 16. století by jen stěží zapomněl na Velikonoce jakožto nejdůležitější svátek křesťanů a uspořádal žranici místo půstu. (Geriel)