Drákula: Neznámá legenda

Dracula: Neznáma legenda

Fantasy / Drama / Akční / Válečný / Horor

USA / Japonsko, 2014, 92 min

• liskam

Člověk to dokouká, to jó, to bez debat. Ale že by z tohoto filmu něco měl a to ani raději nemluvím o tom, že by z filmu měl být nadšený... Tak to se samozřejmě nekoná vůbec. Dracula jako takový, byl ubožák, Vlado III. Zjevně celý život těžil z jeho divokého mladí v armádě (ať už si představíte pod jeho přezdívkou "napichovač" cokoli). Protože jako dospělý to byl ubožák. A nebo je Vlado i Dracula v pohodě a ubožáci jsou lidé kteří dali tuhle otravnou popcornovou jednohubku dohromady. No pokud opravdu nějaký ten drakula opravdu preživá až do dnešní doby a jestli viděl tenhle snímek, asi už má jasno o tom co bude několik dalších večerů na jeho jídelníčku a nebo zrovna telefonuje několika negrům s kleštěma a letlampama.... Za mě 45% a dvě slunce.(4.11.2014)

Velmi sympatický popcorn flick. Luke Evans si krade celý film pro sebe a fandil jsem mu. Efekty i akce prvotřídní ( zamrzí pouze absence krve), ale přesto má čím zaujmout, dokonce mne zamrzelo, že film nemá o dalších 20 minut navíc. Scény z jeskyně navodí krásnou temnou až hororovou atmosféru, při které jsem se jako hororový fanoušek rozplýval nadšením. Za mě tedy spokojenost, bavil jsem se tak moc, že nad logickými chybami ani nebyl čas uvažovat. Krásný úvod nového Universa. 80%(17.10.2014)

Silnější trojka. Ljůk je suprovej upír stejně jako Tywin Lannister a celý to má potřebnej spád a dobře natočenou akci. Co tomu ovšem chybí jako Hruškovi mozek je lepší scénárista (těch nesmyslů a nepozorností od tvůrců se tam pár našlo) a zkušenější režisér, který by navodil temnější atmosféru a dokázal by líp navodit skutečný dojem ze scén, který takhle vyšly trochu divně. Výrazně tomu uškodilo taky PG-13... chtělo by to víc utržených rukou, ukousnutých krků a useknutých hlav. Ale jinak docela líbilo.(9.11.2014)

Když jsem odcházela z kina se svým pánským doprovodem, jako bysme oba viděli jiný film. Já zářila jak měsíček, celé mě to příjemně překvapilo a bavilo, jen jsem nebyla pořádně schopná vypíchnout proč. Zatímco on si stěžoval, jak je zklamán, jak to bylo laciné, nudné, málo temné, ošizené atd. Po zralé úvaze jsem pochopila, že se rozcházíme kvůli syndromu, který jsem nazvala "hodnocení rozkrokem". A pokorně přiznávám, že jsem ještě nedávno hudrala nad tím, jak jsou chlapi tupí dobytci, když bez výjimky opětkují každou sračku s Evou Green jen proto, že tam vytasí balony. Nicméně Dracula je skutečně jen průměrně zábavný a průměrně vizuálně povedený počin na to, jaký potenciál ta legenda má. A přesto jsem si pohrávala s myšlenkou tomu vpálit pět. Pominu-li jediný univerzálně a bez diskuzí pozitivní a originální prvek (stvůra - vampýr ze skály), moje nadšení mohla způsobit už jedině hormonální disbalance, za kterou může Luke Evans. Jeho magnetismus nabral po scéně ve vaně na síle a pak už se prakticky mohlo dít cokoli. Omlouvám se, ale tentokrát je mé hodnocení ryze subjektivní a povrchní. Ten chlap tam byl tak skvělý, že jediné, na co jsem se soustředila byl fakt, že i já bych ho vysála, až by se hory zelenaly..(29.10.2014)

Akože mne sa to celkom páčilo, hoci zázrak to, pravdaže, nebol. Ale solídna, zručne urobená jednohubka fajn. I Luke Evans v titulnej úlohe bol fajn. Už menej fajn bolo, že príbehu dosť často dochádzal dych a scenáru chýbala logika (podľa akého vzorca Dance vyrátal, že ak sa Evans napije jeho krvi, potrvá jeho moc presne tri dni? 3) Logiku nedáva už samotný kŕdeľ netopierov - zopár stoviek dokáže zabiť tureckú armádu? Ako? Zúbkami, oháňajúc sa krídelkami?). Veľmi sa mi páčil aj finálny dodatok v súčasnosti a s Charlesom Danceom a osobne si myslím, že je dosť veľká škoda, že Universal sa rozhodol tento film do budovaného "monster univerza" nedať a teda celý záver pôsobí s odstupom rokov nepochopiteľne.(28.12.2016)

• - Spoiler: Keď Mirena (Sarah Gadon) leží mŕtva pri smútočnom obrade, na jej krku nie sú viditeľné žiadne rany napriek tomu, že ju Vlad (Luke Evans) predtým pohryzol a sal z nej krv. (Laslo)

• - Jméno Tepes, v překladu "napichovač", získal Vlad ve skutečnosti až po smrti. Jedná se o odkaz na jeho oblibu narážet hlavy nepřátel na kůl, které nechal vystavit do kruhu, v jehož středu nechal vystrojit obrovskou hostinu pro svoji rodinu a nejlepší generály a vojáky. (kubsov)

• - "Všichni jsme si mysleli, že Luke Evans byl magnetický ve filmu Rychle a zběsile 6 (2013) a to bylo to, co ho studiu jasně ohlásilo jako stoupající hvězdu," vysvětluje producent De Luca. "Nová tvář byla správná volba. Luke může být Vladem pro diváky bez předem vytvořených představ podle toho, koho hrál předtím." (Zdroj: CinemArt.cz) (Geriel)