Drákula: Neznámá legenda

• Nový Zéland

• Austrálie

Fantasy / Drama / Akční / Válečný / Horor

USA / Japonsko, 2014, 92 min

V tureckých intrikách sice klopýtá, ale čím víc se blíží k finiši, tím zarputileji princi temnot v jeho boji proti všem musím fandit. Luke Evans totiž může jen vycenit špičáky a díky jeho charizmatu v kombinaci s výtečnou (byť jakkoli střídmě servírovanou) akcí dokáže Neznámá legenda působit o několik tříd velkolepěji, než by rozumný rozpočet nebo minimální stopáž naznačovaly. Ambice Universalu budovat propojený vesmír byly od začátku trochu naivní, ale vždycky budu vědět, kdo by si ho býval kradl pro sebe.(22.10.2014)

Tak jsem se dnes rozhodla, že alespoň jednou vyzkouším víajpí sedačku v Cinestaru. Na fotkách vypadala luxusně a já se těšila, že si udělám pohodlí, zapnu masážní vibrace, nastavím si podnožník a budu popíjet, v kabelce propašovanou, kofolu. Tož nic moc, kožené to je, vrže to, máte vlastní opěrky na ruce a to je asi tak vše. Nicméně u filmu jsem se zprvu obávala, že stopáž 92 minut bude pro epickou fantasy příliš krátká, ale nakonec ta délka celkem šla. Začátek dobrý, téměř okamžitě nasadili patřičný napnelismus přičemž se hned dostavila kýžená cukatůra, takže žádný pozvolný rozjezd. S požitkem jsem sledovala perfektního Lukyho a zároveň se snažila z hlavy vypudit neodbytnou myšlenku na jeho šokující přiznání. Dracula byl v tomto příběhu vyobrazen jako charakterní vládce Transylvánie, jenž se zvedl proti svému tureckému bratru přesto, že byl ve značné menšině a rozhodl se za každou cenu zachránit svou rodinu a lid. Dobré to bylo! Myslím si, že pan Shore zvládnul svou práci výborně, se ctí a rozhodně se těším na pokračování.(21.10.2014)

• HoneyBunny

Můžeme všichni souhlasit s tím, že udělat z Drákuly film se zaměřením na rodinu, byl špatný nápad? Drákula má být cool, charismatický drsňák, kterého málokdy trápí svědomí. Luke Evans je sympaťák a možná v tom je ta chyba - jeho Drákula má uspořádaný americký rodinný život (vůbec nečekejte středověkou realitu) a v životě mu neuvěříte, že nechal stovky lidí napíchat na kůly. Zlatý Gary Oldman! Ten v sobě temnotu, kouzlo, starosvětskost. Drákula: Neznámá legenda je jen vyprávěnka napsaná hloupými lidmi pro hloupé lidi. Kdy už se sakra někdo natočí film o opravdovém Vladu Tepešovi? To by byla sakra drsná a zajímavá podívaná!(16.11.2014)

|50%| Tak a jak mám tohle dílko zhodnotit ? Co jsem od toho vlastně očekával ? Určitě mě to nějak moc nelákalo. Předpokládal jsem, že to bude ujeťárna typu Frankenstein a podobné nesmysly. No, jsem rád, že tohle nebylo až do takové hloubky ujeté a přehnané co se týče těchto fantasy blbůstek. Paradoxně výhodou byl fakt, že to bylo nudně a v celku obyčejně pojato. Takže mě ve výsledku nic moc neuchvátilo, ale zase nepohoršilo. Dal bych lepší 2 hvězdy, ale nakonec jsem tu 3 dal (nejslabší možnou tedy). Ani nevím proč, asi mě překvapilo, že to není úplná sračka na odpad či 1 hvězdu. Velkým kladem je herec Luke Evans, který mě v poslední dobou baví a ve všem, v čem se objeví, téměř exceluje, alespon mě to tak připadá. V thrilleru Nikdo nepřežije, zahrál skvělého psychopatického zabijáka, zápornou roli si teda užil. V šestém Rychle a zběsile mě bavil ještě víc, opět role záporáka. No a pak měl skvělou roli, tentokrát kladnou v druhém a třetím díle o Hobitovi. Zde moc neexceloval, ale byl určitým kladem, hrál dobře. Hudba ? Nic moc. Ostatní herci, nevím nevím, šlo to. Nějaký zázračný příběh to nemá. Začátek mě ještě celkem zaujal, bohužel se na konci moc dobře neodrazil. Válečné souboje jsou dobře natočené, ikdyž mě moc nechytly. No, asi nemá cenu k tomu něco dodávat. Místy jsem se nudil. Takže slabší průměr. Tot vše.(18.4.2015)

Silnější trojka. Ljůk je suprovej upír stejně jako Tywin Lannister a celý to má potřebnej spád a dobře natočenou akci. Co tomu ovšem chybí jako Hruškovi mozek je lepší scénárista (těch nesmyslů a nepozorností od tvůrců se tam pár našlo) a zkušenější režisér, který by navodil temnější atmosféru a dokázal by líp navodit skutečný dojem ze scén, který takhle vyšly trochu divně. Výrazně tomu uškodilo taky PG-13... chtělo by to víc utržených rukou, ukousnutých krků a useknutých hlav. Ale jinak docela líbilo.(9.11.2014)

• - Producent De Luca v rozhovoru přiznal: "Shore pojal celý příběh s velkou dávkou soucitu. Garyho vize toho, co by měl tento film zahrnovat, nás přesvědčila o tom, že je tou správnou osobou." (Zdroj: CinemArt.cz) (Geriel)

• - Spoiler: Keď Mirena (Sarah Gadon) leží mŕtva pri smútočnom obrade, na jej krku nie sú viditeľné žiadne rany napriek tomu, že ju Vlad (Luke Evans) predtým pohryzol a sal z nej krv. (Laslo)

• - Gary Shore se ke scénáři vyjádřil následovně: "Nebylo to to, co jsem očekával. To, co mne zaujalo ve scénáři, byl fakt, že zahrnoval příběh Napichovače a zároveň poskytoval spojnici mezi ním a původní knihou od Brama Stokera 'Drákula'. Nikdy předtím jsem takové spojení neviděl." (Zdroj: CinemArt.cz) (Geriel)