Smoochy

Smrť Smoochymu

Komedie / Krimi / Drama / Thriller

USA / Velká Británie / Německo, 2002, 109 min

• Malarkey

Danny DeVito má evidentně hodně divnej smysl pro humor a i přesto, že dostal do filmu Robina Williamse a Edwarda Nortona mě nedokázalo natolik uspokojit, abych tenhle film dokázal vnímat jako komedie. Nicméně scéna, kde Smoochy vlítne před nácky byl fajn. Škoda jen, že byla natočena poměrně dost nevtipně.(20.12.2016)

Chutne cynicke s presnou davkou cierneho humoru - "Vyj.... si s nespravnym nosorozcom!". Detsky zabavny program a jeho zakulisie, ale s pohladom na vec, aky by ste necakali. Danny DeVito si to patricne uzil, ako aj zvysok hereckeho ansamblu. Parkrat som sa ozaj schuti zasmial (scenky s náckami ci plysovym penisom boli ozaj vyborne:-) Nie je to komedia pre kazdeho, ale ak mate radi tie ine, trochu uchylne, uletene a pritom nenapadne, urcite si to pozrite, odporucam :-)(19.2.2009)

Absolútne rulézna úchylná vulgárna zvrhlosť. Ak sa Vám páčia časti z The Simpsons, kde je hlavnou postavou Krusty a jeho show, toto si zamilujete. Zfetovaní, zvrhlí a nadržaní narušenci v úchylných kostýmoch zabávajú deti a popri tom zabíjajú konkurentov. Film si krásne usiera z biznisu s deťmi a ľudí, čo sú za tým. Oscara tomu, kto robil tie dementné halogénové kulisy. Niečo tak zvrhlé sa nevidí. Pardon, ešte tu máme masky a debilné piesne. Teletubbies 4ever! Film by nebol tak úžasný bez hercov. Robin Williams je skorumpovaný slizký hajzel, ako to vie iba on. Edward Norton je, ako povedala jedna postava, tak "úchylne morálny", že si ho hneď zamilujete. Trochu som sa obával toho, že bude hrať v takomto filme, ale vyšlo to na sto percent. Danny DeVito je geniálny slizoun a Vincent Schiavelli ako sfetovaný detský bavič je dokonalý. Geniálna úchylnosť v štýle Krustyho - buď to milujete, ale nie. Zvrhlá nádhera.(23.8.2006)

• Frajer42

V úvodních minutách jsem se hrůzou třásl, na jakou blbost jsem to zase narazil. Naštěstí se s přibývající stopáží snímek více a více zlepšuje, a to ve všech směrech. Výrazně zajímavějším se stává jednak děj a jednak mi pozvolna začala vibrovat bránice z vtípků, které byly lepší a lepší. Norton si zde střihl vskutku zajímavou roličku. Celkem zajímavá kombinace postavičky z dětské televizní show a krutého gangsterského podsvětí. Rozhodně originální počin, který drží hodně nahoře několik fantastických herců navzdory nepříliš promakanému průběhu. Lepší dvě hvězdy.(12.9.2017)

Sice to je vicemene kravina, ale me to docela bavilo. Pribeh sice neni kdovi jak uzasnej, nicmene par zajimavejch napadu se tu najde, obcas se povede nakej paradni forek a cely je to ladeno trosku cernohumorne. Hlavnim plusem filmu je ale obsazeni. Neskutecne dobrackej Norton, vetsinou pusobici spis jak idiot byl paradni protihrac magorovi Williamsovi, kterymu to sice nejde jak v Krali rybari, ale i tak dava nadprumer. Treti, kdo me zaujal, je Vincent Schiavelli v roli zhulenyho bezdomovce a zabijaka. Celkove, ackoliv vsichni zucastneni maj na svym konte o moc lepsi film, tak kdyz primhourim jedno oko, tak to na 4* bude.(3.8.2008)

• - Choreografii použitou v závěrečné bruslařské scéně má na svědomí kanadský bruslař Elvis Stojko. (Avalon820)

• - V původní verzi scénáře byl Smoochyho (Edward Norton) kostým oranžový. (Avalon820)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 3. (Zdroj: ČSFD.cz)