Smoochy

Tötet Smoochy

Smrť Smoochymu

Komedie / Krimi / Drama / Thriller

USA / Velká Británie / Německo, 2002, 109 min

Film vypadá jako pro děti už podle toho, jak v něm Edward Norton nosí kostým nosorožce Smoochyho.Ten je ostatně stále více oblíbený, než už okoukaný Duhový Rudolf z nejsledovanější dětské televizní show. Jenže pozor, nenechte se mýlit, režíruje Danny DeVito, autor proklatě černých komedií a ani tahle pro dětského diváka není. Zneuznaný herec totiž žárlí na mladšího a úspěšného kolegu, že mu vzal jeho popularitu a slávu, a tak se schyluje k vraždě. Robin Williams a Edward Norton stojí proti sobě v černé komedii, která rozhodně zábavná je, ale přesto z ní v paměti moc neutkví. Především Robin Williams sarkasticky hláškuje a jeho nenávist k neoblíbenému konkurentovi je vtipně podaná a občas z ní zamrazí, přestože film, i přes svůj smyšlený námět, má náběh do reality a klidně by se mohl stát. Mně ve filmu chyběl nějaký extra režijní moment. Měl jsem často dojem, že DeVitova režie plně nevyužívá potenciálu zajímavého námětu a háže jeho postavy do groteskní karikatury. Herci a námět měl na to, aby vzniklo něco dost zajímavého, ale přece jen od reálného základu se poměrně rychle upustilo a výsledkem je nedůrazně pojatý film s řadou vtipných hlášek a momentů. Jako celek to precizně nefunguje. 60%(7.6.2012)

Smoochy je do první třetiny nemastný neslaný, ale druhá něco-přes-polovina to uspokojivě vynahradí. Vochcávačka s -SPOILER- náckovským publikem je zatraceně vtipná, to je taky jediný moment kdy je tenhle film fakt srandovní. Když vezmu herce, tak kraluje zločinecký Robin Williams (tohle vzezření mu sekne) a nepřekvapivě Ed Norton.... ten mě ale vzhledem k chování svého charakteru tou přehnanou morálností občas štval. Horší to je s nevýrazným Danny DeVitem. Celkově vzato blbý rozjezd, nakonec jsem ale spokojený. A bacha DON'T FUCK WITH THE WRONG RHINO!(9.10.2007)

Sice to je vicemene kravina, ale me to docela bavilo. Pribeh sice neni kdovi jak uzasnej, nicmene par zajimavejch napadu se tu najde, obcas se povede nakej paradni forek a cely je to ladeno trosku cernohumorne. Hlavnim plusem filmu je ale obsazeni. Neskutecne dobrackej Norton, vetsinou pusobici spis jak idiot byl paradni protihrac magorovi Williamsovi, kterymu to sice nejde jak v Krali rybari, ale i tak dava nadprumer. Treti, kdo me zaujal, je Vincent Schiavelli v roli zhulenyho bezdomovce a zabijaka. Celkove, ackoliv vsichni zucastneni maj na svym konte o moc lepsi film, tak kdyz primhourim jedno oko, tak to na 4* bude.(3.8.2008)

Mám rád Eda Nortona ako herca, a neviem prečo ale názov Williamsovej postavy "Dúhový Randolph" vo mne ešte stále vyvoláva záchvaty smiechu a to som tento film videl už dosť dávno. Takže asi preto dávam takéto vysoké hodnotenie. Ale tiež je tento film, podľa mňa, výbornou satirou showbiznisu, čo bude asi tým, že ho natočil muž, ktorý v takomto prostredí pracuje a teda vie o čom má točiť.(9.11.2006)

Chutne cynicke s presnou davkou cierneho humoru - "Vyj.... si s nespravnym nosorozcom!". Detsky zabavny program a jeho zakulisie, ale s pohladom na vec, aky by ste necakali. Danny DeVito si to patricne uzil, ako aj zvysok hereckeho ansamblu. Parkrat som sa ozaj schuti zasmial (scenky s náckami ci plysovym penisom boli ozaj vyborne:-) Nie je to komedia pre kazdeho, ale ak mate radi tie ine, trochu uchylne, uletene a pritom nenapadne, urcite si to pozrite, odporucam :-)(19.2.2009)

• - V původní verzi scénáře byl Smoochyho (Edward Norton) kostým oranžový. (Avalon820)

• - Původně si měl ve filmu zahrát i Jim Carrey, ale odstoupil kvůli práci na snímku Majestic (2001). (Avalon820)

• - Choreografii použitou v závěrečné bruslařské scéně má na svědomí kanadský bruslař Elvis Stojko. (Avalon820)