Červený Bedrník: Valentine Gautier (TV film)

Scarlet Pimpernel Meets Madame Guillotine, The

Dobrodružný / Drama

Velká Británie / Kanada, 1999, 90 min

Tenhle díl mi přišel vždycky o stupíneček slabší než zbylé dva s původní trilogie. Ale popravdě už jako malý se mi rozbušilo srdce, když se na scéně objevil James Callis (což mě drží stále). Jinak samozřejmě skvělé obsazení v čele s Grantem a Shawem. Myslím, že Bedrník jako takový bude mít u mě vždycky zvláštní místo (i proto že se to točilo u nás ve městě :-D).(21.8.2015)

Mnohem, mnohem lepší, než první díl. Vlastně je to naprosto dokonale perfektní. Vše dotaženo k dokonalosti - excelentní Richard E. Grant, humor, napětí, Martin Shaw i všechny ty esence, které jsem víceméně popsal (snad) všechny v profilu seriálu a zároveň prvního dílu ještě posílily a stvořily nezapomenutelnou podívanou, která má naštěstí pokračování. Tenhle elegantní seriál mě po svém druhém dílu chytil ještě mnohem více než po prvním (možná za to může i ona madame Gilotina a ještě lepší atmosféra) a já už se hrozně moc těším na další díl, protože takhle dokonalých záležitostí je skutečně pomálu. 100%.(18.2.2015)

Jednoduchá romantika a dobrodružství této fikci nechybí a má to velmi slušnou úroveň. Prostě tento seriál je pohodová zábava, má chytrou jemnost a noblesu. Takové pojetí mi přijde sympatické. Herec Richard E. Grant v roli neohroženého hrdiny sira Percy Blakene, ať se stane cokoli, vždy má vtip a skvělou ironii. Martin Shaw (nezapomenutelný Doyle ze seriálu Profesionálové) v postavě Chauvelina je také výborný.(30.12.2010)

Podle mě nejlepší ze všech 6 Bedrníků. Objevuje se zde téma chouanů, venkovských povstalců proti revoluční vládě v Paříži. Jejich povstání bylo dlouhé, krvavé a v podstatě beznadějné. V obsahu je řečeno vlastně úplně vše, nejnepříjemnější osobou je zde místní představitelka revoluce, kterou trefně přezdívají Madam gilotina. Je to vlastně jediný díl, který končí tragicky. Opět je to nadprůměrná historicko - dobrodružná podívaná.(14.4.2011)

• Subjektiv

Druhý díl Červeného bedrníka nijak zvláště nevybočuje z všeobecné šestákovosti, opět předhazuje lačnému diváku bitky, šermovačky, přestřelky, záchrany na poslední chvíli, nepravděpodobné útěky, konverzační souboje, čest i proradnost. Ani tentokrát neusiluje o hlubší historický vhled, jen mírně psychologicky profiluje záporáka Gautiera a stále vězí na úrovni generického braku. +++++ Tato epizoda je nicméně zajímavá tím, že Gautier zažívá dilema - jeho osobní zájem, sdostatek šestákový, nebojte, jej nutí postavit se do cesty revoluci, což znamená, že v této části nemůže být Bedrníkovi plnohodnotným soupeřem. Nevadí, nahradí jej krvelačná šelma Madam Gilotina, která problémem s neloyalitou netrpí. Rovněž zobrazení povstalců ve Vendée jako fanatiků narušuje jinak hladkou identifikaci záporáků. Jaképak povstání se zbraní v ruce, nejlepší je odvézt všechny utlačované do Anglie - tak, jak to dělá Bedrník! Což vede k otázce, jak vlastně Bedrník podkopává revoluční režim? Nu, nijak, jen chrání "lepší" lidi. První díl byl nicméně překonán, tedy silné **.(21.9.2014)