Škandál v Melodias banke (TV film)

Komedie / Krimi

Československo, 1966, 70 min

Oto Krivánek

Július Satinský

Komentáře uživatelů k TV filmu (10)

• NinadeL

Za chvíli půjdu ještě níž... Chudák FKV. Navíc ta Zora :(((15.5.2009)

Zábavná žánrová starosvetská všehochuť s pesničkami a humorom zo starej Bratislavy.(2.10.2016)

Neviděl bych tento televizní film v tak špatném světle. Na parodii je víc než dobrý a bez nadsázky jej lze srovnávat s pozdějšími Lipského snímky, které mají tu výhodu, že jsou mediálně více propagované a reprízované. Zápletka s trezorem na hudební heslo je neotřelá, stejně jako geniální dvojnická sólo role Františka Krištofa-Veselého, kterého si naši slovenští sousedé evidentně hýčkali (navzdory jeho poválečné perzekuci) a hýčkají. Navíc zde zazní celá řada nejslavnějších písní v podání hlavního představitele, jež jsou funkčně začleněny do děje. Pominu-li vedlejší milostnou linii s Mistríkem a Kolínskou, která je sama o sobě zbytečná, nemám si nač stěžovat. Příjemné překvapení takhle v neděli.(11.4.2010)

• slunicko2

Kdepak já a groteska. Ani když je to vlastně dobový muzikál s 63letým Františkem Krištofem-Veselým.(18.7.2017)

• majo25

Starosvetsky až staromódne pôsobiaca snaha o situačnú komédiu bez kúska premyslenosti. Nevtipné, málo zábavné, so slabšími replikami a iba podpriemerným spracovaním. Postsynchrón bol otras. Vlastne jediným pozítívom bol iba nápad.(30.9.2016)

• Autogram

Gangsterská komédia z Bratislavy ako prvý slovenský muzikál s už vtedy nemodernou hudbou. Ani scenár Jula Satinského nepomohol a typ humoru je nemastný-neslaný okrem pár situácií. Obrázky starej Bratislavy mi na zážitok z filmu nestačili.(29.9.2016)

Stále ešte na vlne eufórie z LFŠ, ale ani to nepomohlo veľmi tomu, že už som 2 x pozeral na to, kedy to skončí. A to má film iba 70 minút. Zaujímavé sú však určite staré zábery z Bratislavy a v mnohom to má určite veľkú hodnotu (hlavne na tu dobu). Ja to však asi neviem doceniť.(27.7.2011)

Nedoceneny poklad filmoveho surealizmu(30.6.2017)

V podstate taky priemer, nebyt FKV tak 3 by som nedal...(29.9.2016)

celkom podarená "gangsterská komédia" s výborným, dnes už legendárnym Františkom Krištofom-Veselým, plná obrázkov starej Bratislavy a "šlágrov" Gejzu Dusíka, ktorých interpretom bol práve F.K.Veselý.(20.12.2012)