Mike Waters má dokonalý život. Má krásný domov, krásnou ženu (Julia) a krásnou pětiletou dceru (Megan). A jeho společnost Metrodyne z něj už brzy udělá neskutečného boháče. Na jedné ze svých obchodních cest mimo město však Mikea zastihuje telefonát, ve kterém se od nepříčetné Julie dozvídá, že se jejich Megan stala obětí únosu. Celý jeho dosud šťastný život se rázem ocitá v troskách. Vyšetřování se ujímá zvláštní agentka FBI Jennifer "Beck" Beckett. Ostřílená agentka trpí během práce krutými bolestmi hlavy, které jí umožňují vidět "obrazy" z budoucnosti i minulosti. Když Beck takovým způsobem "odhaluje" Juliin milostný poměr s Mikeovým nejlepším přítelem a obchodním partnerem Benem, případ se zdá úplně jasný. Jenže pak Ben umírá a Mike mizí se 100 miliony dolarů z majetku Metrodyne neznámo kde. Hlavní otázka zůstává nezodpovězená. Kde je Megan Waters? (oficiální text distributora)

Douglas odpad!

Nekřesťansky blbý film (ne jen mizerně natočený, ale blbý jako opak chytrého), u něhož mi prostě není jasné, proč si s ním někdo dával tu práci. Proč někdo investoval čas, peníze a energii do něčeho, co se na dlouhé hony nepřiblíží ani té opravdu nejhorší epizodě (vynikajícího) seriálu Beze stopy. Každopádně kdybych měl dát nějakému filmu cenu za nejdementnější scenáristickou pomůcku, jak se absolutně nezatěžovat způsoby distribuce informací postavám i divákovi, Kalné vody by si tu cenu odnesly. Proč po něčem pátrat, když na to naše mystery-vyšetřovatelka jednoduše sáhne - a ví všechno? Na konci už jsem nevěřil svým očím, kam až vyprávěcí drzost může zajít. Když ze mě film občas udělá blbce, prostě se s tím smířím a dávám si příště větší pozor. Ale když se někdo snaží udělat ze mě blbce tak neuvěřitelně naivním způsobem, to už si ten lehce nadsazený odpad prostě zaslouží. ()

cinema_cz

Rádoby napínavý snímek postrádá jak dobré herecké výkony, tak i alespoň ucházející scénář. (Ci 05/2008) ()